Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 25.05.2020, 18:22

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Вітання ветеранів з Днем визволення району:

Центру електрозв’язку № 1:

День Захисника Вітчизни - 2011:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Диспансеризація сільськогосподарських тварин– це важливо!

Диспансеризація сільськогосподарських тварин– це важливо!

 

Диспансеризація - один з видів обстеження стану здоров’я тварин. Мета диспансеризації - профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика найпоширеніших зооантропонозів. Зооантропонози (антропозоонози) - група інфекційних і інвазійних хвороб, загальних (спільних) тваринам і людині. До зооантропонозів відноситься близько 100 захворювань різної етіології (лейкоз, сибірська виразка, сап, бруцельоз, туберкульоз, сказ, ящур, кліщовий енцефаліт, актиномікоз, лептоспіроз, Ку-лихоманка, тріпаносомоз, ехінококоз, трихінельоз, діфіллоботріоз і ін.). Джерелом збудників зооантропонозів для людини є перш за все тварини, з якими людина часто стикається в процесі господарської діяльності і в побуті.

Диспансеризація худоби створює можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування та зменшує ризик захворювання людей на небезпечні хвороби. Потрібно завжди пам'ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. Рекомендовано власникам проводити дегельмінтизацію і досліджувати фецес (кал) тварин на гельмінтози. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м’ясної та молочної продуктивності на 30%. Крім цього при враженні тварин деякими видами гельмінтів можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз.

Тому з метою охорони здоров’я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції, спеціалістами ветеринарної медицини Баштанської районної державної лікарні ветеринарної медицини в березні - травні цього року, як і в попередні роки, буде проводитись диспансеризація та виводки сільськогосподарських тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення. Диспансеризація великої рогатої худоби включає в себе: клінічне обстеження тварин на заразний вузликовий дерматит, ящур всіх типів і гіподерматоз; обробка проти заразного вузликового дерматиту; взяття проб крові для дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз; алергічне дослідження на туберкульоз та щеплення проти сибірської виразки. Диспансеризація дрібної рогатої худоби включає в себе: клінічне обстеження тварин на ящур всіх типів; взяття проб крові для дослідження на бруцельоз; щеплення проти сибірської виразки. Диспансеризація коней включає в себе: клінічне обстеження тварин; взяття проб крові для дослідження на сап; щеплення проти сибірської виразки. Порядок проведення диспансеризації залишається таким як і раніше, у визначений день власники приводять худобу на тирло, де ветеринарними спеціалістами проводяться вище зазначені заходи. Плата за надані послуги буде стягуватись згідно тарифів затверджених наказом Міністерства АПК України від 13.02.2013 р. №96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» та змінами від 26.01.2016 №18 «Про внесення змін до наказу Міністерства АПК України від 13.02.2013 р. №96».

На превеликий жаль не всі власники, що утримують велику рогату худобу в своїх господарствах з розумінням відносяться до даного заходу і роблять все можливе для фальсифікації досліджень, а саме: приховують наявне в дворі поголів’я, не досліджують молодняк, зволікають з ідентифікацією великої рогатої худоби, особливо новонароджених телят.

Тому звертаємось до всіх власників тварин з проханням відповідально поставитись до проведення спеціалістами ветеринарної медицини диспансеризації худоби. Адже нехтуючи дослідженнями та щепленням худоби, Ви в першу чергу наражаєте на небезпеку себе та своїх близьких.

А всім мешканцям району даємо пораду - якщо Ви звикли купувати молоко, сметану та будь-який інший молочний продукт не в магазині, а на ринку або ярмарку, потурбуйтеся про свою безпеку самостійно – запитайте у продавця ветеринарну довідку на молочну продукцію і паспорт корови з ветеринарною карткою, в якій відмічаються дослідження та щеплення. У разі відсутності документів на тварину, подумайте, чи готові Ви поповнити ряди мільйонів хворих на туберкульоз, лейкоз та інші хвороби?

Сподіваємось, що в цій справі нам нададуть активну допомогу сільські ради, а також спілки власників корів. Адже наша спільна мета - мати здорове громадське стадо.

Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (30.01.2019) | Автор: Гракова Т.В.
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz