Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 02:45

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -25:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    Конкурс "А я - україночка":

    Конкурс "А я - україночка":

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

    АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ ПЕДИКУЛЬОЗА!

      Напевно більшість з нас хоча б раз у житті стикалисяся з цією недугою. Протягом багатьох століть, а якщо вірити згадками ще в текстах Аристотеля, то цілих тисячоліть, людству відома така проблема. Так чому ж це захворювання досі актуально і так часто зустрічається?
    Традиційно зростання захворюваності на педикульоз пов'язують з погіршенням соціально-побутових умов людей, скупченістю, антисанітарними умовами життя, супроводжуючими війни, стихійні лиха, соціальні потрясіння. Міграція населення також сприяє поширенню педикульозу та збільшенню числа хворих. Великою помилкою є думка про те, що педикульоз - результат неохайності. Дослідження, проведені в останні роки в Європі, показали, що воша любить чисте волосся і не боїться води, прекрасно плаває і бігає (але не стрибає). Основний спосіб передачі - контактний, саме тому воно зустрічається найчастіше у дошкільнят та школярів, адже діти багато часу в безпосередньому контакті один з одним.
    На тілі людини паразитують три види вошей: головна, платтяна і лобкова.
    Інтенсивний показник захворюваності головним педикульозом коливається в межах 200-300 хворих на 100 тис. населення, платтяним - 0,1-0,3. Найбільш інфікована вікова група 15-24 роки (35%), друге місце займають діти до 14 років (27%), третє - особи зрілого віку, 35-50 років (16%).
    Платтяна воша живе в складках нижньої білизни та одягу, приклеюючи гниди до ворсинок тканини або, рідше, до пушкового  волосся на тілі людини. Тривалість життя  в середньому 30-40 днів (до 60 діб максимально). За своє життя самка відкладає близько 400 яєць.
    Лобкові воші, або площиці, як правило, концентруються на лобку, віях,  пахвових западинах. Плодючість найнижча - до 50яєць.
    Платтяна і головна воші є переносниками висипного тифу та деяких видів  лихорадок.
    На даний момент спостерігається зростання головного педикульозу.
    Головна воша найчастіше живе у волосяній частині голови, в основному на скронях, потилиці, тімені. Тривалість життя дорослої особини 27-38 діб. Самка відкладає на волоссі до 4 яєць на добу, а за життя, відповідно, до 160 штук. Воші протягом свого життя, перебуваючи на тілі людини і живлячись її кров'ю, у своєму розвитку проходять три стадії: яйце (тобто гнида), личинка і статевозріла воша.
    Виявити головний педикульоз на початковій стадії захворювання непросто. В якості первинного симптому може відзначатися неспокійна поведінка і свербіж голови в завушній і потиличній областях, особливо у вечірній час. Основним методом виявлення, а також профілактики цього захворювання служить огляд шкіри голови,який рекомендується проводити раз на 5-7 днів. Профілактика буває  загальною - огляди різних груп населення, планові медогляди організованих колективів, огляди хворих , які поступають в стаціонари, санітарно - освітня робота серед населення та ін., та індивідуальною (це в першу чергу дотримання особистої гігієни), вона включає догляд за волоссям, регулярну зміну натільної і постільної білизни, індивідуальне використання гребінців, головних уборів, одягу, постільних речей .
    І хоча в цілому педикульоз не є небезпечним захворюванням, при тривалому перебігу, часто стає причиною низки ускладнень, включаючи вторинну бактеріальну інфекцію, збільшення лімфатичних вузлів, алергічні реакції. І не можна забувати ще один важливий аспект - психологічний, адже із захворюванням часто стикаються діти і тому дуже важливо тактовно все пояснити дитині, ні в якому разі не налякавши її  і не викликавши почуття сорому, обов'язково зробивши акцент на тому, що заразитися може будь-яка дитина а вилікувати педикульоз нескладно.
    Сучасний вибір протипедикульоцидної терапії досить великий, головне - використовувати спеціально створені для цих цілей педикульоцидні засоби та правильне дозування засобу ,залежно від ступеня зараженості вошами. За формою випуску це можуть бути лосьйони, шампуні, розчини, аерозолі, порошки. За змістом є монопрепарати, до складу яких входить одна діюча речовина (малатіон, перметрум, перметрин) і комбіновані, що містять 2 і більше компонента (перметрин + малатіон + піперонілу бутоксид). Після обробки будь-яким педикульоцидним засобом необхідно обполоснути волосся 4,5% розчином  столового  оцту  і  ретельно  вичесати  комах  спеціальним   частим   гребенем.
    Лікування педикульозу у кожного конкретного хворого повинно здійснюватися одночасно з протиепідемічниними заходами в осередках (сім'я і організовані колективи, до складу яких входить хворий). Лікування хворих та дезінсекція головних уборів, одягу, постільних речей та приміщення   здійснюються одночасно.
     
     

     
    Категорія: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень | Опублікував: Profilaktika (25.06.2015) | Автор: Надія Качелюк

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): лікування педикульозу, педикульоз, платтяна воша, головна воша, воші, лобкові воші
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz