Баштанка.НЕТ

Пт, 19.04.2024, 19:27

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    ---14:

    -21:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » РС ГУ ДСНС

    Історія створення та розвиток пожежної частини

     Історія створення та розвиток пожежної частини

    Відразу після Великої Вітчизняної війни в селищі Баштанка на місці районного військового комісаріату по вул. Ювілейна, 33 рішенням селищної ради № 21 від 10.08.1945 р. була створена Добровільна пожежна охорона. Для організації гасіння пожеж у їхнє розпорядження було виділено 6 коней, кінно-бочковий хід і 7  добровольців. По відомостям, які збереглися, відомо, що у післявоєнні роки на території Березнегуватського району (у склад якого входило селище Баштанка) практично пожеж не було, 2-3 пожежі за рік. Добровільна пожежна охорона справлялася з ліквідацією пожеж. На протязі 4-6 років добровольці створили матеріальну базу, її склад входили приміщення конюшні, кузні,  кімнати чергової зміни, склади.

    В 1952 році наказом по відділу пожежної охорони № 1 від 05.02.1952 р. в селищі Баштанка була створена районна пожежна команда. Її створення пов’язане з розділом Березнегуватського району на Баштанський та Привільненський. Першим начальником Баштанської пожежної команди був призначений Железняк Андрій Прокопійович, який сформував пожежну частину на базі добровільної пожежної охорони.

    У 1953 році районна пожежна команда наказом УНКВС була ліквідована.

    В 1958 році районна пожежна команда була сформована заново. Її начальником був призначений тов. Горячов, який набрав штат із колишніх учасників війни. Штат складався із начальника команди, інструктора з профілактики пожеж і 8 чоловік особового складу. Відділом пожежної охорони для виїзду на пожежу був виділений пожежний автомобіль ПМГ-6 на шасі автомобіля ГАЗ-51. Чергова зміна складалася із 2 чоловік водія і пожежного.

    Районний виконавчий комітет виділив для чергування частину будівлі гаража райвиконкому по вул. Ювілейній. Для улаштування пожежного депо необхідна була відповідних розмірів будівля.  Для цього в липні-вересні 1958 року гараж для пожежної машини був заглиблений на 1,5 м.

    В 1959-1961 роках особовий склад районної пожежної команди (10 чоловік) власними силами побудував будівлю пожежної команди на 2 виїзди, яка відповідала на той час вимогам. Будівля розміщувалася по вул. Фрунзе, 1. Будівлю було забезпечено телефонним зв’язком «01», опаленням. В цей період начальником районної пожежної команди був призначений старшина НКВС Шевченко Іван Сидорович. Пожежна частина значно відрізнялася від добровільної пожежної охорони і носила професійний характер.

    З 1959 по 1973 роки начальником районної пожежної команди був тов. Бобошко Іван Демидович, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, нагороджений багатьма орденами і медалями СССР. Бобошко І.Д. добросовісно відносився до роботи, виїжджав на всі пожежі в ролі КГП, вів профілактичну роботу.

    В цей період в районі збільшилася кількість пожеж, були випадки загибелі людей на пожежах. В пожежній команді збільшилися штати до 14 чоловік, був виділений резервний пожежний автомобіль ПМГ-10 на шасі ЗІС-157, всюдихід, який значно полегшив доставку пожежно-технічного озброєння та особового складу на пожежі у сільські населенні пункти.

    В 1970 році районна пожежна команда була перейменована в професійну пожежну частину № 6. Її начальником був назначений тов. Малінка Василь Федорович, який працював на посаді до 1985 року.

    В квітні 1985 року на посаду начальника ППЧ-6 був призначений  тов. Олейніцький Віктор Васильович, який на той час пройшов практичну підготовку на посадах пожежного, начальника караулу. Склад частини – 16 чоловік.

    З 1985 року по наказу МВС СССР було почато будівництво типової будівлі пожежного депо.

    Наказом МВС України № 887 від 26.12.1996 року. Баштанська пожежна частина ППЧ № 6 переведена в державну і отримала найменування Самостійна державна пожежна частина №. 26. Начальником СДПЧ-26 був назначений майор внутрішньої служби Звонов Євген Олександрович, на той час відслуживши в пожежній охороні 26 років і займав цю посаду до 1999 року після чого вийшов на заслужений відпочинок і тепер являється ветераном пожежної охорони.

    Пожежна частина мала на озброєнні 2 пожежні автомобілі АЦ–40(130)63Б та АЦ-40(131)137А і 24 чоловіка особового складу

    В 1999 році начальником СДПЧ-26 був призначений мол. лейтенант внутрішньої служби Олейніцький Віктор Васильович, який займав цю посаду до червня 2002 року, після цього вийшов на пенсію.

    Президентом України від 19.12.2003 року прийнято Указ № 1467 "Про Державну програму перетворення військ Цивільної оборони України, органів і підрозділів державної пожежної охорони в Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту на період до 2005 року”.

    24 червня 2004 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про правові засади цивільного захисту” (№1859-ІV). Цей Закон визначає правові та організаційні засади у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру, повноваження органів виконавчої влади та інших органів управління, порядок створення і застосування сил, їх комплектування, проходження служби, а також гарантії соціального і правового захисту особового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

    Указом Президента України № 1010/2004 від 27 серпня 2004 року встановлено нове професійне свято День працівників цивільного захисту, яке щорічно тепер відзначатиметься 17 вересня. В цей день проводяться святкові богослужіння щодо вшанування ікони "Неопалима Купина”.

    Наказом МНС України № 300 від 05.07.2004 року на базі пожежної частини було створено Баштанський районний відділ ГУ МНС України в Миколаївській області і затверджено штат відділу за № 51/661-ХХVI.

    Після реорганізації пожежної охорони в оперативно-рятувальну службу МНС України наказом ГУ МНС України в Миколаївській області № 116 від 20.12.2004 року майора внутрішньої служби Могилко Андрія Юрійовича призначено начальником Баштанського районного відділу Головного управління МНС України в Миколаївської області.

    Районний відділ має структурні підрозділи: відділення наглядово-профілактичної діяльності та самостійну державну пожежну частину № 26. На озброєнні СДПЧ-26 знаходяться 2 пожежних автомобілі АЦ–40(130)63Б і АЦ-40(131)137А, 1 оперативно-рятувальний автомобіль АРА-КАВЗ укомплектований аварійно-рятувальним обладнанням та АПЛ (ГАЗ-66) - автомобіль для гасіння лісних масивів. Штат районного відділу нараховує 27 чоловік особового складу – 1 – старшого начальницького складу, 6 - середнього начальницького складу та 20 – рядового та молодшого начальницького складу.

    Категорія: РС ГУ ДСНС | Опублікував: SDPCH26 (15.07.2010) | Автор: SDPCH26
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz