Відповідно до ст. 169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.
Згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я від 21.05.2007 № 246 лікарі з гігієни праці за заявою роботодавця проводять визначення категорій працівників, що підлягають періодичному медичному огляду. До заяви роботодавець додає: штатний розпис та протоколи лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях.
Після опрацювання поданих документів лікар з питань гігієни праці виходить на підприємство, обстежує робочі місця і за результатами обстеження та представлених роботодавцем протоколів лабораторних досліджень видає акт визначення категорій працівників, що підлягають періодичному медичному огляду. На підставі Акта роботодавець протягом місяця складає чотири примірники поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам. Один примірник списку залишається на підприємстві, другий - надсилають закладу охорони здоров'я, третій - управлінню Держпраці, четвертий - Фонду соціального страхування. Далі роботодавець укладає договір про проведення медогляду із закладом охорони здоров'я, що акредитований з профпатології. Заклад охорони здоров'я проводить розрахунок вартості медичного огляду, складає план-графік та погоджує його із роботодавцем. Роботодавець має забезпечити своєчасне та організоване проходження працівниками медоглядів та обстежень. Для цього він видає наказ про проведення медоглядів та призначає відповідальних осіб.
В разі відмови працівника проходити медичний огляд, роботодавець має право притягнути його до дисциплінарної відповідальності та відсторонити від виконання обов'язків без збереження заробітної плати.
За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) комісія закладу охорони здоров'я оформляє заключний акт, який складається у шести примірниках – один примірник залишається в закладі охорони здоров'я, що проводив медогляд, інші надаються роботодавцю, представнику профспілкової організації або вповноваженій працівниками особі, профпатологу, управлінню Держпраці, робочому органу виконавчої дирекції Фонду.
Управління Держпраці під час погодження заключного акта надає рекомендації, обов'язкові для виконання щодо покращення умов праці та профілактики професійних захворювань.
У пяти районих закладах охорони здоровья , включаючи Баштансьий (Березнегувате , Снігурівка ,Казанка та Новий Буг ) заключний акт видали в 1 екземплярі . Що робити ?
Надаємо відповідь, яку надіслав начальник відділення ФСС з НВ Олег Воробйов: «У Вашому випадку потрібно звернутися до закладу охорони здоров'я, що проводив медичний огляд з листом, посилаючись на НАКАЗ від 21.05.2007 N 246, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за N 846/14113 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій. Ось посилання на цей нормативно-правовий акт: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0846-07/print1484158675703314 Пункт 2.17. За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) Комісія оформляє Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників (далі - Заключний акт) за формою, зазначеною у додатку 9, який складається у шести примірниках - один примірник залишається в закладі охорони здоров'я, що проводив медогляд, інші надаються роботодавцю, представнику профспілкової організації або вповноваженій працівниками особі, профпатологу, закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, робочому органу виконавчої дирекції Фонду. В листі необхідно вказати про те, що видано 1 примірник, і потрібно ще 5. Тим більше, що підприємство власним коштом оплатило медичний огляд. А взагалі, головне, що підприємство отримало свій примірник акту. Це дає можливість пересвідчитись у відповідності стану здоров'я працівника виконуваній ним роботі.А це в свою чергу має вберегти працівників від нещасного випадку або професійного захворювання. Але заключний акт (акти) ще потрібно узгодити в Управлінні Держпраці у Миколаївської області (Начальник відділу з питань гігієни праці Найдьонов Юрій Леонідович). Ось посилання на їх сайт, з контактними телефонами: http://mk.dsp.gov.ua/site/1 Телефон для консультацій 2-59-79 або 097-271-61-20»
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.