Баштанка.НЕТ

Пт, 29.03.2024, 10:48

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Зараз переглядають сайт:
bashtanka
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Інтернет-магазин для пекарів та кондитерів
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    Конкурс "А я - україночка":

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

    ---30:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » РС ГУ ДСНС

    Збиральна компанія зернових культур

    Злочинна недбалість та необережне поводження з вогнем призводять до пожеж, гине вирощений хліб і техніка, наноситься великий матеріальний і моральний збиток. Плоди копіткої праці можуть бути знищені вогнем, якщо нехтувати вимогами протипожежної безпеки.
    Усім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.
    Наприкінці червня та на початку липня, на території Баштанського району почалася збиральна компанія зернових культур. Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил:
    - Перед дозріванням колосових місця прилягання хлібних полів до лісових і торф'яних масивів, автомобільним дорогам та залізничним коліям необхідно обкосити і переорати смугою шириною не менше 4 м, в період дозрівання зернових для охорони полів виділяють дозорних і польових об'їждчиків.
    - Перед косовицею хлібні масиви розбивають на ділянки площею, що не перевищує денної норми виробітку комбайна. Між ними роблять покоси шириною не менше 8 м. Посередині прокошування розорюють смугу шириною не менше 4 м. У безпосередній близькості від збираних хлібів на випадок пожежі повинен знаходитися трактор з плугом.
    - На відстані не менше 100 м від хлібних масивів, токів, скирт можна розташовувати тимчасові польові стани. Майданчики, відведені для них, розорюють смугою не менше 4 м і обладнують первинними засобами пожежогасіння. Ремонт і стоянка збиральних машин і агрегатів допускається не ближче 30 м від хлібних масивів. Зварювання потрібно проводити тільки на зораних ділянках поля.
    - У польових умовах заправка комбайнів повинна проводитися топливозаправщиками при заглушених двигунах. У нічний час місце заправки машин повинно освітлюватися.
    - Трактори, комбайни, самохідні шасі та автомобілі допускаються до збирання врожаю тільки після ретельної регулювання систем живлення, запалювання і мастила. Всі збиральні агрегати повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння, а випускні труби двигунів - справними іскрогасниками.
    - У місцях роботи комбайнів повинна знаходитися пожежна або пристосована для цілей пожежогасіння техніка. Чергові повинні бути забезпечені постійним радіозв'язком з диспетчерською службою господарства.
    - До початку збирання врожаю всі особи що у ній задіяні повинні пройти протипожежний інструктаж, а готовність техніки в протипожежному відношенні до збиральних робіт повинна бути перевірена комісією сільськогосподарського підприємства.
    - На хлібних масивах забороняється палити, проводити зварювальні роботи, спалювати стерню, пожнивні залишки і траву, розпалювати вогнища.
    ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ В МІСЦЯХ ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ МЕХАНІЗАТОР ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
    - Подати сигнал (звуковий, світловий, прапорцями) водієві пожежної чи пристосованої для цілей пожежогасіння техніки;
    - Приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння та висновку зернозбирального агрегату з хлібного масиву, солому з соломонакопителя комбайна викидати після виведення агрегату з хлібного масиву;
    - Вжити заходів до обмеження поширення вогню по хлібного масиву (оборати зону горіння). Уздовж розореної смуги слід розставити людей для гасіння іскор і палаючих пучків соломи.
    - Слід провести перевірку технічного стану та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів, автомобілів, які будуть задіяні на збиранні та перевезенні хліба.
    - Техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, захистити пристроями та первинними засобами пожежогасіння, передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами.
    - Поблизу хлібних ланів необхідно встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісових насаджень.
    - Необхідно забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади, відповідальним особам слід ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі, які вказані в приписах та порадах держпожнагляду.
    Тож будьте обережні при перебуванні біля жнив та полів, не порушуйте правил пожежної безпеки в пожежонебезпечний період. В екстрених ситуаціях телефонуйте до служби порятунку «101»!
    Категорія: РС ГУ ДСНС | Опублікував: serj_black (05.07.2017)
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz