Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Сб, 21.09.2019, 06:36

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

З 8 березня!:

Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

З 8 березня!:

_-23:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Освіта

Розвиток освіти – пріоритетна галузь життєдіяльності
    25 серпня в районному Будинку культури відбулася щорічна традиційна серпнева нарада педагогів нашого району, що проводиться перед початком нового навчального року. В райцентр прибули делегації з усіх навчальних закладів району, сільські голови. У роботі конференції взяли участь і привітали освітян голова райдержадміністрації Іван Рубський, І заступник голови РДА Сергій Шевченко, заступник голови районної ради Валентина Каратєєва, депутат обласної ради від Партії регіонів Фелікс Ольшевський, голова районної профспілкової організації працівників освіти Олександр Васюнькін.
    Начальник районного відділу освіти Анатолій Петров від імені освітян району привітав голову райдержадміністрації І. В. Рубського з високою нагородою «Заслужений економіст України», яку він отримав напередодні Дня незалежності України, і вручив чудовий букет хризантем.
    Учительська конференція розпочалася чудовим імпровізованим привітанням, яке підготували вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом своїх наставників. Країна знань гостинно відчинила двері після літніх канікул, запросивши до себе всіх присутніх.
    Керівники району та обласний депутат щиро дякували освітянам району за їх нелегку працю, держава залишається в боргу перед педагогами. Ф. В. Ольшевський відзначив, що, відвідуючи заклади освіти району, задоволений тим, що і в сільських школах учні мають високі показники знань, що свідчить про педагогічну майстерність вчителів і бажання дітей навчатися.
    Про результати діяльності навчальних закладів району за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки роботи педагогічних колективів Баштанського району на 2011-2012 навчальний рік доповів начальник районного відділу освіти Анатолій Петров.
    Однією із складових забезпечення рівного доступу до освіти є створення безпечних умов для всіх учасників навчально-виховного процесу, збереження та поліпшення матеріально-технічної бази. Протягом 2010-2011 навчального року проводилися капітальний ремонт актового залу Христофорівської ЗОШ, замінено котли в Доброкриничанській ЗОШ, вхідні двері та впорядковано ганки в Баштанській гімназії, Виноградівській, Новоєгорівській, Доброкриничанській школах.
Значна увага приділялася питанню енергозбереження. Так у районі в 20 закладах освіти замінено на металопластикові 627 віконних заповнень, 79 внутрішніх дверей та 8 вхідних.
Завершено влаштування внутрішніх санвузлів. На даний час в 30 школах функціонує 73 санвузли.
До 18 навчальних закладів облаштовано пандуси для безперешкодного доступу осіб з фізичними вадами, 5 шкіл мають вільний доступ, у 7 школах встановлено дзвінки.
На кінець 2010-2011 н. р. в районі функціонувало 30 загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі 26 у сільській місцевості, в яких навчалися 4423 учні, що на 178 менше в порівнянні з минулим навчальним роком. Оптимізація мережі шкіл у сільській місцевості потребує ефективної організації підвезення учнів до місць навчання і додому. В рамках програми «Шкільний автобус» в районі використовувалося 15 одиниць автотранспорту.
Для повного та безпечного перевезення учнів потрібно ще 3 автобуси. Зокрема, для Баштанської ЗОШ №1, до якої підвозиться 73 учні, для Новопавлівської ЗОШ (19 уч.), Плющівської ЗОШ (70 уч.).
Нагальною проблемою сьогодення є необхідність створення умов для забезпечення учням, які мешкають у сільський місцевості, доступу до якісної повної загальносередньої освіти, організації їх профільного навчання. Реальним кроком до вирішення вище зазначеного є створення в сільській місцевості шкільних округів.
Гарячим харчуванням охоплено стовідсотково всіх учнів молодших класів та дітей пільгової категорії, а всього гарячим харчуванням охоплено 3284 учні (75,53%). Проводиться вітамінізація
страв, всі харчоблоки мають відповідне обладнання. Вартість харчування одного дітодня становила 5,93 грн. Крім того, у 2011-2012 н. р. важливим питанням є заготівля сільськогосподарської продукції закладами освіти району, а саме: сухофруктів, компотів, солінь, лікарських рослин, петрушки, кропу.
Протягом літньої кампанії цього року відділом освіти разом з адміністрацією шкіл охоплено оздоровленням та змістовним відпочинком 1975 учнів, в т. ч. в районному таборі «Веселка» – 202 учні, в пришкільних таборах – 1773 учні. В таборах з денним перебуванням дітей було організовано дворазове збалансоване харчування вартістю 14 грн. у день, загартовуючі процедури, денний сон. У районному таборі діти отримували чотириразове харчування, вартість якого становила 35 грн. в день.
Одним із головних завдань освітньої системи є збереження та розвиток позашкільних навчальних закладів.
У БДЮТ навчаються 1136 хлопчиків і дівчаток у 76 гуртках, студіях, творчих об’єднаннях, що розташовані у Будинку творчості, філії БДЮТ у мікрорайоні МТС, Баштанських ЗОШ №1, №2, гімназії, Будинку культури, музичній школі, ДНЗ «Дюймовочка», «Чебурашка», Інгульській, Лоцкинській, Привільненській, Новоолександрівській, Христофорівській, Новоєгорівській, Виноградівській школах за напрямами: еколого-натуралістичний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, декоративний.
При ДЮСШ працює 4 відділення: футбол, важка атлетика, греко-римська боротьба, веслування на байдарках і каное, в яких займається 416 вихованців, розділених на 32 групи. Працює 2 філії з футболу в Христофорівській та Інгульській ЗОШ.
Начальник відділу освіти зупинився також на інформатизації навчальних закладів, розвитку і підтримці обдарованої учнівської молоді, кадровому забезпеченні та ряду інших питань.
Після доповіді відбулося її обговорення, в якому взяли участь директор Баштанської гімназії Олена Кушнір, заступник директора Баштанської ЗОШ №1 Людмила Кушнір, методист районного методкабінету Ірина Левицька.
По завершенню обговорення було прийнято рішення серпневої конференції, з проектом якого присутніх ознайомила головний спеціаліст відділу освіти Людмила Тищенко.
Хвилюючим був момент прийому у велику освітянську родину молодих вчителів, яких цього року прибуло в район аж 15 осіб. Їх щиро привітали А. П. Петров і О. В. Васюнькін.
Кращі працівники педагогічної ниви були нагороджені Почесними грамотами і подяками обласного управління освіти, райдержадміністрації, районної ради, районного відділу освіти.
Учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури дарували чудові художні номери для освітян і гостей районної конференції.

Категорія: Освіта | Опублікував: bashtanka (01.09.2011) | Автор: Олена Виноградова
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1150 чол.
ПОШУК за ключовими словами (тегами): вчительська конференція, педагогічна конференція, серпнева конференція вчителів, розвиток освіти
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz