Сьогодні відбулося засідання 42-ї сесії Баштанської районної ради шостого скликання. Це остання сесія депутатів перед виборами цього року. Серед питань порядку денного був звіт голови районної ради (понад 40 друкованих аркушів).
Депутати прийняли рішення про публікацію даного звіту в районній газеті "Голос Баштанщини".
На мою пропозицію як редактора районної газети щодо оптимізації тексту звіту до однієї сторінки (5-6) друкованих аркушів (маємо обмежену площу в районці), депутати відповіли, що вони одні із засновників видання, а тому що хочуть, те й публікуватимуть...
...
В Баштанці, у разі проведення масштабних рекламних кампаній по просуванню певних видів товарів та послуг, наповну використовуються усі спеціально відведені місця для оголошень та об’яв. Шкода, що не обмежуються рекламні агенти у використанні для цих потреб офіційно визначеними місцями (рекламними щитами). Здебільшого місцем для реклами стають опори ліній електропередач, двері під’їздів у багатоповерхівках і навіть сміттєві баки. Часто трапляється, що рекламні проспекти жителі містечка навіть не встигають прочитати, як вже поверсі наклеєна інша «корисна» інформація...
...
(дорога державного значення Н-11, яка проходить і по с. Виноградівка)
25 березня у Баштанці відбулась зустріч начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Володимира Копіци та народного депутата Андрія Вадатурського з представниками бізнесу та громадськості Баштанського, Новобузького, Казанківського, Березнегуватського районів.
Не переказуючи про що йшлася мова (коротко - у цій публікації), зазначу, що однин з голів райдержадміністрацій, присутніх на зустрічі, коли йшлася розмова про наші дороги вказав, що їх РДА скооперувала пальне місцевих сільгосптоваровиробників на проведення ремонту доріг (це зробив місцевий райавтодор). Звичайно, не капітальний ремонт, а ямковий. Про асфальтування мова не йшлася, це надто дорого. Тому роблю висновок, що цей "ремонт" робився так: на основу - трохи смоли, потім - жорства або щебінь (мілкої фракції), а під фінал - якийсь в'яжучий матеріал (але знову не асфальт). Постає питання - а скільки протримається такий ремонт дороги? Звісно, якщо це ремонт дороги вулиці всередині населеного пункту, то можливо 2-3 місяці. Проте якщо це дорога державного значення, як от Н-11, де їздять вантажні автомобілі понад 40-50 тон, то протримається дорога тиждень-два. Навіщо ж витрачати зусилля, а головне кошти сільгосптоваровиробників, яким і так нелегко сьогодні з цінами і на пальне, і на добрива, і на зерно?
...
Сьогодні в час інформаційних технологій у кожного, хто має Інтернет, є можливість вільно висловлювати власну думку з тих, чи інших проблемних питань. Проте відповідальними публікацію може стати не той, хто публікує, а той, у кого, тобто на якому веб-ресурсі, публікують матеріал. Так є і на нашому сайті. Мені, як адміністратору сайту "Баштанка та Баштанський район" ("Моя Баштанщина - мій рідний край!") іноді приходиться пояснювати, що ту, чи іншу статтю, публікували інші користувачі, а не адміністратор. Часто відвідувачі просто не звертають увагу на такі поняття, як "логін" користувача, "адміністратор", автор коментаря, та ін. Крім того, адміністратор не зобов'язаний контролювати зміст публікацій інших користувачів, адже за їх достовірність несе відповідальність той, хто оприлюднює матеріал. Звичайно, для цього необхдіно нагадати тим користувачам, хто публікує новини, дописи у блогах, новини, статті про повну відповідальність за матеріли. Від них тільки вимагається дотримання певних правил, які для початку викладені для нашого з вами обговорення у цій публікації. Потім вони будуть розміщені у формі з публікацією статті у вигляді "так, як є", або ж у вигляді лінку, де буде повний опис правил. Запрошую, вас, друзі, переглянути правила і по-можливості висловити власну думку з цього приводу. Можливо певні твердження дублюються, можливо десь вже "занадто" розписано, а можливо ви знаєте веб-ресурс з іншими правилами, які можна взяти за основу...
У четвер, 12 березня, відбулося засідання постійної комісії Баштанської районної ради з питань АПК, земельних ресурсів, екології, благоустрою та раціонального використання природних ресурсів. Питання, які розглядалися, були важливі з точки зору економіки нашого краю. Проте вважаю, найголовнішим питанням було політичне, а саме "Про визнання Російської федерації державою-агресором".
Наше суспільство запізнилося з розглядом даного питанням майже на рік. Проте добре, хоч сьогодні ми розглядаємо на засіданнях органів місцевого самоврядування. Та на засіданні до свого подиву я побачив, як не усі депутати районної ради бажають визнавати Росію країною-агресором! Двоє депутатів районної ради, членів постійної комісії проголосували проти!
Переконаний, що жителі нашого району та області добре пам'ятають сніговий колапс, який утворився в результаті хуртовини 28-29 грудня. Головні дороги Миколаївщини були очищені за два-три дні. Між селами – понад три тижні. Вперше мали ганебний випадок – у обласному центрі – Миколаєві були найбільші проблеми з очищенням доріг від снігу. В Баштанці вчасно пустили техніку очищати дороги і такого, як у Миколаєві, у нас не було.
Під час ліквідації наслідків минулої негоди матеріальний резерв, який створений у райдержадміністрації, сьогодні майже вичерпаний...
Сьогодні на мою адресу надійшла заява від жителя нашого району щодо поширення на моєму сайті неправдивої інформації на нього, що може стати приводом подання заяви до суду. Частину інформації вже видалено. Тому повідомляю, що далі публікації, які містять неперевірену інформацію, або ту інформацію, через яку я можу відповідати у судовій інстанції я буду видаляти без попередження.
Шановні блогери! Якщо ви бажаєте публікуватися далі на "Моя Баштанщина - мій рідний край!" прошу підійти до мого звернення з розумінням та прислухатися до мого прохання. В інакшому разі реєструйте власні веб-ресурси та публікуйте що вам заманеться.
Це не цензура, а моє небажання відповідати перед Законом за вашу інформацію.
Інша інформація, яка публікувалася вами та не стосується вищезазначених питань лишається на сайті...
У понеділок, 1 грудня, громадськість нашого району зустрічала наших військових-земляків, учасників АТО.
Було дві зустрічі. Перша – біля в’їзду у місто Баштанку, друга – у центрі, напроти адмінбудівель міської ради та райдержадміністрації/районної ради.
Як розповідають жителі нашого міста, які були присутні на першій зустрічі, кілька (здається це було лише двоє чол.) людей у ході вітання наших військових, вигукували слова «ганьба».
Прикро, що у час війни з російським агресором у нашому місті знаходяться такі особи, які вважають, що краще здати нашу країну на поталу сепаратистам та московським загарбникам. Я особисто (при нагоді знайду кілька чоловік, які підтримають мене), здам зрадникам кошти для придбання квитків на проїзд до їх рідної рассєї щоб більше не чути і не бачити цих нікчем...
...
25 листопада на офіційному Інтернет сайті Кабінету Міністрів України прес-службою Міністерства оборони України оприлюднено інформацію про благодійну допомогу в рамках акції “Підтримай Українську армію”1.
Цифри, як для пересічного українця значні, але для цільового придбання техніки – не дуже. Наприклад лише один БТР2 швидкої медичної допомоги, на яку надавала кошти громада Миколаївщини коштує понад 2 млн. грн., а про придбання літаків й мови не може бути – надто дорого. Але додавши народні кошти до фінансових вливань, які робив Уряд в Українську Армію у цьому році, вийде достатня сума, щоб наші військові були забезпечені усім для захисту нашої держави. Здавалося і волонтерів не треба, бо ж армія за ці кошти і одягнена, і нагодована. Проте насправді ситуація набагато гірша. Сьогодні спілкувався з баштанським підприємцем, який особисто відвозив допомогу нашим військовим (спільно з підприємцями з інших районів для військових Казанківського, Баштанського та Новобузького районів). За його словами, наші хлопці одягнені і нагодовані лише завдяки волонтерам. Держава надала зброю і техніку (не йде в порівняння з нашим ворогом). А це при тому, як щодня ми чуємо які суми йдуть на матеріально-технічне забезпечення військових! Крім того, генерали звітують, що наші військові одягнені по-зимовому. Навіщо ця брехня від влади, особливо від військових, я не розумію, тим більше, що волонтери все-одно розкажуть про реальний стан справ у війську. Правду кажуть у народі: «Кому війна, а кому мати рідна».
Який буде бойовий дух наших військових, якщо за словами одного солдата з села (проживає в районі) їх частина лише на тому тижні була забезпечена теплим взуттям. А скільки днів майже зимова погода у країні?
Віднедавна здобутки Баштанського району порівнюють зі здобутками сусідів-новобужан. Це пов’язане перш за все з адміністративно-територіальною реформою в Україні, яка з об’єктивних причин вже кілька років поспіль не може стартувати1. Тож маємо поки здорову конкуренцію з нашим сусідом. Крім того, необхідно усі позитивні моменти суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку переймати один у одного. Погано, що в деяких ініціативах громада Нового Бугу на крок випереджає нас, зокрема щодо відношення до учасників АТО.
Скажіть, чи ви чули, щоб у Баштанському районі належним чином зустрічали наших воїнів – учасників АТО, які приходять з відпусток? Я не чув, а ви? Мабуть теж не чули. А наші сусіди зустрічали! Урочисто зустрічали! І не сьогодні, не вчора, а три місяці назад! Переконаний, що хлопці-новобужани, які прибули у відпустку високо оцінять дану зустріч і, можливо, у них не так буде щеміти серце, коли вони бачитимуть розмірений уклад життя у тилу та порівнюватимуть його з тими жахіттями, які довелося пережити на передовій...
...
Трохи про інформаційну підтримку благодійної допомоги жителів району на потреби військовим з Баштанщини,
які перебувають у зоні АТО. На завершення відео - про допомогу від пенсіонера, яка проживає у м. Баштанка Відео...
Сьогодні, у залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада т. в. о. голови РДА В. А. Грицюка, за участі голови районної ради Л. І. Луценко з керівниками сільгосппідприємств Баштанського району. Коротко про захід буде написано в районній газеті «Голос Баштанщини», тому, щоб не повторюватися, у блозі написав про те, що мене найбільше вразило...
Активних і небайдужих земляків закликаємо переглянути короткий відеоурок як відкрити на нашому сайті свій блог і ділитися з громадою своїми враженнями, переживаннями щодо основних подій суспільно-політичного життя громади Баштанки, області та України.