Війна з російськими найманцями на сході України, яку ми уже звикли називати АТО, за останніми даними, забрала життя майже 600 українських військових
Протистояння триває уже п’ятий місяць, і воно не матиме краю, поки через російський кордон йдуть каравани зброї для бойовиків, поки триває експорт смерті, каліцтв та руйнувань.
І поки десь на російських просторах їде таємнича «гуманітарна допомога» від «братнього народу» журналісти Еспресо.TV вирішили нагадати, яку «допомогу» Росія вже надала для Донбасу.
Историк Андрей Зубов - один из первых российских интеллектуалов, кто открыто высказался против аннексии Крыма. 1 июля профессора, который находится в оппозиции к официальной линии Кремля, уволили из МГИМО.
Тем не менее, на сайте "Новой газетой" Андрей Зубов запустил он-лайн кафедру истории. Вместе с коллегами он пытается объяснить исторические предпосылки сегодняшней ситуации в России, опасность синдрома величия и необходимость декоммунизации.
Объяснить все то, что пока плохо воспринимает российское общество.
"Если вы видите, что друг бредит во сне, его ни в коем случае не надо будить резко, надо ему тихо начинать говорить что-то приятное, тогда сменится сновидение, и он проснется в хорошем настроении. Вот именно этим сейчас занимаемся в отношении нашего больного общества", - говорит историк.
Часть лекций посвящена Украине. Историки рассказывают о том, как возникло украинское национальное движение, кто такие "бандеровцы", как складывалась альтернативные формы политического мировоззрения на территории нашей страны.
Если вы украинофоб, то этот пост лучше пропустить. Вам сейчас и так тяжело в свете последних событий. Не стоит обрушать свое мировоззрение окончательно. Пока вас еще не переключили на новый объект для ненависти — оставьте себе хотя бы последнюю надежду...
Cьогоднішня ситуація в Україні змушує кожного замислитися і відповісти на питання як знайти вихід із кризової ситуації, що склалась. Протягом місяця читачі ГУРТа відповідали на запитання "хто може допомогти Україні вийти з кризи". Результати виявились наступними:
Як бачимо, більшість читачів вважають, що вирішення проблем України залежить від кожного з нас. Також ми звернулись за коментарем до громадських активістів, представників громадських організацій та місцевої влади і запитали їх, чи погоджуються вони з такими результатами опитування та як бачать вирішення кризової ситуації в Україні.
Не стало відомого українського політика Івана Степановича Плюща
Про те, яким політичним златоустом увійде в історію Іван Плющ, пише "Ділова столиця".
Протягом політичної кар'єри він обіймав багато різних посад. Найбільш запам'ятався головуванням у Верховній Раді в буремні 90-ті, коли йому, колишньому компартійному діячеві, доводилося усмиряти у сесійній залі комуністів і різноманітних реваншистів, які ніяк не могли змиритися з незалежністю України. Сам Плющевий стиль ведення засідань ВР - це одна велика цитата. А його вислів "включіть мікрохвона у задньому проході" став своєрідною візитівкою цього політика. "ДС" вирішила згадати найяскравіші висловлювання Івана Степановича Плюща.
"З дитинства і по сьогодні від трудових ста грамів не відмовляюсь"
"Я за життя стiльки сала з'їв, що соромно свиням в очi дивитися"
"Перші двадцять років життя мене мучила одна думка: як наїстися"
"Колись Ленін писав, що ми досягнемо такої продуктивності праці, що відхожі місця будемо робити з дорогоцінного металу. От якби хтось підняв його років 20 тому і показав наші відхожі місця... Ви думаєте, чому нас весь світ так боявся? Тому що іноземцям ставало страшно, коли вони в наші громадські туалети заходили!"
...
На прошедших выходных почти десять миллионов китайских выпускников прошли через серьезное испытание. Они сдавали гаокао — общенациональные вступительные экзамены. Высокий бал — престижный вуз, а значит, и светлое будущее. И на пути к нему ни родители, ни сами абитуриенты не останавливаются ни перед чем. Так, некоторые нарушители пытались повысить свои шансы, используя высокотехнологичное оборудование. Может быть, кому-то это и помогло, но в это мало верится, учитывая жесткий контроль за соблюдением правил со стороны власти.
На днях полиция Китая опубликовала снимки некоторых из конфискованных устройств, которые мы решили вам показать.
Вищу освіту України найближчим часом чекають кардинальні зміни: від ліквідації технікумів та училищ до повної автономії вишів
Вже незабаром депутати мають ухвалити у другому читанні закон, який кардинальним чином змінить систему вищої освіти в Україні. Нагадаємо, що 16 травня у Верховній Раді у першому читанні прийнято законопроект про вищу освіту № 1187-2, який передбачає чимало змін у вищій освіті. За словами Сергія Квіта, нинішнього міністра освіти та науки, під час розробки цього документу, чиновники тісно працювали з комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти, тому після його прийняття, образно кажучи, вища освіта має розКВІТНУТи.
Журналісти Еспресо.TV проаналізували, які ж основні зміни передбачає цей документ:
1. Мовою викладання у вишах має бути виключно українська
2. Університети отримають автономію, та зможуть самі розпоряджатися власними коштами...
Після анексії Криму у ВМС України з'явився шанс стати справжніми
Командування ВМС України днями повідомило, що вже відновило боєздатність значної частини кораблів, які залишилися в українському флоті після окупації Криму Росією. Правда, говорити про відновлення боєготовності ВМСУ, мабуть, ми не зможемо ще довгі роки.
Український військовий флот вже вкотре за останні роки переживає етап повного переосмислення свого призначення, завдань, структури та складу...
Непридатність української армії до ведення майже будь-яких осмислених дій, яка може трохи навіть тішила українців у дні Майдану, сьогодні обернулась катастрофою
Армія чисельністю 170 тисяч осіб виявилась готовою ввести до дії близько 10 тисяч військовослужбовців. У бій довелось кидати добровольців після кількатижневої підготовки, які, при тому, нерідко демонстрували кращі бойові результати, ніж професійні військові.
І поки українці займаються збором коштів та засобів для рідних збройних сил (а декотрі, найрішучіші, потроху освоюють досвід ведення бойових дій автономними бойовими групами), видається доречним подивитись, як зі схожими проблемами справляються в світі.
Зважаючи на специфіку військової загрози, яка постала нині перед Україною, взірцем для реформ багатьом видається армія Ізраїлю, яка давно, і, як правило, успішно протистоїть загрозі як тероризму, так і відкритої агресії з боку вороже налаштованих сусідів.
У ці дні, коли Україна стоїть перед вибором свого шляху розвитку, ми пропонуємо вам розмову з Євгеном Сверстюком - філософом, дисидентом, літературознавцем, письменником, одним із учасників «Ініціативи 1 грудня», головним редактором газети «Наша віра». У 70-х роках Євген Сверстюк переслідувався тодішнім політичним режимом за свої думки й ідеї. І, незважаючи на всі випробування, не зрікся своїх переконань. До сьогодні він продовжує – своїм життям, творчістю і діяльністю – проголошувати ідею «десовєтизації» України, духовного розвитку людини та суверенності держави. Ці, здавалося б, дещо різнопланові ідеї, насправді мають у собі щось спільне. Про те, як бачить Євген Сверстюк сьогоднішню ситуацію в Україні, куди нам іти далі та як розвивати себе і духовне суспільство, а також про відстоювання власного національного обличчя – в інтерв’ю...
...
1. Традиційна книга – жива
Попри те, що Україна останні півтора десятиліття переживає надзвичайно масштабну інтернетизацію й дедалі частіше можна зустріти думки щодо втрати традиційною друкованою книгою перспектив, ця книга – жива, й ховати її зарано. Як показує дослідження компанії R&B Group, проведене у 2013 р., щонайменше 87% українців схиляються до вибору традиційної друкованої книги, читання ж електронних книг становить лише 10-13%, і лише 1% читачів і читачок купували книги в електронному варіанті. Ознайомлення з художньою літературою за посередництва аудіокниг здійснюють лише 2% українців. Але Інтернет стає одним із головних джерел поінформованості щодо літератури (близько 46% читачів шукають потрібні відомості про книги саме там).
2. Книжковому ринку є куди зростати
Окрім того, що традиційна друкована книга й далі актуальна, слід сказати, що в Україні існує виразна диспропорція між читачами й покупцями книг, адже різниця між цими групами становить 21%. У докризовий період в Україні спостерігалася тенденція до...
Программа «Территория
обмана» назвала пять самых опасных продуктов, которые часто продаются в
украинских супермаркетах уже просроченными. Самым опасным продуктом является рыба.
В одном из столичных супермаркетов журналисты нашли рыбу, срок годности
которой еще не истек, но у экспертов уже были к ней претензии.
«Эта рыба уже неоднократно замораживалась и размораживалась», —
говорит Лариса Баль-Прилипко, декан факультета пищевых технологий. Такая
рыба очень опасна. Особенно — морской окунь. Неправильное хранение
превращает его в яд. На втором месте по опасности — мясо. Просроченных
кур, чтобы скрыть неприятный запах, моют и заново упаковывают. С
говядиной и свининой делают нечто подобное, а при этом также
подкрашивают с помощью ядовитых химикатов.
«Краситель фуксин. Считается, что это ядохимикат. Были случаи, когда мы находили в лаборатории при проверке мяса эту отраву»...