Рятувальники закликають громадян подбати про власну безпеку під час відпочинку на воді
Люди повинні усвідомлювати, що жодна держава у світі, навіть з найбагатшою економікою, не здатна розмістити біля кожного водоймища в країні по рятувальній станції. Наскільки б гарно не працювали рятувальні підрозділи, про свою безпеку повинні у першу чергу дбати самі громадяни, адже порушення правил безпечної поведінки – це основна причина всіх надзвичайних ситуацій, тим паче якщо мова іде про водні об’єкти. На цьому у четвер під час гарячої телефонної лінії наголосив заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Микола Чечоткін.
«Утримання пляжів та рятувальники на них – це сфера компетенції місцевих органів влади. Державна служба України з надзвичайних ситуацій має свої водолазні пости і у випадку необхідності може залучатися для надання допомоги громадянам. Але треба розуміти, що такої кількості людей, щоб виставити пости на всіх, навіть найменших озерцях поблизу віддалених сіл, просто немає. Здебільшого люди тонуть якраз у таких водоймах, де плавання заборонене. Небезпека полягає у тому, що люди не знають стану дна, глибину водойми, підводні течії, вживають алкогольні напої. Часто причиною трагедії стає надмірна зухвалість – люди не можуть правильно розрахувати свої сили. Крім того, люди надто необережно користуються надувними камерами та матрацами. У зв’язку з цим ми завжди просимо громадян бути максимально уважними під час відпочинку на воді, не забувати основні правила поведінки та пояснювати їх дітям, нагадувати рідним і близьким», - сказав Микола Чечоткін, відповідаючи на один із телефонних дзвінків.
Заступник директора Департаменту також звернув особливу увагу на те, що, купаючись, не можна запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні та попереджувальні знаки, підпливати до човнів, а також стрибати у воду з непристосованих для цього споруд. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом чи штовханням тих, хто купається поруч.
Він також повідомив, що з початку року на водних об’єктах України загинуло 765 осіб, з них 89 дітей. Це на 26% нижче, ніж за аналогічний період минулого року.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій
|