Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 16:22

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Славимось людьми
Громада
БДЮТ
ПТУ №9
Музична школа
Дитсадок "Ягідка"
Баштанська гімназія
Баштанська ЗОШ №1
Баштанська ЗОШ №2
Дитсадок "Чебурашка"
Освіта, к-ра, мед., спорт
КП "Міськводоканал" Баштанської міської ради
КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»
Місто: цікаво-корисно
Міська влада, установи
Баштанська міська рада
Доступ до публічної інформації
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    З 8 березня!:

    _-12:

    З 8 березня!:

     

    Головна » Статті » БАШТАНСЬКА міськрада » КП "Міськводоканал" Баштанської міської ради

    АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА ПРО СТАН ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ + додатки до проекту районної програми "ПИТНА ВОДА"

         1.    Анотація
    Подання аналітичної записки обумовлено:
    -    потенційною загрозою    ускладнення     санітарно-епідемічної  ситуації в місті внаслідок низької якості питної води;
    -    незадовільним технічним станом та зношеністю основних  фондів  систем питного водопостачання та водовідведення;
    -    необхідністю перегляду існуючого  та прийняття нового економічно обґрунтованого тарифу на водопостачання та водовідведення;
    -    застосуванням застарілих технологій та обладнання в  системі  питного  водопостачання  та водовідведення міста;
    -    високою енергоємністю централізованого питного водопостачання  та водовідведення;
    -    обмеженістю інвестицій   та  дефіцитом  фінансових  ресурсів,  необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані  та  експлуатації системи питного водопостачання та водовідведення.
        2.    Історія
    Існуючий комплекс підйому та приготування питної води комунального підприємства «Міськводоканал» розрахований на витрати води 5500 м³/добу та включає в себе:
    -    водозабірні споруди (канал-відстійник 375/50 м. з рибо захистом);
    -    насосну станцію І підйому проектною виробничою потужністю 7500 м³/добу;
    -    очисні споруди водопроводу встановленою виробничою потужністю 5500 м³/добу
    -    насосну станцію ІІ підйому ;
    -    станцію знезараження води гіпохлоритом натрію;
    -    напірні водоводи Ду200-600 мм;
    -    насосну станцію ІІІ підйому;
    -    розвідні мережі протяжністю 256 км Ду50-200мм, виробничою потужністю 7500 м³/добу.
    Комплекс  водо подачі введений в експлуатацію в 1970 році (проект ТР-1754/1970). В 1990 році проектним інститутом «Укрюжгипроводхоз» розроблено проектну документацію «Розширення водозабірних та очисних споруд Баштанського водопроводу», якою було передбачено будівництво нових очисних споруд виробничою потужністю до 25000 м³/добу з урахуванням водопостачання населених пунктів Андріївка, Зелений Яр, Трудове, Шевченко та Богомази. Через припинення фінансування будівництво нового об’єкта не завершено. В 1993 році введено в експлуатацію канал відстійник з рибо захистом,  напірні трубопроводи на майданчику водоочисних споруд, водовід від НС ІІ до НС ІІІ Ду500 мм. , резервуари чистої води об’ємом  4000 м³, систему промивки існуючих попередніх фільтрів з резервуаром об’ємом 250 м³  та трубопроводом, хлораторну станцію для знезараженням води рідким хлором. У 2004 році встановлено станцію знезараження питної води із застосування гіпохлориту натрію.  У 2007 році введено в експлуатацію аналітично-вимірювальну лабораторію контролю якості питної води (за хімічними показниками). За рахунок державного бюджету на ІІ та ІІІ підйомах встановлено системи плавного пуску-зупинки та регулятори частоти обертів електродвигунів насосних агрегатів.

        3.    Сучасний стан системи водопостачання
    Фахівцями КП «Міськводоканал» із залученням спеціалістів проектних організацій проведено технічне обстеження існуючого комплексу подачі питної води та надано аналіз технічного стану споруд та обладнання.  В результаті обстеження виявлено:
    Рибозахисні споруди.
    Внаслідок довготривалої експлуатації та корозії рибозахисні  елементи непридатні для використання,  не виконують свого технологічного призначення та потребують заміни.
    Насосні станції І та ІІ підйомів.
    Технічне обладнання насосних станцій (насосні агрегати, запірна арматура, прилади контролю, більша частина електротехнічного обладнання) технічно та морально застаріле, не забезпечує необхідну виробничу потужність, його експлуатація приводить до перевитрат енергоресурсів. Обладнання для обліку піднятої та поданої води відсутнє. Все устаткування потребує повної або часткової заміни.
    Реагентне господарство та очисні споруди.
    Існуючі очисні споруди відпрацювали нормативний строк експлуатації та через аварійний стан не забезпечують доведення питної води до необхідної якості та не відповідають Правилам технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, що затверджені  Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству
    від 5 липня 1995 року N 30 Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства  від 4 січня 2005 року N 2,  наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року N 191.
    Водовід від НС ІІ до НС ІІІ.  
    Напірний трубопровід  Ду 500 мм протяжністю 10600 м знаходиться в аварійному стані та потребує часткової заміни на ділянці 1600 м від НС іі до камери переключень. Фактично з двох ниток трубопроводу задіяна одна (друга – непридатна для експлуатації), що призводить до перебоїв з водопостачанням  та понад нормативних втрат води.
    Майданчик водопровідних споруд  (ІІІ підйом).
    Вода в мережу подається насосною станцією ІІІ підйому виробничою потужністю 10 000 м³/добу.  На ІІІ підйомі здійснюється остаточне знезараження питної води та відомчий лабораторно-хімічний контроль за якістю води. Разом з тим, атестацію Аналітично-вимірювальної лабораторії контролю якості питної води не проведено. Хімічний аналіз питної води здійснюється на за всіма показниками, що не відповідає державним санітарним правилам і нормам. Відомчий бактеріологічний аналіз відсутній, що є порушенням чинного  законодавства України.
    Розвідні мережі
    Розвідні мережі протяжністю 256 км Ду50-200 мм побудовані в період  1965-1975 роки. Їх експлуатаційний термін вичерпано. Матеріал трубопроводів на відповідає вимогам нормативів. На магістралях часто виникають аварійні ситуації, запірна арматура не працює, що призводить до значних понад нормативних втрат води.
        4.    Фінансовий стан підприємства
    Основою успішного функціонування підприємства КП «Міськводоканал» в умовах ринкової економіки є забезпечення його стабільної роботи за необхідним рівнем фінансових показників. Основним завданням підприємства на сьогоднішній день є досягнення фінансової стабільності шляхом збільшення надходження коштів від споживачів, зменшення понаднормативних втрат питної води, зниження собівартості наданих послуг  шляхом застосування новітніх енергозберігаючих технологій на виробництві.
    Станом  на   1   липня   2011   року КП «Міськводоканал» забезпечує    централізованим  питним водопостачанням  6 населених пунктів району (місто Баштанка, села Добре, Новоєгорівка, Шевченко, Зелений Яр, Трудове), або 15200 осіб, що складає 85,5 % кількості населення, що проживає у вищезгаданих населених пунктах. Загальна кількість будинків та квартир, обладнаних централізованим питним водопостачанням – 6085 од., з них обладнано обліком ( встановлено по будинкових лічильників холодної води) станом на 01.07.2011 – 4524 од., що становить 74,3 %.
    Щомісячні надходження від реалізації послуг складають в середньому  370 – 380 тис грн. Обов’язкові платежі: заробітна плата – 110,0 – 120,0 тис. грн., сплата єдиного внеску  – 60,0 тис. грн.. попередня оплата за електроенергію – 50,0 – 80,0 тис. грн., остаточна оплата за електроенергію – 30,0 – 60,0 тис. грн..  податок з доходів фізичних осіб – 20,0 тис. грн.. ПДВ – 40,0 – 55,0 тис. грн.,  плата за землю – 1,005 грн., плата за ПММ – 30,0 – 45,0 тис. грн.. вартість гіпохлориту натрію – 15,0 тис. грн., вартість запасних частин: 2,0 – 5,0, тис. грн., плата за послуги зв'язку – 1,0 тис. грн., плата за газ для опалення  – 1,0 тис. грн.. Всього витрат:    360,0  -  460,0 тис. грн. на місяць.
    Аналіз надходжень від реалізації послуг за 2010 – 2011 роки свідчить про те, що середня величина надходжень у першому півріччі 2011 року залишилась на рівні відповідного періоду 2010 року (Мал. 1), хоча витрати за основними статтями через зростання цін на паливно-мастильні матеріали,  запасні частини, зростання податку на забруднення  зросли порівняно з передбаченими тарифом на 60,5 тис. грн. тільки в першому кварталі 2011 року . (Мал. 2)
    Аналіз співвідношення нарахувань за спожиту воду та витрат електроенергії за перше півріччя 2011 року свідчить про недостатній контроль за витратами води на підприємстві, особливо в період надмірного споживання (травень, червень місяці). На порівняльних графіках (Мал. 3) показано, обсяг фактичних  нарахувань за надані послуги в квітні місяці збільшився в зв’язку з застосуванням нового тарифу. В травні та червні зафіксовано незначне збільшення обсягу нарахувань. Разом з тим, обсяг спожитої електроенергії зріс в травні-червні в 1,65 рази.


    Мал. 1


    В результаті, станом на 01.07.2011 року виникла заборгованість із заробітної плати в сумі 76,0 тис. грн., податковий борг по сплаті ПДВ – 38,0 тис. грн. , борг зі сплати податку на доходи фізичних осіб – 200,0 тис. грн.,  кредиторська заборгованість перед суб’єктами  господарювання – 108,1 тис. грн.  

    Мал. 2  Аналіз статей витрат на водопостачання та водовідведення за І квартал 2011 року (тис. грн. )
     


    Мал. 3  Співвідношення нарахувань за спожиту воду і витрат електроенергії за січень – червень 2011 року


        5.    Висновки. Прогноз.
    Внаслідок довготривалої експлуатації (понад 20 років) магістральні трубопроводи, розвідні мережі перебувають в аварійному стані. За останні 5 років кількість аварійних ситуацій збільшилась  у 1,5 рази. Обладнання насосних станцій, очисних споруд технічно застаріле. Коефіцієнт корисної дії обладнання значно нижчий від проектних даних.  Така ситуація призводить до значних понаднормативних втрат води, перевитрат енергоресурсів та матеріалів. Відсутність аналітично-вимірювальної лабораторії контролю якості питної води, невідповідність технологічних  споруд вимогам норм та правил експлуатації тягне за собою перевитрати фінансових ресурсів на покриття штрафів у результаті перевірок галузевих контролюючих органів та інспекцій. Облік піднятої та поданої в мережу питної води на всіх технологічних етапах відсутній, що унеможливлює здійснення контролю за водоспоживанням та оперативне вжиття заходів щодо зменшення понаднормативних втрат питної води. Тариф на водопостачання економічно не обґрунтований та не відшкодовує витрат на функціонування системи водо подачі.  В подальшому така ситуація  ставить під загрозу стабільне та безперебійне водопостачання і забезпечення потреб населення в якісній питній воді та призведе до збитковості підприємства.  

        6.    Пропозиції.

    Для забезпечення безперебійним водопостачанням населення міста Баштанка та прилеглих населених пунктів необхідно вжити заходи, а саме:
    1.    Встановити засоби обліку всім категоріям споживачів (100%), що дасть змогу забезпечити своєчасну та повну оплату за спожиту воду;
    2.    Встановити запірну арматуру на розвідній мережі з метою відмежування аварійної ділянки для виконання ремонтних робіт без втрат води внаслідок скиду її з усієї мережі;
    3.    Встановити засоби обліку піднятої та поданої в мережу води на всіх технологічних етапах для визначення об’єктивних технологічних витрат;
    4.    Забезпечити систему належного контролю за споживанням питної води шляхом виявлення самовільних підключень до мережі, виявлення несанкціонованого відбору води, аналізу стану оплати за надані послуги всіма категоріями споживачів, встановлення контрольних приладів обліку на проблемних точках, встановлення загально будинкових приладів обліку в багатоквартирних будинках, здійснення обстеження технічного стану приладів обліку;
    5.    Розробити та затвердити економічно обґрунтований тариф на водопостачання окремо для жителів міста Баштанки та для жителів сіл Новоєгорівка та Добре з урахуванням технологічних втрат на транспортування води.
    6.    Ввести в експлуатацію аналітично-вимірювальну лабораторію хімічного та бактеріологічного аналізу питної води з метою вчасного вжиття заходів проти санітарно-бактеріологічних ускладнень;
    7.    Провести поетапну реконструкцію насосних станцій І та ІІ підйомів з метою зменшення витрат енергоресурсів на подачу води;
    8.    Провести реконструкцію аварійної ділянки водоводу від НС ІІ до НС ІІІ з метою зменшення понаднормативних втрат води;
    9.    Провести поетапну реконструкцію ВОС для забезпечення повного циклу очищення води (фільтрування, освітлення, промивка фільтрів, знезараження);
    10.    Встановити мокрі колодязі на розвідних мережах для промивки та знезараження трубопроводів;
    11.    Забезпечити встановлення пожежних гідрантів на розвідній мережі для оперативного забору води пожежними автомашинами.
    ДОДАТКИ:
    1.    ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО
    САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ РАЙАННОЇ  ПРОГРАМИ "ПИТНА ВОДА" НА 2006-2020 РОКИ (Проект)
    2.    ОРІЄНТОВНІ ОБСЯГИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ    РАЙОННОЇ ПРОГРАМИ "ПИТНА ВОДА"   НА 2006-2020 РОКИ З ДЕРЖАВНОГО ТА МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ  (Проект).

    Директор КП «Міськводоканал»                                                                                            В.В.Кот



    ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ РАЙАННОЇ ПРОГРАМИ "ПИТНА ВОДА" НА 2006-2020 РОКИ

    ОРІЄНТОВНІ ОБСЯГИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАЙОННОЇ ПРОГРАМИ "ПИТНА ВОДА" НА 2006-2020 РОКИ З ДЕРЖАВНОГО ТА МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
    Категорія: КП "Міськводоканал" Баштанської міської ради | Опублікував: bashtanka (18.07.2011) | Автор: В.В.Кот, директор КП Міськводоканал

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): водопостачання, Міськводоканал, кот, централізоване водопостачання, водоканал
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz