Баштанка.НЕТ

Пн, 23.12.2024, 17:14

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Центральна районна лікарня:

    _-37:

    -23:

    -27:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району

    Лікувати людей – його покликання й доля


    Напевне, з усіх земних професій найгуманнішою і найблагороднішою є професія медичного працівника. Саме до них – милосердних, уважних, професійних лікарів і медсестер ідуть з надією отримати не тільки кваліфіковану медичну допомогу, але й почути добре слово, що діє як допоміжна терапія. Власне, про таку людину й хочемо повідати читачам у даній публікації. Наша розповідь про лікаря Виноградівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Володимира Геннадійовича ЧИГИРЬОВА. За період роботи, завдяки своїм якостям та високій професійності, він завоював визнання й довіру у людей та велику повагу й авторитет серед колег.

     

     

    Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!

     

    – Нам з Аллою Анатоліївною Барсегян, колективу Виноградівської амбулаторії й жителям навколишніх сіл вельми поталанило, що у нас працює такий лікар. Ми дуже любимо й цінуємо Володимира Геннадійовича, адже коли кажуть – лікар за покликанням, то це саме про нього. Він надзвичайно толерантний, розумний, грамотний, і акуратний у всьому. Любить, щоб все було своєчасно і правильно. Надійний, бо ніколи не підведе. Небайдужий, бо не чула, щоб він коли-небудь комусь відмовив у допомозі. А ще він чудовий сім’янин, люблячий батько, який обожнює свою родину.

    Володимир Геннадійович дуже коректний, інтелігентний і вельми терплячий лікар. Яка б ситуація не трапилась, володіє залізною витримкою, ніколи не панікує. Дуже високої думки про нього колеги з Миколаївського госпіталю, оскільки він відмінний анестезіолог і реаніматолог, бо у поєднанні з професіоналізмом і глибокими знаннями володіє інтуїтивним лікарським чуттям, що дається далеко не кожному. 

    Багато хто обирає професію лікаря, малюючи для себе рожевий ілюзорний світ медицини, бо повністю не усвідомлює наскільки уявлення різняться з реальністю. А от у Володимира Геннадійовича таких ілюзій не було ніколи. Він розсудливо оцінював ситуацію, розумів куди йде, що це дуже важка й відповідальна щоденна робота, пов’язана із значним фізичним і моральним навантаженням. Може тому гідно витримує всі тяготи професійних буднів. Наш лікар – майстер на всі руки. Таких мало. Разом з медпрацівниками амбулаторії виконує багато лікувальних маніпуляцій: накладає пов’язки, лангети, робить ін’єкції та багато-багато іншого. З ним легко працювати, тому виноградівські медики – медична сестра Зоряна Пухалевич і молодша медична сестра Інна Магдич надзвичайно високо цінують свого старшого й досвідченого колегу й залюбки співпрацюють з ним. Він для них надія й опора, авторитет у всьому, не тільки як лікар, але й як чоловік, бо ніколи не скупиться підставити своє сильне плече. Навіть, якщо це стосується якихось господарських питань. Намагається й мене зайвий раз не турбувати, якщо може вирішити нагальну проблему сам. Думаю, що Володимир Геннадійович не шкодує, що працює в такому прекрасному оточенні. Адже колектив дійсно чудовий: злагоджений і дружний. Усі жінки відповідальні, старанні, ретельно піклуються про своїх пацієнтів, створюючи їм належні умови. Подивіться, яка у них доглянута амбулаторія: і в приміщенні все до ладу, і на подвір’ї завжди чисто висапано, побілено, ростуть квіти. Порядок у всьому – це один з головних принципів роботи лікаря. Маємо надію, що Володимир Геннадійович буде й надалі працювати в наших рядах, підтримуючи сільську медицину – такої думки про колегу директор КНП ЦПМСД Оксана Шпарук.

    Володимир Чигирьов розповів, що вищу медичну освіту отримав, навчаючись чотири роки на педіатричному факультеті Оренбурзького медичного інституту, затим два роки вчився у Самарській військовій академії при Куйбишевському виші. Опісля служив лікарем у Забайкальській військовій частині. Там же закінчив інтернатуру анестезіолога. З часом був переведений у Білгород-Дністровськ Одеської області, де працював начальником медичної частини артполку. У 1990 році став начальником відділення реанімації й анестезіології в Миколаївському медсанбаті. Служив в аеромобільних військах, був учасником миротворчих місій в Югославії, Сьєрра-Леоне (Африка), де протягом року допомагав боротися з малярією. «Там багато малярії, люди в середньому живуть до 40-45 років» – наголосив лікар. 

    З 1998 року працював у Миколаївському військовому госпіталі. У 2009 вийшов на пенсію з посади начальника відділення реанімації й анестезіології й поселився у Виноградівці, де став трудитися в лікарняній амбулаторії. Сьогодні він поєднує посаду сімейного лікаря з посадою анестезіолога у Миколаївському військовому госпіталі, куди його знову запросили, адже досвідчених лікарів катастрофічно не вистачає.

    Професію лікаря обрав невипадково, оскільки в родині й рідна тітка, і старший брат з дружиною медики. Та й хотів досягти в житті успіху, довести собі, що достойний поваги, тому й обрав цю складну професію. Розповідає, що спочатку мав намір стати педіатром, а коли побачив як після ДТП врятували людину, фактично склавши її по частинах, з’явилося бажання опинитися серед когорти реаніматологів, котрі повертають людей з того світу.

    – Складність професії полягає в тому, що весь час стикаєшся із вкрай важкими станами хворих, але коли повертаєш людину до життя – це найвища насолода, – каже лікар.

    Володимир Геннадійович вважає, що реаніматологи – лікарі, які по-іншому дивляться на життя, більше його цінують, бо бачать іншу сторону, знають і розуміють що таке смерть. Саме з її холодних обіймів він все життя визволяє людей, даруючи їм шанс на одужання.

    Пропрацювавши до пенсії в місті, Володимир Геннадійович ніколи й не очікував, що доля запропонує йому можливість стати сільським лікарем, змінивши метушливе міське життя на спокійне сільське. Хоча навряд чи у лікаря воно насправді таке. 

    Сьогодні він каже, що немає різниці де працювати, адже люди кругом однакові.

    – У кожного своя доля, бачення світу, характер, але всі потребують уваги і співчуття, хочуть бути здоровими, приходять з надією і проханням допомогти. Повірте, якихось особливих людей з блакитною кров’ю серед нас немає, отже, ми всі однакові – посміхаючись, пояснює В. Чигирьов. 

    Лікар переконаний, що головний заповіт, якому повинен слідувати кожен фаховий медпрацівник – не нашкодь. 

    – Для цього потрібно постійно вчитися, удосконалювати свої знання, адже абсолютно все знати неможливо. Важливо бути людиною, до пацієнтів треба ставитися як до своїх рідних – з увагою, любов’ю і розумінням. На жаль, сьогодні ці якості втрачаються, – продовжує лікар. 

    Працюючи в амбулаторії, він впритул побачив усі проблеми сільської медицини. Вважає, що держава недостатньо піклується про її розвиток. 

    – Медичні кадри хороші, у мене дивовижна начальниця О. С. Шпарук, з нею співпрацює чудовий головний лікар А. А Барсегян, от тільки не все від них залежить. Не вистачає належного державного фінансування, щоб покращити рівень медицини взагалі, а сільської тим паче. Тому, певна річ, забезпечення лікарень має бути кращим. Не буде фінансування – не буде й медицини. Перш за все хотілося б мати у кожному закладі лабораторію для визначення найголовніших аналізів. Оскільки людям, особливо у віці і хворим, не дуже просто добиратися, щоб зробити елементарні обстеження, – вважає Володимир Геннадійович.

    Не подобаються лікарю й деякі процеси в реформуванні медицини, що привели до закриття/оптимізації сільських лікарень. Він вважає, що без належного розвитку медицини, вирішення питання гідних зарплат, найкращі лікарі, які не зможуть себе реалізувати в Україні, виїдуть за кордон. Хто в такому разі буде лікувати?

    – Це не реформа, що приводить до погіршення. Повинна бути страхова медицина. Тоді кожна людина буде захищеною, бо, маючи страховий поліс, у будь-якій лікарні зможе отримати ряд безкоштовних послуг. Тоді з цих фондів і лікарі, й медсестри отримували б належну заробітну плату, – переконаний лікар.

    Володимиру Геннадійовичу не байдужа доля сільських жителів, які, відчуваючи його щиру турботу, довірили йому своє здоров’я, заключили з ним декларації. За час роботи в селі, а це понад 10 років, зріднився з сільською родиною, знає кожного свого пацієнта. На його очах виросло покоління, адже тих, кого пам’ятає по приїзду в село ще підлітками, тепер і самі стали батьками, приходячи до свого лікаря з дітьми. 

    В. Чигирьов вважає, що здоров’я людини залежить перш за все від неї самої, від способу життя. Тому радить усім не ігнорувати старою як світ народною мудрістю: рух – це життя. 

    – Я довгий час грав у баскетбол, тому мало хворів. Раджу всім постійно займатися фізкультурою.

    – Навіть у селі, де люди виконують багато фізичної роботи? – запитую.

    – Так, бо великої користі від того, що людина візьме, приміром, сапку і протягом кількох годин працюватиме в одному положенні, ніколи не буде. Недарма тоді болить спина, руки, які витримали непомірне навантаження. Треба обов’язково слідкувати за своїм хребтом, берегти його, особливо жінкам. Адже усі захворювання від проблем з хребтом.

    Згубно впливає на здоров’я і переїдання, звідси зайва вага. Тому у всьому повинна бути міра, – порадив лікар. 

    Віддавши медицині 37 років свого життя, і, продовжуючи виконувати свою благородну місію, В. Чигирьов говорить, що жодного разу не пошкодував про свій вибір. Його головний постулат – жити теперішнім, думати про майбутнє і не за бувати за минуле, цінуючи все, що маєш, адже двох життів не буває.

    Любов КУРОЧКІНА

     

    Опубліковано у "Голосі Баштанщини" 
    №28-29 від 21 березня 2020 року:

    Категорія: Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району | Опублікував: vagonta (17.05.2021) | Автор: Любов КУРОЧКІНА

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Голос Баштанщини, медицина, ЦПМСД, Володимир Чигирьов, Виноградівка
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz