Баштанка.НЕТ

Чт, 25.04.2024, 13:14

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Славимось людьми
Громада
БДЮТ
ПТУ №9
Музична школа
Дитсадок "Ягідка"
Баштанська гімназія
Баштанська ЗОШ №1
Баштанська ЗОШ №2
Дитсадок "Чебурашка"
Освіта, к-ра, мед., спорт
КП "Міськводоканал" Баштанської міської ради
КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»
Місто: цікаво-корисно
Міська влада, установи
Баштанська міська рада
Доступ до публічної інформації
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -17:

    Конкурс "А я - україночка":

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

     

    Головна » Статті » БАШТАНСЬКА міськрада » Громада

    Бюджет треба виконувати, але ж не за рахунок селян…

    Стаття, опублікована в районній газеті «Голос Баштанщини»

    Шановна редакціє! Ми, фермери, одноосібники, домогосподарки, приватні підприємці, прості сільські люди, які на Ярмарковій площі в Баштанці продаємо свою продукцію – зерно, овочі, м’ясо, останню курку, щоб прогодувати свою сім’ю (є, на жаль, й такі), звертаємось через газету до міської влади.

    Торгівля на Ярмарковій площі була започаткована попереднім головою райдержадміністрації В. Ф. Артеменком, аби люди могли скупитися або продати свій крам дешевше, ніж на ринку. Певний період часу так і було. Та коли прийшов до влади міський голова В. Ф. Рибаченко, задля поповнення міського бюджету ввів плату за місце на Ярмарковій площі, обгрунтування якої людям так ніхто і не довів. За що ми повинні платити 6.80 грн.: за шматок землі, на якій стоїть продавець, чи за обладнане торгове місце? Чому на Центральному ринку плата за місце вдвічі менша? У нас що, земля не однакова? Чи якщо це селяни, то з них можна три шкури дерти, як це було все життя?

    Ми розуміємо, що бюджет треба наповнювати, аби будувати дороги (на це йде податок на транспорт), впорядковувати наше місто (на благоустрій кошти збираються з підприємців), платити зарплату (штати роздуті) і т. д. Тому всі податки і збори повинні обгрунтовуватись та прозоро доводитись до людей.

    Ми терпимо, виказуючи свої емоції касирам, які збирають ці кошти. Але ж вони просто виконують свою роботу, щочетверга та щосуботи збираючи в середньому по 300-400 грн. А взимку лише селяни, які торгують м’ясом, стоячи у калюжах, сплачують до бюджету 300-350 грн. Загалом за місяць сума виходить кругленька.

    Люди з розумінням і надією чекають, що за рік збору коштів у міський бюджет на Ярмаркову площу буде виділена якась ко-пійчина і тут буде збудований туалет, підведена вода, заасфальтована певна територія, стоятиме хоча б пара урн для сміття. Але ж ні. Щебінь розкидали, а вода так і стоїть... А навіщо будувати туалет, коли на автовокзалі поряд є платний. Зате такий гарний щит поставили, де чітко прокоментували, чим не можна торгувати. А він, мабуть, коштує так, як і будівництво туалету.

    Звертаємось до вас з повагою і проханням ставитись до сільських трудівників з розумінням і прийняти рішення для нормальної роботи селян на ринку.

    В. Кодак, А. Васильєв, С. Гапішко, В. Гапішко, Ю. Виговський та ще 69 підписів.

    Ми попросили дати відповідь на питання, порушені в листі, першого заступника міського голови Людмилу Гриневич.

    – З моменту започаткування ярмарку на майдані біля центральної греблі в місті торгівля там проводилась стихійно. А це заборонено чинним законодавством. Тому з метою впорядкування торгівлі в Баштанці рішенням міської ради від 22.05.06 р. було визначене місце для Ярмаркової площі та дозволено суб’єктам підприємницької діяльності всіх форм власності і фізичним особам роздрібну торгівлю продовольчими і непродовольчими товарами. Цим рішенням Ярмарковій площі не було надано статусу ринку, бо для цього його необхідно відповідно обладнати. Тому згідно Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 р. «Про місцеві податки і збори» продавці, які реалізують тут свою продукцію, сплачують у бюджет міської ради не за місце, а за видачу дозволу на торгівлю в спеціально відведених місцях.

    Рішенням міської ради від 11.08.06 р. було затверджено Положення про збір та видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі. Згідно цього Положення механізм справляння та порядок сплати вищеназваного збору передбачає плату в таких розмірах:

    – 3.40 грн. щоденно за роз-міщення автомобілів для торгівлі продукцією власного виробництва до 20 кг та будівельними матеріалами;

    – 6.80 грн. за одноразову торгівлю сільськогосподарською продукцією (м’ясо, птиця, молодняк птиці, овочі, фрукти, саджанці, фураж, висівки тощо);

    – 17.00 грн. щоденно за торгівлю з вантажних автомобілів, або їх причепів.

    Ці кошти надходять до доходної частини міського бюджету і витрачаються на міські програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою, транспорту та дорожнього господарства, утримання доріг тощо.

    Зокрема, на облаштування Ярмаркової площі у 2006 році було використано із бюджету розвитку міської ради 39555 грн. За рахунок цих коштів було зроблене щебеневе покриття.

    Фактично за період із травня 2006 року по 20 липня 2007 року до бюджету міської ради на-дійшло 20186 грн. збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі. В середньому за день, без врахування святкових днів, надходження від збору складають 160 грн. проти вказаних у листі 300-400 грн. З приведених цифр видно, що фактичний збір не покриває навіть витрати, які були проведені на облаштування площі.

    Згідно законодавства будівництво туалету на Ярмарковій площі за рахунок надходжень не передбачається і є недоцільним, так як поряд з Ярмарковою площею є платний туалет, який відповідає всім санітарним нормам.

    Сьогодні всі суб’єкти підпри-ємницької діяльності повинні бути платниками податків і зборів у бюджети різних рівнів. Для досягнення цієї мети міська рада використовує різні шляхи наповнення бюджету, серед яких:

    – запровадження системи економічних і адміністративних заходів, для легалізації доходів та скорочення тіньового сектору економіки;

    – ефектне використання земельних ресурсів територіальними громадами міста Баштанка та сіл. Баштанської міської ради;

    – удосконалення системи місцевих податків і зборів, тощо.

    Це дає свої результати. За перше півріччя 2007 року в доходну казну міської ради надійшло 1573,9 тис. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 565,2 тис. грн. Це дало змогу в І півріччі 2007 року профінансувати в повному обсязі заробітну плату працівникам бюджетних установ з нарахуванням в сумі 1034 тис. грн., витрати по продуктам харчування в дитячих дошкільних закладах – 95,7 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 117,7 тис. грн., придбання медикаментів – 1,1 тис. грн., на житлово-комунальне господарство та благоустрій міста – 229 тис. грн., на фінансування програм соціального захисту населення – 4,6 тис. грн., на фінансування програм розвитку фізкультури і спорту – 7,3 тис. грн., відшкодування збитків міському транспорту – 11,1 тис. грн., на капітальні видатки – 62,7 тис. грн., із них придбання морозильних камер для дитячих дошкільних закладів – 6,2 тис. грн., придбання спортивного обладнання та кондиціонеру для спортивного комплексу в районі «Агропромтехніка» – 26,7 тис. грн., капітальний ремонт пам’ятника танкістам в с. Зелений Яр – 23,1 тис. грн., капітальний ремонт водопровідної системи по вулиці Чкалова – 6,7 тис. грн., інші видатки (придбання канцтоварів, меблів, посуду, господарчих товарів для дитячих дошкільних закладів та школи-сад «Віночок», ППМ тощо) – 10,7 тис. грн.

    Штат апарату міської ради утримується в межах чинного законодавства і складає 17 одиниць з урахуванням водія, прибиральниці і трьох охоронників. Така ж чисельність і в інших містах районного значення.

    Хочу додати, що від підприємців нашого міста благодійна допомога на благоустрій міста не надходила.



    Другие материалы по теме
    Категорія: Громада | Опублікував: bashtanka (02.08.2007) | Автор: Редакція районної газети
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz