Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 01.04.2020, 23:06

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Покладання квітів:

-1:

---10:

---37:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Виконавча влада

Засідання колегії райдержадміністрації ч.ІІІ

Про стан ринку праці в районі та забезпечення реалізації заходів активної політики зайнятості безробітних, створення нових робочих місць.

Регулювання ринку праці в районі здійснюється відповідно до заходів, визначених Указом Президента України «Про удосконалення державного регулювання у сфері зайнятості та ринку праці», Програмою діяльності Уряду «Назустріч людям» шляхом реалізації районної Програми зайнятості населення на 2007 рік та Програми соціально-економічного розвитку Баштанського району на 2006 – 2010 роки.

Чисельність економічно активного населення району, відповідно до розрахунку балансу трудових ресурсів, становить 22,7 тис. чол. В усіх сферах економічної діяльності зайнято 19,3 тис. осіб. У галузях економіки працює 6,1тис. чол., що складає 31,6 % до зайнятого населення району. В інших сферах економічної діяльності зайнято 13,2 тис. осіб або 68,4 %. З усіх видів економічної діяльності населення найбільше працює в сільському господарстві, освіті, державному управлінні, промисловості. Щорічно розширюється сфера прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць. Чисельність працівників, зайнятих на новостворених місцях, у 2004 році становила 492 ос., 2005 році – 987 ос., 2006 році – 973 ос.

Програмою зайнятості населення на 2007 рік передбачено працевлаштувати на вільні та новостворені робочі місця протягом року 1365 чол., направити на навчання та перенавчання 246 чол., залучити до участі в оплачуваних громадських роботах 410 чол., створити в усіх сферах економічної діяльності 940 нових робочих місць.

Основна категорія громадян, що поповнює ринок праці – це особи, які мешкають у селі та зайняті у сільському господарстві. Здебільшого це громадяни без професії або ж робітничих професій. Сприяння працевлаштуванню громадян, які мешкають у сільській місцевості, є одним із пріоритетних завдань. Протягом І півріччя 2007 року продовжувалася робота по розширенню можливостей для створення у сільській місцевості додаткових робочих місць і працевлаштування на них незайнятих сільських громадян та залучення безробітних селян до підприємницької діяльності. Станом на 01.07.07 чисельність сільських безробітних становила 585 чол. Працевлаштовані на вільні та новостворені робочі місця 427 мешканців села.

Щорічно зростає рівень охоплення незайнятих громадян активними формами зайнятості. У І півріччі поточного року за сприянням Баштанського районного центру зайнятості населення було охоплено 2120 чол., працевлаштовано 747 осіб або кожен третій з тих, хто звернувся за отриманням послуг.

Одним із заходів активної підтримки безробітних є організація професійного навчання. З початку 2007 року на навчання було направлено 213 безробітних громадян. Ефективним засобом реалізації в районі активної політики зайнятості на ринку праці є організація оплачуваних громадських робіт. У І півріччі 2007 року до громадських робіт було залучено 358 безробітних.

Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечується контроль за виконанням розпорядження голови райдержадміністрації щодо 5% квоти. Щорічно працевлаштовується до 150 осіб, що відносяться до цієї категорії.

У першому півріччі 2007 року для отримання соціальних послуг до служби зайнятості населення звернулись 81 чол., які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. На заброньовані робочі місця працевлаштовано 41 чол.

Розв’язання проблем зайнятості громадян здійснюється завдяки впровадженню заходів щодо розширення сфери прикладання праці за рахунок збереження та створення нових робочих місць. З початку 2007 року в районі створено в усіх сферах економічної діяльності 544 нових робочих місця, із них: 281 - в галузях економіки, 263 - в інших сферах діяльності. Виконання річного завдання складає 57,9 %.

У районі постійно створюються умови для активізації підприємницької діяльності. Підприємництво стає головним резервом створення нових робочих місць. У сфері малого та середнього бізнесу у І півріччі створено 263 робочих місця, що становить 48,3 % від загальної кількості створених робочих місць.

У заходах районної Програми зайнятості населення заплановано сприяти в 2007 році створенню фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності 210 нових робочих місць, шляхом відкриття підприємницької діяльності. Фактично, з початку 2007 року, зареєстрували підприємницьку діяльність 143 фізичних особи, що становить 68,1 % до річного завдання. Також заплановано сприяти створенню 250 нових робочих місць за трудовими договорами з фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності. Фактично зареєстровано 120 трудових договорів між підприємцями і фізичними особами або 48,0% до річного завдання.

Органи виконавчої влади сприяють самостійній зайнятості та розвитку підприємницької ініціативи безробітних громадян. У І півріччі 2007 року власну справу, за рахунок надання одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності, започаткували 25 чол. На нові робочі місця, створені за рахунок надання дотацій роботодавцям, працевлаштовано 23 безробітних громадян.

Одним із важливих заходів у створенні робочих місць є легалізація зайнятості населення, недопущення використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин, розширення сфери прикладання праці та зниження рівня безробіття в районі. З початку 2007 року робочою групою для здійснення постійних перевірок суб’єктів підприємницької діяльності щодо використання ними найманих працівників, затвердженою розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.05.07 № 308-р, здійснено 27 рейдів, під час яких проведено 189 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності. Перевірені суб’єкти господарської діяльності використовували працю 199 найманих працівників, із яких 40 чол. працювали без оформлення трудових відносин. До приватних підприємців, які використовували найману працю без оформлення трудових відносин, було вжито різні заходи впливу, передбачені законодавством, за результатами яких легалізовано працю 17 осіб. Від праці 10 чол. підприємці відмовилися. Проводиться робота з підприємцями по легалізації праці 13 працівників.

Актуальною проблемою є соціальний захист найманих працівників. Подальші перетворення у соціально-трудовій сфері, підвищення ефективності праці, створення умов для розвитку підприємництва, введення в дію нових та збереження наявних робочих місць сприятимуть підвищенню економічної активності населення. Тільки співпраця та координація діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо створення робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях району надасть можливість населенню бути зайнятими суспільною працею, отримувати заробітну плату, сплачувати податки та внески до бюджету, соціальних фондів та бути соціально захищеним.

Начальник управління праці та
соціального захисту населення
райдержадміністрації
Н.І.ЯкимчукДругие материалы по теме
Категорія: Виконавча влада | Опублікував: bashtanka (31.07.2007) | Автор: Василь
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz