І так, що робити, якщо як:
Укуси кліщів
Звичайна прогулянка в лісі може мати доволі погані наслідки. Особливо, небезпечними є кліщі. Вони активні увесь день, ховаються на гілках дерев, кущах, траві і чіпляються за одяг, а згодом, і до шкіри. Сам укус безболісний. А от хвороба, яку він переносить, досить небезпечна – кліщовий енцефаліт. Ні в якому разі не можна одразу відривати кліща зі шкіри. Слід, за допомогою пінцета видалити усього кліща разом з головкою. Або ж капнути на нього олією і він сам відчепиться. Рану обробити йодом!
Небезпечне сонце
Літом достатньо декілька годин перебування на сонці, щоб отримати тепловий удар або ж сонячний опік . Ще до спеки слід придбати сонцезахисний крем. Це всім відомо. Але що ж робити якщо дитина все ж таки обгоріла на сонці? Для початку – ніякого сонця. Обгорніть дитину рушником, змоченим в холодній воді, а потім змажте опіки спеціальним кремом. Ні в якому разі не можна здирати пухирці чи приклеювати пластир.
Переломи і вивихи
Для маленьких діток характерними є переломи типу "зеленої гілочки” – кості в діток настільки гнучкі, що скоріше вони ніби розщеплюються, аніж ламаються. Симптоми: біль, втрата сили, зміна форми. Самолікування недопустиме! Спочатку знерухомте місце перелому чи вивиху, а потім везіть до лікаря.
Дрібні травми
Діти пізнають довколишній світ фізично, тому важко обійтися без синяків та подряпин. Місця подряпин слід промити, обробити зеленкою чи спеціальною маззю, накласти пов’язку. На синяк покласти холодний компрес. Ні в якому разі не панікувати, тому що Ваш настрій передасться дитині, а Ваша роль заспокоїти малюка і полікувати його.
Харчові отруєння
Літом багато різноманітних фруктів та овочів. Обов’язково перед вживанням їх потрібно мити. Навіть звичні продукти в спекотну пору року швидко псуються, особливо в автомобілі (термін зберігання продуктів в перегрітій машині дорівнює часу танення морозива). Слід уважно перевіряти їжу, котру споживає Ваш малюк.
Будьте уважними і обережними під час відпочинку!