Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 19.06.2019, 08:41

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Конкурс "А я - україночка":

-5:

Працівники Укртелекому:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ ПЕДИКУЛЬОЗА!
  Напевно більшість з нас хоча б раз у житті стикалисяся з цією недугою. Протягом багатьох століть, а якщо вірити згадками ще в текстах Аристотеля, то цілих тисячоліть, людству відома така проблема. Так чому ж це захворювання досі актуально і так часто зустрічається?
Традиційно зростання захворюваності на педикульоз пов'язують з погіршенням соціально-побутових умов людей, скупченістю, антисанітарними умовами життя, супроводжуючими війни, стихійні лиха, соціальні потрясіння. Міграція населення також сприяє поширенню педикульозу та збільшенню числа хворих. Великою помилкою є думка про те, що педикульоз - результат неохайності. Дослідження, проведені в останні роки в Європі, показали, що воша любить чисте волосся і не боїться води, прекрасно плаває і бігає (але не стрибає). Основний спосіб передачі - контактний, саме тому воно зустрічається найчастіше у дошкільнят та школярів, адже діти багато часу в безпосередньому контакті один з одним.
На тілі людини паразитують три види вошей: головна, платтяна і лобкова.
Інтенсивний показник захворюваності головним педикульозом коливається в межах 200-300 хворих на 100 тис. населення, платтяним - 0,1-0,3. Найбільш інфікована вікова група 15-24 роки (35%), друге місце займають діти до 14 років (27%), третє - особи зрілого віку, 35-50 років (16%).
Платтяна воша живе в складках нижньої білизни та одягу, приклеюючи гниди до ворсинок тканини або, рідше, до пушкового  волосся на тілі людини. Тривалість життя  в середньому 30-40 днів (до 60 діб максимально). За своє життя самка відкладає близько 400 яєць.
Лобкові воші, або площиці, як правило, концентруються на лобку, віях,  пахвових западинах. Плодючість найнижча - до 50яєць.
Платтяна і головна воші є переносниками висипного тифу та деяких видів  лихорадок.
На даний момент спостерігається зростання головного педикульозу.
Головна воша найчастіше живе у волосяній частині голови, в основному на скронях, потилиці, тімені. Тривалість життя дорослої особини 27-38 діб. Самка відкладає на волоссі до 4 яєць на добу, а за життя, відповідно, до 160 штук. Воші протягом свого життя, перебуваючи на тілі людини і живлячись її кров'ю, у своєму розвитку проходять три стадії: яйце (тобто гнида), личинка і статевозріла воша.
Виявити головний педикульоз на початковій стадії захворювання непросто. В якості первинного симптому може відзначатися неспокійна поведінка і свербіж голови в завушній і потиличній областях, особливо у вечірній час. Основним методом виявлення, а також профілактики цього захворювання служить огляд шкіри голови,який рекомендується проводити раз на 5-7 днів. Профілактика буває  загальною - огляди різних груп населення, планові медогляди організованих колективів, огляди хворих , які поступають в стаціонари, санітарно - освітня робота серед населення та ін., та індивідуальною (це в першу чергу дотримання особистої гігієни), вона включає догляд за волоссям, регулярну зміну натільної і постільної білизни, індивідуальне використання гребінців, головних уборів, одягу, постільних речей .
І хоча в цілому педикульоз не є небезпечним захворюванням, при тривалому перебігу, часто стає причиною низки ускладнень, включаючи вторинну бактеріальну інфекцію, збільшення лімфатичних вузлів, алергічні реакції. І не можна забувати ще один важливий аспект - психологічний, адже із захворюванням часто стикаються діти і тому дуже важливо тактовно все пояснити дитині, ні в якому разі не налякавши її  і не викликавши почуття сорому, обов'язково зробивши акцент на тому, що заразитися може будь-яка дитина а вилікувати педикульоз нескладно.
Сучасний вибір протипедикульоцидної терапії досить великий, головне - використовувати спеціально створені для цих цілей педикульоцидні засоби та правильне дозування засобу ,залежно від ступеня зараженості вошами. За формою випуску це можуть бути лосьйони, шампуні, розчини, аерозолі, порошки. За змістом є монопрепарати, до складу яких входить одна діюча речовина (малатіон, перметрум, перметрин) і комбіновані, що містять 2 і більше компонента (перметрин + малатіон + піперонілу бутоксид). Після обробки будь-яким педикульоцидним засобом необхідно обполоснути волосся 4,5% розчином  столового  оцту  і  ретельно  вичесати  комах  спеціальним   частим   гребенем.
Лікування педикульозу у кожного конкретного хворого повинно здійснюватися одночасно з протиепідемічниними заходами в осередках (сім'я і організовані колективи, до складу яких входить хворий). Лікування хворих та дезінсекція головних уборів, одягу, постільних речей та приміщення   здійснюються одночасно.
 
 

 
Категорія: Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень | Опублікував: Profilaktika (25.06.2015) | Автор: Надія Качелюк
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 507 чол.
ПОШУК за ключовими словами (тегами): лікування педикульозу, педикульоз, платтяна воша, головна воша, воші, лобкові воші
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz