Про нещасні випадки на виробництві
В ході розслідування нещасних випадків виробничого характеру з’ясовуються обставини та причини настання нещасного випадку. Зокрема трапляються випадки , що роботу виконував не тільки ненавчений працівник, але й взагалі працівник далекий від цієї професії. Іноді роботодавець приймає на роботу людину, яка не має достатніх навичок роботи на тому чи іншому устаткуванні. Особливо це питання актуальне при виконанні робіт з підвищеною небезпекою .Працівники ,що виконують даний вид робіт ,та їх керівники не завжди обізнані про необхідність проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці та промислової безпеки, а також необхідність проведення повторніих інструктажів з охорони праці один раз на три місяці .
Хотілося б нагадати ,що працівники, що залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою проходять також спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці згідно розділу 4 « Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00.4.12-05). Керівникам слід також пам’ятати про необхідність проходження стажування новоприйнятих працівників під керівництвом досвідчених ,кваліфікованих працівників строком не менше 2-15 змін,та оформленням на це відповідних документів. Роботодавцям необхідно зрозуміти, що чим більше проводиться ефективних заходів для створення безпечних умов праці, тим нижчим буде рівень травматизму на їх підприємстві .
А для тих, хто отримав травми на виробництві, потрібно пам’ятати що підприємства та організації, незалежно від форм власності, сплачують відповідні страхові внески до Фонду, який у разі нещасного випадку на виробництві фінансує потерпілому витрати на лікування, реабілітацію, спеціальний догляд, здійснює відповідні виплати сім’ї у разі загибелі годувальника внаслідок нещасного випадку тощо . Тому підстав приховувати нещасні випадки на виробництві немає, навпаки, керівники повинні отримувати моральне задоволення від повернення певної частини сплачених страхових внесків до Фонду своєму працівникові. Враховуючи вищевикладе просимо роботодавців вчасно і в повному обсязі сплачувати внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, щоб потерпілі на виробництві вчасно і в повному обсязі отримували всіі належні їм видиди допомоги.
З усіх питань діяльності відділення Фонду звертайтесь по телефонах 2-84-76, 2-84-97, 2-81-53 .
Начальник ВВД ФССНВ в Баштанському районі Воробйов О.О.
|