Діти становлять основну групу заражених ентеробіозом - найчастіше хвороба вражає їх у віці від 3 до 10-14 років. Максимальна ураженість відзначається у віці 4-6 років. Звичка деяких дітей брати в рот пальці і гризти нігті призводить до зростання ризику зараження ентеробіозом. Високому рівню захворювань сприяє перевищення числа дітей в дитячих установах у порівнянні з існуючими нормативами, невідповідність приміщень гігієнічним вимогам, використання одних і тих же кімнат в якості їдалень, ігрових і спалень, порушення санітарно- гігієнічного режиму. Джерелом ентеробіозу є тільки людина. Домашні тварини безпечні щодо зараження людини цим гельмінтозом.
Для профілактики зараження ентеробіозом вам слід виконувати такі правила:
Прищеплюйте дітям навички особистої гігієни.
Відучуйте дітей від звички брати в рот пальці та іграшки.
Часто мийте руки з милом, намилюйте їх два рази і робіть це якомога частіше.
Коротко стрижіть нігті.
Вранці і ввечері ретельно підмивайте дитину. Одягайте їй на ніч трусики з резинкою на стегнах, що збереже ручки вашого малюка від забруднення і зменшить розповсюдження яєць гостриків в приміщенні.
Щодня міняйте натільну білизну дитині, частіше міняйте і постільну білизну, акуратно знімаючи її з ліжка без зайвого струшування в приміщенні.
Прання одягу здійснюйте при температурі води не нижче 60°С, пропрасовуйте його гарячою праскою.
Проводьте регулярне вологе прибирання приміщень з частою зміною води або полосканням ганчірок для миття підлоги під проточною водою.
Застосовуйте при прибиранні активні миючі речовини (порошки, соду, гірчицю), які ефективно видаляють яйця гельмінтів.
Килими чистіть пилососом або вибивайте.
Витримуйте постільні речі та м'які іграшки на вулиці на морозі або влітку на яскравому сонці протягом 2-3 годин. Це згубно діє на яйця гостриків.
Мийте або очищайте пилососом дитячі іграшки.
У раціон харчування дитини включайте : моркву, суницю, гранатовий сік, волоські горіхи, чай із звіробою, які сприяють очищенню організму від гельмінтів.
Памятайте ,що дитина повинна мати окрему постіль і свій рушник. Дуже важливо своєчасно виховати у дитини потребу в гігієнічній поведінці - так, щоб вона сама бажала проводити ці процедури, а не здійснювала їх примусово, бо це сприяє не тільки профілактиці ентеробіозу, а й інших захворювань.
Матеріал з Вікіпедії:
Ентеробіоз (лат. Enterobiasis, син. лат. Oxyuriasis — оксиуроз або оксиуріаз) — контагіозний антропонозний гельмінтоз з пероральним передаванням, спричинений гостриками, з переважною локалізацією гельмінтів у ілеоцекальній частині кишечнику, що проявляється періанальним свербінням, кишковими і нервовими розладами.
Закам'янілі яйця гостриків знайдені у рештках життєдіяльності людей, які мають давність в 9 тисяч років. Відомості про гостриків відомі з стародавніх часів. У єгипетському папірусі (1,5 тис. років до н. е.) описані ці гельмінти. У 5 столітті до н. е. Гіппократ описав цього збудника у дітей. У 4 столітті до н. е. Аристотель визначав 3 різних гельмінти, яких він бачив у людей, серед яких був й гострик. Цього гельмінта з наукових позицій вперше описав та систематизував шведський біолог Карл Лінней у 1758 р. У 1853 р. англійський лікар Д. Ліч назвав рід Enterobius (від комбінації від поеднання грец. enteron — кишечник,грец. bios — життя). Видова назва vermicularis, що походить від лат. vermis — черв, черв'як, личинка (гострик), відома з раннього середньовіччя. У 1865 р. німецький зоолог Р. Льойкарт та 3 його студенти шляхом самозараження встановили, що ентеробіоз не є біогельмінтозом. Через три роки німецький патолог А. фон Ценкер виявив гостриків на слизовій кишечника людини.
Ентеробіоз зустрічається в усіх кліматично-географічних зонах, але є найбільш поширеним в країнах з помірним кліматом, де поражає іноді до 90% населення певних країн. Поширення ентеробіозу залежить від санітарного стану житла, установи та особистих гігієнічних навичок людей.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.