Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 22.11.2019, 17:54

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-27:

З 8 березня!:

З 8 березня!:

З 8 березня!:

 

Головна » Статті » Баштанський район » РС ГУ ДСНС

Збиральна компанія зернових культур
Злочинна недбалість та необережне поводження з вогнем призводять до пожеж, гине вирощений хліб і техніка, наноситься великий матеріальний і моральний збиток. Плоди копіткої праці можуть бути знищені вогнем, якщо нехтувати вимогами протипожежної безпеки.
Усім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.
Наприкінці червня та на початку липня, на території Баштанського району почалася збиральна компанія зернових культур. Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил:
- Перед дозріванням колосових місця прилягання хлібних полів до лісових і торф'яних масивів, автомобільним дорогам та залізничним коліям необхідно обкосити і переорати смугою шириною не менше 4 м, в період дозрівання зернових для охорони полів виділяють дозорних і польових об'їждчиків.
- Перед косовицею хлібні масиви розбивають на ділянки площею, що не перевищує денної норми виробітку комбайна. Між ними роблять покоси шириною не менше 8 м. Посередині прокошування розорюють смугу шириною не менше 4 м. У безпосередній близькості від збираних хлібів на випадок пожежі повинен знаходитися трактор з плугом.
- На відстані не менше 100 м від хлібних масивів, токів, скирт можна розташовувати тимчасові польові стани. Майданчики, відведені для них, розорюють смугою не менше 4 м і обладнують первинними засобами пожежогасіння. Ремонт і стоянка збиральних машин і агрегатів допускається не ближче 30 м від хлібних масивів. Зварювання потрібно проводити тільки на зораних ділянках поля.
- У польових умовах заправка комбайнів повинна проводитися топливозаправщиками при заглушених двигунах. У нічний час місце заправки машин повинно освітлюватися.
- Трактори, комбайни, самохідні шасі та автомобілі допускаються до збирання врожаю тільки після ретельної регулювання систем живлення, запалювання і мастила. Всі збиральні агрегати повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння, а випускні труби двигунів - справними іскрогасниками.
- У місцях роботи комбайнів повинна знаходитися пожежна або пристосована для цілей пожежогасіння техніка. Чергові повинні бути забезпечені постійним радіозв'язком з диспетчерською службою господарства.
- До початку збирання врожаю всі особи що у ній задіяні повинні пройти протипожежний інструктаж, а готовність техніки в протипожежному відношенні до збиральних робіт повинна бути перевірена комісією сільськогосподарського підприємства.
- На хлібних масивах забороняється палити, проводити зварювальні роботи, спалювати стерню, пожнивні залишки і траву, розпалювати вогнища.
ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ В МІСЦЯХ ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ МЕХАНІЗАТОР ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ:
- Подати сигнал (звуковий, світловий, прапорцями) водієві пожежної чи пристосованої для цілей пожежогасіння техніки;
- Приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння та висновку зернозбирального агрегату з хлібного масиву, солому з соломонакопителя комбайна викидати після виведення агрегату з хлібного масиву;
- Вжити заходів до обмеження поширення вогню по хлібного масиву (оборати зону горіння). Уздовж розореної смуги слід розставити людей для гасіння іскор і палаючих пучків соломи.
- Слід провести перевірку технічного стану та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів, автомобілів, які будуть задіяні на збиранні та перевезенні хліба.
- Техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, захистити пристроями та первинними засобами пожежогасіння, передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами.
- Поблизу хлібних ланів необхідно встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісових насаджень.
- Необхідно забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади, відповідальним особам слід ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі, які вказані в приписах та порадах держпожнагляду.
Тож будьте обережні при перебуванні біля жнив та полів, не порушуйте правил пожежної безпеки в пожежонебезпечний період. В екстрених ситуаціях телефонуйте до служби порятунку «101»!
Категорія: РС ГУ ДСНС | Опублікував: serj_black (05.07.2017)
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz