Сільськогосподарське виробництво є одним із самих травмонебезпечних галузей щодо умов та безпеки праці. За кількістю нещасних випадків на виробництві аграрний сектор економіки поступається тільки вугільній промисловості, а за смертельним травматизмом посідає перше місце серед галузей народного господарства. Серед професій у агропромисловому комплексі найнебезпечнішою, як і раніше, є професія механізатора (тракториста-машиніста. Польові механізовані роботи із застосуванням сільськогосподарської техніки потрібно розглядати як роботи з підвищеною небезпекою, адже часто механізатор залишається один на один з агрегатом, який може у будь-який момент потребувати ремонту. А це, в свою чергу, може спровокувати працівника до виконання дій, що не відповідають вимогам безпеки. Крім того, йому доводиться працювати понаднормово, у темний час доби, на віддалених полях, схилах, за несприятливих погодних умов, постійно зазнаючи впливу високих рівнів вібрації, шуму, температурних перепадів та інших чинників, що призводять до стомлення. Враховуючи вищевикладене, керівники господарств, фермери повинні подбати про знешкодження небезпечних ризиків, які можуть виникнути в період збирання врожаю. Перед початком збиральних робіт керівниками господарств, фермерами повинні бути проведені певні організаційні профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах. Для цього, в першу чергу необхідно забезпечити: - проведення інструктажів з охорони праці відповідно до розроблених інструкцій з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю; Для с/г підприємств району, де такі інструкції ще не розроблено надаємо для практичного використання в роботі типові інструкції з охорони праці для найпоширеніших професій,що можуть бути задіяні при збиранні урожаю. Нагадуємо також,що порядок проведення інструктажів визначається «Типовим положенням про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці»(НПАОП 0.00-4.12-05), яке також публікуємо на сайті.
ПЕРЕЛІК ОПУБЛІКОВАНИХ ІНСТРУКЦІЙ З ОП.
1. ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ПІСЛЯЗБИРАЛЬНОЇ ДОРОБКИ ЗЕРНА 2. ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ВОДІЯ ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ 3. ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ТРАКТОРИСТА-МАШИНІСТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА 4. ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ МАШИНІСТА ТРАКТОРА (ТРАКТОРИСТА) 5. ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАВЧАННЯ (НПАОП 0.00-4.12-05)
- до роботи на тракторах та комбайнах допускати механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою; - ознайомлення, під розписку, всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території господарств; - виділити, позначити табличками та обладнати спеціальні місця для відпочинку та харчування працюючих, забезпечити їх умивальниками, миючими засобами та рушниками; - до початку робіт всіх працівників забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори і т.д.), укомплектувати всю зернозбиральну техніку необхідним протипожежним устаткуванням та вогнегасниками, поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги; забезпечити комбайнерів чистиками, різаками, щітками, спеціальними крючками для очищення різального апарату, решіт, молотилки та інших робочих органів зернозбиральних комбайнів; - всі небезпечні вузли зернозбиральної техніки необхідно обладнати захисними кожухами, робота без яких категорично забороняється; - при колективній роботі на жнивах обов'язково призначається старший; при роботі в загінці на збиранні зернових та під час перегонів комбайнів забороняється знаходження на комбайні сторонніх осіб; - всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів; - всі трактори та автомобілі, які братимуть участь у жнивах, повинні бути обладнані справними іскрогасниками; - всі трактори, які будуть відвозити солому від комбайнів або виконувати інші транспортні роботи, повинні бути переведені на широку колію; перевезення людей дозволяється лише автобусами або спеціально обладнаними вантажними автомобілями; - не дозволяється робота комбайнів на схилах із кутом більше 10 градусів, при роботі на крутих схилах двері комбайна повинні бути постійно відчинені та закріплені в цьому положенні.
Під час жнив велика робота ведеться на зернових токах. При даному виді робіт потрібно, щоб на виході до току висів плакат «Вхід стороннім особам заборонено», щоб бункери для зерна мали решітки або кришки і були обов'язково замкнені. Вмикання зерноочисних машин проводить відповідальний працівник, а під час технічного обслуговування або ремонту обладнання повинно бути зупинено та відключено від напруги. При цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати «Не вмикати! Працюють люди!». Нагадуємо, що косультації стосовно організації відповідними службами підприємств робіт з безпеки праці на виробництві можна отрмати у нашому відділенні Фонду. Дотримання правил безпеки збереже життя та здоров’я Ваших працівників.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.