Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 25.05.2020, 16:57

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

День Захисника Вітчизни - 2011:

Відкриття офісу Партії регіонів:

---41:

Конкурс "А я - україночка":

 

Головна » Статті » Баштанський район » Фонд соціального страхування

Про нещасні випадки на виробництві

  Травма на виробництві – прикра подія  і велике нещастя, бо зачасту призводять до втрати здоров'я, а іноді життя працівника, які не повернеш ні за які гроші. Обов'язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України – допомагати людям, які одержали трудове каліцтво або професійні захворювання, забезпечити їм гідне життя.
  Найчастішими  причинами отримання травм на виробництві, є порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення правил та інструкцій з охорони праці, робота без засобів захисту або з несправним обладнанням чи у нетверезому стані тощо. За ступенем тяжкості наслідки нещасних випадків поділяють на: легкі (з тимчасовою втратою працездатності), тяжкі (з повною або частковою тривалою чи постійною втратою працездатності) та смертельні.
 Однак трапляються випадки приховування виробничих травм. І нажаль  ні потерпілі працівники , ні роботодавці не задумуються над тим, які наслідки можуть виникнути після одержання  травми на роботі, оформленої як невиробничої.
   Для можливості проведення Фондом страхових виплат та страхових витрат на медичну та соціальну допомогу потерпілому на виробництві, необхідно провести розслідування нещасного випадку або професійного захворювання, та  скласти  акт за формою Н-1.
  Маючи такий акт, потерпілий отримує право на грошову допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю. А якщо медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) встановлює йому відсоток втрати працездатності, він  отримує право на одноразову допомогу та щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності.
  Крім того потерпілі забезпечуються різними видами допомоги, які визначаються довідкою МСЕК. Основні з них це відшкодування витрат на  протезування , витрати на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, витрати на стаціонарне лікування, медикаменти, забезпечення автомобілями, санкур лікуванням та інші.
  Нагадуємо хронологію відповідно до «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2013 №1232.  
  Якщо на виробництві стався нещасний випадок:
1) потерпілий або працівник, який його виявив, або інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт. При цьому безпосередній керівник робіт зобов'язаний: терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити у разі потреби його доставляння до лікувально-профілактичного закладу; негайно повідомити роботодавця про те, що сталося; зберігати до прибуття комісії з розслідування нещасного випадку обстановку на робочому місці у такому стані, в якому вона була на момент настання нещасного випадку;
 
2) лікувально-профілактичний заклад повинен передати впродовж доби екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок на виробництві: підприємству, де працює потерпілий; робочому органу Фонду; територіальному органу Державної служби України з питань праці;
 
3) роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов'язаний:
 
- впродовж однієї години передати засобами зв'язку і впродовж доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок: Фондові за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок, керівникові первинної організації профспілки, керівникові підприємства, де працює потерпілий (якщо потерпілий є працівником іншого підприємства), органові державного пожежного нагляду, закладові державної санітарно-епідеміологічної служби;
 
- протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи і організувати проведення розслідування;
 
4) комісія зобов'язана впродовж трьох робочих днів з моменту її створення провести розслідування, визначити, чи пов'язаний цей нещасний випадок з виробництвом чи ні, та скласти відповідний акт.

  Знати основи Порядку розслідування необхідно всім роботодавцям, адже невиконання вимог, визначених цим Порядком, може мати негативні наслідки. Від того, наскільки оперативними і правомірними будуть дії роботодавця при нещасному випадку на виробництві, залежить насамперед здоров'я і життя потерпілого, а також своєчасність і повнота соціальних виплат, передбачених законодавством.
  Звертаємо увагу роботодавців, спеціалістів з охорони праці підприємств на необхідність виконання вимог законодавства про охорону праці та на своєчасне повідомлення (протягом доби) до Фонду про нещасний випадок на виробництві.
  Для отримання консультацій з питань організації робот із охорони праці а також в разі настання нещасного випадку виробничого характеру необхідно повідомляти відділення Фонду за номерами: телефон, факс - (05158) 2-59-79, тел. 2-51-81, 2-74-98 мобільний телефон – 0972716120

 
Категорія: Фонд соціального страхування | Опублікував: bashtankafond (25.08.2016) | Автор: Олег Воробйов
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:

ПОШУК за ключовими словами (тегами): травма на виробництві, незасний випадок, страхування від нещасних випадків
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz