Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 19:21

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Фонд соціального страхування

    ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ.

                Професійні захворю­вання можна розділити на  хронічні і гострі. До гос­трих відносять хвороби, що виникають несподівано, після одноразового впливу відносно високих концент­рацій хімічних речовин, що знаходяться в повітрі робо­чої зони, або інших неспри­ятливих чинників. Гострі захворювання виникають протягом однієї робочої зміни і викликані, як пра­вило, недотриманням пра­вил техніки безпеки або не­щасним випадком.

    До другої групи належать за­хворювання, що повільно підкрадаються до організму не дивлячись на дотримання обе­режності і ретельний захист. Практично кожна професія має більший або менший професійний ризик. На сьогодні в Україні зафіксовано близь­ко 200 професій, що мають небезпеку формуван­ня професійної патології, і понад 100 шкідливих професійних чинників, що її викликають. Щоб «заробити» традиційну професійну хворобу, тре­ба близько 10-15 років.

    Нерідко виникненню професійного захворювання сприяє індивідуальна чут­ливість організму, тобто чут­ливість людини до дії тих або інших чинників зовніш­нього середовища. Поняття індивідуальної чутливості організму включає, з одного боку - алергічні його реак­ції, а з іншої - загальнобіологічна відповідь на дію тих або інших чинників.

    Перелік професійних захворювань в Ук­раїні поділений на сім основних груп з перера­хуванням чинників, вплив яких може викликати професійне захворювання:

    Захворювання, що виникають під впливом хімічних чинників;

    Захворювання, викликані впливом промислових аерозолів;

    Захворювання, викликані дією фізичних чинників;

    Захворювання, пов’язані з фізичним пе­ревантаженням і перенапруженням окремих ор­ганів і систем;

    Захворювання, викликані дією біологіч­них чинників;

    Алергічні захворювання;

    Злоякісні новоутворення (професійний рак).

    Констатувати професійне захворювання може тільки експертна комісія у складі фахівців спеціалізованого лі кувально-профілактичного закладу. Проте людина, відчувши погіршеная само­почуття, повинна звернутися до свого дільнично­го лікаря або в будь-який найближчий медичний заклад і пояснити лікарю, в яких умовах він пра­цює. Залежно від того, гостре або хронічне про­фесійне захворювання діагностує лікар, відбува­тиметься наступна процедура фіксації патології.

    Діагноз гострого професійного захворювання може бути поставлений тільки після консультації  фахівця по профпатології і лікаря по гігієні праці територіальної санітарно-епідеміологічної стан­ції. Зв’язок гострих захворювань інфекційного ха­рактеру з професійною діяльністю потерпілого у разі потреби уточнюється спеціалізованими відді­леннями лікарень, клініками науково-дослідних інститутів гігієни праці і профзахворювань після обов’язкової консультації з лікарем по гігієні праці і епідеміологом санепідстанції.

    До хронічних професійних недуг відносяться захворювання, що виникли в результаті тривалого впливу шкідливих виробничо-професійних чин­ників. Діагноз хронічного професійного захворю­вання мають право поставити уперше тільки спеціалізовані лікувально-профілактичні заклади :

    Донецький НД центр гігієни праці і профілактики травматизму;

    Інститут медицини праці АМН України (м. Київ);

    Криворізький НДІ гігієни праці і профза­хворювань;

    Харківський НДІ гігієни праці і профзах­ворювань;

    Харківський НДІ медичної радіології;

    Український НДІ екогігієни і токсикології хімічних речовин (у разі використання засобів захисту сільськогосподарських рослин);

    Донецька обласна спеціалізована клінічна лікарня професійних захворювань;

    Відділення профпатології Луганської об­ласної клінічної лікарні;

    Відділення профпатології Львівської об­ласної клінічної лікарні;

    Відділення профпатології Черкаської об­ласної лікарні.

    У разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань зо­бов’язаний виплачувати працівнику допомогу по тимчасовій непрацездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

    Основою для виплати допомоги по тимча­совій непрацездатності, пов’язаній з нещасним випадком на виробництві і профзахворюванням, є наявність акту розслідування нещасного ви­падку і акту про нещасний випадок на вироб­ництві або акту розслідування профзахворювань і лікарняного листа, в якому має бути обов'язко­ва відмітка про виробничу травму або профзах­ворювання.

    Чи завжди розвиваються профзахворю­вання?

    Утішає те, що робота в умовах впливу на ор­ганізм шкідливих професійних чинників не зав­жди супроводжується розвитком професійної хво­роби. Організм людини може пристосовуватися наві ть до впливу отруйних речовин. Для розвитку хвороби важливу роль грає доза шкідливих речо­вин, що потрапляють в організм або рівень вібрації, шуму і тому подібне. Важливе місце займає три­валість дії шкідливих чинників і індивідуальна чутливість сприйняття людьми тих або інших ви­робничих чинників. Проте чи пристосується ор­ганізм кожного окремо взятого працівника до от­рути, або через десять років він поповнить ряди тих, що втратили працездатність в результаті дії професійних чинників, визначити неможливо.

    Заходи безпеки тим часом включають вста­новлення гранично допустимих концентрацій шкідливих хімічних речовин в повітрі робочої зони, у воді, продуктах харчування, грунті.

    Шкідлива дія виробничих чинників на ор­ганізм людини посилюється при поєднанні їх з іншими несприятливими умовами праці і побуту, під якими розуміють увесь комплекс негативних соціально-економічних умов. До них, в першу чер­гу, належать шкідливі звички - вживання алкоголь­них напоїв, куріння, неправильна організація відпо­чинку, нераціональне харчування і тому подібне.

    Тому при виборі професії  варто все ж врахувати і індивідуальні особли­вості організму і реакції на різні шкідливі чинни­ки, з якими Вам доводилося стикатися. Якщо ж Ви вже працюєте і у вищеперелічених чинниках ризику знайшли «свої», і хоч би мінімальні про­яви хвороб, варто замислитися над тим, як вря­тувати власне здоров’я.

     




    Джерело публікації: фонд соціального страхування
    Категорія: Фонд соціального страхування | Опублікував: bashtankafond (21.05.2013) | Автор: Воробйов О.О.

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): професійні захворювання, нещасні випадки на виробництві, розслідування нещасних випадків
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz