Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 20.01.2021, 03:48

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-36:

День Захисника Вітчизни - 2011:

День Захисника Вітчизни - 2011:

-6:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

СКАЗ - це дуже небезпечно!

СКАЗ  - це дуже  небезпечно!

Ситуація по захворюванню на сказ диких та домашніх тварин на території району залишається напруженою. Все частіше реєструються випадки захворювання. В березні місяці цього року на території м. Баштанка зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка нанесла укуси 4- особам. Потерпілі своєчасно звернулася за медичною допомогою, та були госпіталізовані до хірургічного відділення ЦРЛ для проведення курсу профілактичних щеплень.  

Щоб не захворіти на сказ - треба знати  по перше, що це - заразне невиліковне захворювання. Хворіють на сказ домашні та дикі тварини: собаки, кішки, корови, вівці, свині, лисиці, вовки, єноти, борсуки та інші, а від них може захворіти людина.

Збудник сказу є вірус, який розмножується і знаходиться в головному і спинному мозку, слинних залозах, виділяється зі слиною хворої тварини. Людина заражається сказом через укуси хворою твариною, а також при ослизненні шкіри, де  маються садини або подряпини, іноді непомітні для ока.

Треба знати   що захворювання на сказ є смертельним для людини, хворого на сказ, неможливо врятувати, щеплення є єдиним і надійним засобом  попередження цього захворювання. Чим раніше від початку нанесення укусу твариною людина звернеться за медичною допомогою і будуть розпочаті профілактичні щеплення, тим більший шанс, що вона не захворіє.

Головним резервуаром сказу є бродячі собаки, які на територіях населених пунктів щорічно  збільшується.  Також треба звернути увагу на те, що укуси людей здійснюють собаки домашні, які утримуються без привязу, що цим самим створюють небезпечну ситуацію по захворюванню на  сказ. Для вигулу собак не виділені майданчики

Найбільшу загрозу створюють бродячі собаки та бездомні кішки,дикі тварини, особливо лисиці. Сказ у собак  проявляється в виді сильного збудження та буйства, вони починають бігати, гублять страх перед людиною, нападають та кусати всіх, які опиняються у них на шляху. Хворі на сказ кішки частіше всього кусають та дряпають обличчя  людини.

Встановлено, що  вірус сказу знаходиться в слині хворої тварини вже за 10 днів до появи явних  ознак хвороби, то ж треба, якщо укус нанесений  здоровою на вид твариною, потрібно негайно  звернутися до лікаря і почати щеплення. За твариною яка відома  нанесла укуси, треба встановити ветеринарний нагляд на протязі 10-15 діб з дня укусу. 
  

Отже. щоб попередити захворювання на сказ потрібно щеплювати своїх тварин проти сказу, виводити їх на прогулянку на короткому повідку у наморднику, домашніх собак утримувати в вольєрах або на привязі.

Мисливцям треба оберігати себе від укусів або попадання слини дикого хижака на шкіру, та від порізів при розтині  туші. Кожний мисливець повинен вміти надати собі першу допомогу, при обслинені або укусі твариною треба негайно промити рану чистою водою та мильним розчином, а потім   швидше звернутись до лікаря.  Щеплення з єдиним і надійним засобом з попередженням цього захворювання.


 Помічник лікаря епідеміолога Баштанського міжрайонного відділу лабораторних досліджень   Головченко Т.М. тел. 2-51-59     

Категорія: Медицина | Опублікував: Profilaktika (30.03.2018) | Автор: Головченко Т.М.
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz