Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 03:14

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Славимось людьми
Громада
БДЮТ
ПТУ №9
Музична школа
Дитсадок "Ягідка"
Баштанська гімназія
Баштанська ЗОШ №1
Баштанська ЗОШ №2
Дитсадок "Чебурашка"
Освіта, к-ра, мед., спорт
КП "Міськводоканал" Баштанської міської ради
КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»
Місто: цікаво-корисно
Міська влада, установи
Баштанська міська рада
Доступ до публічної інформації
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    ---32:

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

    Конкурс "А я - україночка":

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

     

    Головна » Статті » БАШТАНСЬКА міськрада » Освіта, к-ра, мед., спорт

    На побачення з юністю - через 50 років

    На побачення з юністю - через 50 років


    Більше фотографій знайдете, перейшовши за цим лінком

    У житті кожної людини школа залишає неповторний і незабутній слід. І якщо в день останнього дзвоника або випускного вечора багато хто з випускників радіє: добре, що закінчили школу, то з роками кожен розуміє: це були найкращі роки життя - веселі, цікаві, безтурботні, повні невгамовної енергії і багатьох сподівань.


    Випуск в Баштанській ЗОШ №3, 1957 року випускники

    І яке ж то щастя зустрітися зі своєю юністю через півстоліття, вже в новому тисячолітті!

    Саме така зустріч випускників Баштанської СШ №3 1957 року випуску відбулася минулої суботи. В день Івана Купала до районного Будинку культури сходилися сивочолі, статечні і поважні люди. Вони цього дня стали такими ж, які і 50 років тому - веселими, гомінкими, по-юнацьки безтурботними і по-справжньому щасливими Галями, Зінами, Гришами, Толями.


    Випуск в Баштанській ЗОШ №3, 1957 року випускники

    - Світлано, Раю! Невже це ви?

    - Юро, Борю! Як ви змінилися! - чулися щохвилини радісні вигуки при появі в гурті новоприбулого.

    - Подивися, якою ти була у 5 класі!

    - А ось - у восьмому.

    - Ой, ну ти зовсім не схожий! - з обіймами, щасливими посмішками і сльозами радості на очах зустрічали один одного колишні однокласники.

    Вони злетілися, приїхали, припливли з усіх куточків колишнього Радянського Союзу: Санкт-Петербургу, Москви, Сімферополя, Ґенічеська, Миколаєва на рідну баштанську землю. Отримали телеграми-вітання з Донецька, Оренбурга, Риги, Ізраїля від тих, хто не зміг прибути на цю зустріч.

    На жаль, немає вже й приміщення їхньої школи. Зате залишилася в пам'яті зустріч світанку на березі Центрального ставу.

    Саме на березі, на свято Івана Купала, що теж дуже символічно, в кафе-барі «Кристина», який, до речі, відкрив ще один банкетний зал, вирішили відзначити випускники 1957 року свою ювілейну зустріч.

    Їх тепло і щиро вітали заступник голови райдержадміні-страції Валентини Гриценко, начальник управління Пенсійного фонду в Баштанському районі Любов Кофан.

    - Вами пройдено великий життєвий шлях. А людина живе, щоб залишити слід на землі. Ви прожили своє життя недаремно, - сказав Валентин Трохимович, - бо кожен побудував будинок, посадив не одне дерево, виростив дітей, має внуків і правнуків. І я дуже гордий тим, що маю нагоду поздоровити вас, адже в далекому 57-ому ви закінчили школу, а я пішов у перший клас.

    Побажавши ювілярам міцного здоров'я на довгі роки, він розповів про те, чим нині живе наше місто, про його соціально-економічний розвиток, бо багатьом було дуже цікаво дізнатися про сьогодення Баштанки. Вони дивувалися і раділи за те, що вона розвивається і стала ще кращою.

    Випускники 57-го є людьми поважного віку, всі вони -діти війни. їм добре знайомий голод 1947 року, почуття втрати рідних в роки війни, тяжкі післявоєнні роки відбудови. У кожного по-своєму склалася доля, про кожного можна написати книгу. Позаду - випробування на міць людської душі, на людяність і порядність, любов і зрада, радість і розпач. Та вони все зуміли перебороти, бо, вдивляючись у світлі обличчя, сяючі очі, не можна було не помітити того стержня доброти, людяності, мудрості, які вони пронесли через все своє життя, а ще - уміння цінувати дружбу.

    Випуск в Баштанській ЗОШ №3, 1957 року випускники

    - Сьогодні в нас багато роботи. Ми згадаємо про свою рідну школу, першу любов і дружбу, наших вчителів-на-ставників, які вклали всю душу в наші серця. Ми підіб'ємо підсумки нашої активної діяльності, - наголосив один з організаторів зустрічі, колишній бойовий комсорг Анатолій Гапішко. - Ми не стали космонавтами, вченими, а вчителями й лікарями, інженерами й механіками, пілотами й моряками, архітекторами й будівельниками, добросовісними робітниками, а головне - хорошими, працьовитими людьми. Ніхто з нас не був за ґратами, ми зуміли зберегти кращі людські цінності, тому наша школа та вчителі можуть пишатися нами.

    Колишні випускники з великою любов'ю згадували своїх вчителів, які були сильними, мужніми людьми, обпаленими війною, а не тільки кваліфікованими педагогами.

    - Нас так виховувала наш класний керівник Варвара Олександрівна Тотул, що жоден хлопець і в 10-му класі не курив, - згадують із захопленням випускники.

    На зустріч з колишніми учнями прийшла вчитель математики Серафима Миколаївна Боровик-Толочко. Для них 1956-1957 навчальний рік був останнім роком навчання, а для неї - першим. Після закінчення Миколаївського педінституту вона повернулася в рідну школу. Молоду, красиву, з двома тугими косами, її відразу полюбили учні.

    Теплими і цікавими були її спогади про те, як доводилося шукати відповіді на такі непрості тоді запитання: чи є життя на Марсі, чи може людина полетіти в космос, як працює телефон, телевізор, про які лише чули і які значно пізніше увійшли в життя.

    Всю свою любов і шану, щиру вдячність випускники 5/-го висловили своїй вчительці з 41-річним стажем роботи, відміннику народної освіти, вчителю вищої категорії, ветерану праці С. М. Толочко.

    Інна Теселько-Чала підготувала цілу поему з нагоди ювілейної зустрічі, у якій дуже дотепно і влучно згадала майже кожного свого однокласника, тому їй дружно аплодували всі.

    Згадавши слова Фрідріха Кало: «По горам и долинам неслась благая весть, что можно быть счастливым, имея то, что есть», Валерія Баздерова сказала:

    - Я найщасливіша людина в світі, бо маю багато прекрасних друзів, з якими зустрічалася через 25, ЗО років і ось зустрілася через 50. Спасибі за це нашим організаторам - Даші Непомнящій, яка дзвонила, писала у всі кінці, Анатолію Гапішку, Юрію Руденку і Григорію Двірському за організаційну роботу. Запрошення зі словами: «Молодість, як жайворонок, має свої пісні,, а зрілість повинна мати свої пісні, як соловейко» змусило мене забути про всі повсякденні турботи і хвороби й за кількасот кілометрів приїхати сюди.

    Справді, організатори провели величезну натхненну роботу, аби відшукати всіх випускників, яких було 87, і скликати їх до рідного міста. Тому всі однокласники висловлювали їм безмежну вдячність.

    Я вклоняюся вам, дорогі, доземно,

    Як батьківській хаті з далеких доріг,

    Як хлібу, що матінка чемно

    Поклала на білий рушник.

    А потім до півночі були спогади, спогади... Линули над ставом улюблені пісні далекої молодості. Я щиро дивувалася їхній злагодженості і одноголоссю.

    Згадалися слова з листівки Валі Книжник, яка не змогла приїхати на зустріч:

    «Тримайтеся усіма силами за життя, бо той запишається на плаву, хто оптимістично дивиться на всі події. Зрозумійте, ужитті головне - не багатство і влада, а любити і бути любимими».

    Хотілося, щоб ці слова прочитала молодь, бо в них - істина. Й молоді є чому повчитися у старшого покоління, адже життєвий досвід і мудрість нічим не замінити.

    Лідія АВРАМЕНКО



    Другие материалы по теме
    Категорія: Освіта, к-ра, мед., спорт | Опублікував: bashtanka (17.07.2007) | Автор: Авраменко Лідія
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz