Баштанка.НЕТ

Сб, 23.11.2024, 12:59

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Центру електрозв’язку № 1:

    З 8 березня!:

    Покладання квітів:

    Відкриття футбольного турніру:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Фонд соціального страхування

    ШКІДЛИВІ ВИРОБНИЧІ ФАКТОРИ, ПРО ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ

      До основних чинників, що шкідливо впливають на здоров’я людини, належать шкідливі речовини пил, газ, хімічні речовини, теплове та іонізуюче випромінювання, електромагнітні поля, ультразвук, шум, вібрація тощо. Виробничий пил за походженням буває органічного (тваринного або рослинного), неорганічного (металевого або мінерального) походження та змішаний. Чим меншу дисперсію має пил, тим він має більш небезпечну дію, тому що проникнення його в організм людини (легені, органи травлення) викликає різні захворювання.
      Серйозні захворювання виникають, коли пил попадає в легені. Деякі види пилу, що потрапляють на шкіру чи слизову оболонку очей, викликають подразнюючий або запальний процеси (кон'юнктивіти, дерматити), особливо якщо пил має сполуки, що утворюють на вологій поверхні очей або на во-логій шкірі розчини кислот чи лугів. Такими є, наприклад, дерматити від дії вапна, гострі запалення шкіри при контакті із пилом, пеком, при дії світла тощо. Що стосується хімічних речовин, то у звичайних умовах вони не являють небезпеки. Разом з тим всі вони несуть у собі потенційну небезпеку для здоров'я у випадках їх високої концентрації та порушенні правил застосування і зберігання,.
      Як проникають хімічні речовини в організм людини? Інгаляція - найбільш поширена форма проникнення, викликає понад 90% всіх промислових отруєнь. Коли людина дихає, деякі токсичні речовини попадають у легені та розчиняються в крові. Кров’ю вони розносяться по всьому тілу. У деяких випадках токсини можуть впливати на один конкретний орган, наприклад, порушувати нормальне функціонування мозку. В інших випадках токсин може впливати на весь організм. Всмоктування через шкіру - другий найбільш значний шлях проникнення токсину у випадках, коли він не ізольований. Деякі рідкі та тверді речовини спроможні всмоктуватись при безпосередньому контакті із пошкодженою або непошкодженою шкірою, а деякі пари та гази спроможні проникати крізь непошкоджену шкіру так само легко, як при інгаляції через легені. Проникнення через шлунок - найчастіший спосіб проникнення, коли не дотримуються правил особистої гігієни під час їжі, при палінні. Рідше - коли через порушення зберігання та відсутність маркування речовин їх з’їдають або випивають. Ін’єкції - найбільш рідкісна форма отруєння. Може трапитись при наявності гострих предметів, на поверхні яких присутні токсини, що внаслідок поранення спроможні проникнути у кров.
      Задушливі речовини - це речовини, що за¬важають процесу постачання організму кисню. З такими речовинами пов’язують термін «ядуха», який означає нестачу кисню в тканинах ор¬ганізму. Людина може не здогадуватись, що її організму недостає кисню, поки не відчує гострого нападу ядухи. Ядуха може настати, коли відчувається нестача концентрації атмосферного кисню (проста ядуха) або хімічне порушення кисне¬вого тракту чи органів дихання (хімічна ядуха). Викликати хімічну ядуху спроможні сірководень, вуглекислий газ. Теплове випромінювання (інфрачервоне випромінювання). Найчастіше воно відзначається у мартенівському, доменному; ливарному, ковальському та інших гарячих виробництвах. Тривалий вплив інфрачервоних променів може призвести до опіків та перегріву тіла (теплового удару). Робота з джерелами електромагнітних полів високих, ультрависоких та надвисоких частот. Електромагнітні хвилі радіочастот широко використовуються у різних галузях суспільного виробництва. Діапазон високих частот (ВЧ) за-стосовується для індукційної термообробки металу (загартування, плавка, паяння, зварювання тощо), а також у радіозв’язку,та радіомовленні. Короткохвильовий діапазон високих та ультрависоких частот застосовується у радіозв’язку, радіомовленні, телебаченні, медицині, а також для високочастотного нагріву діелектриків (зварювання пластиків, нагрів пластмас, склеювання виробів з деревини тощо). Діапазон надвисоких частот використовується у радіолокації, радіонавігації, багатоканальному радіозв’язку, радіоастрономії, фізіотерапії тощо. Систематичний вплив електромагнітних хвиль радіочастот з рівнями, що перевищують допустимі, може призвести до порушення стану здоров’я працівників. При цьому можуть вини¬кати зміни нервової, серцево-судинної, ендок¬ринної та інших систем організму. При впливі надвисоких частот значної інтенсивності може виникнути ураження кришталика ока. Шум, вібрація.
      Багато виробничих процесів (клепання, штампування, кування, зачищення, робота виробничого обладнання) супроводжуються значним рівнем шуму або вібрації, які спричиняють негативну дію не тільки на органи слуху, але й на нервову систему людини. Людина спроможна відчувати звуки із частотою коливань у межах від 16 до 20 000 Гц. Допустимий рівень шуму в механічних цехах не повинен перевищувати 80 дБА. Коливання більш низької частоти (менше 16 Гц - інфразвук) та більш високої частоти (вище 20 000 Гц - ультразвук) сприймаються людиною не як звук, а як вібрація (струси). Безпосередня дія вібрації має місце при роботі як з ручним інструментом, так і механічним обладнанням ударної дії. Для забезпечення безпеки працівників від небезпечних виробничих чинників на підприємствах необхідно дотримуватися правил безпеки, інструкцій з охорони праці, застосовувати засоби індивідуального та колективного захисту, що повністю або частково закривають доступ у зону, в якій діють небезпечні чинники, та виключають їх дію в разі проникнення людини у простір, де вони виникають.

     
    Завантажити інформацію одним файлом можна за лінком:
    Категорія: Фонд соціального страхування | Опублікував: olegloboda2012 (05.02.2015) | Автор: Воробйов О.О.
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz