Баштанка.НЕТ

Чт, 25.04.2024, 18:41

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    ---1:

    З 8 березня!:

    -29:

    -24:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

    Диспансеризація сільськогосподарських тварин– це важливо!

    Диспансеризація сільськогосподарських тварин– це важливо!

     

    Диспансеризація - один з видів обстеження стану здоров’я тварин. Мета диспансеризації - профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика найпоширеніших зооантропонозів. Зооантропонози (антропозоонози) - група інфекційних і інвазійних хвороб, загальних (спільних) тваринам і людині. До зооантропонозів відноситься близько 100 захворювань різної етіології (лейкоз, сибірська виразка, сап, бруцельоз, туберкульоз, сказ, ящур, кліщовий енцефаліт, актиномікоз, лептоспіроз, Ку-лихоманка, тріпаносомоз, ехінококоз, трихінельоз, діфіллоботріоз і ін.). Джерелом збудників зооантропонозів для людини є перш за все тварини, з якими людина часто стикається в процесі господарської діяльності і в побуті.

    Диспансеризація худоби створює можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування та зменшує ризик захворювання людей на небезпечні хвороби. Потрібно завжди пам'ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. Рекомендовано власникам проводити дегельмінтизацію і досліджувати фецес (кал) тварин на гельмінтози. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м’ясної та молочної продуктивності на 30%. Крім цього при враженні тварин деякими видами гельмінтів можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз.

    Тому з метою охорони здоров’я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції, спеціалістами ветеринарної медицини Баштанської районної державної лікарні ветеринарної медицини в березні - травні цього року, як і в попередні роки, буде проводитись диспансеризація та виводки сільськогосподарських тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення. Диспансеризація великої рогатої худоби включає в себе: клінічне обстеження тварин на заразний вузликовий дерматит, ящур всіх типів і гіподерматоз; обробка проти заразного вузликового дерматиту; взяття проб крові для дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз; алергічне дослідження на туберкульоз та щеплення проти сибірської виразки. Диспансеризація дрібної рогатої худоби включає в себе: клінічне обстеження тварин на ящур всіх типів; взяття проб крові для дослідження на бруцельоз; щеплення проти сибірської виразки. Диспансеризація коней включає в себе: клінічне обстеження тварин; взяття проб крові для дослідження на сап; щеплення проти сибірської виразки. Порядок проведення диспансеризації залишається таким як і раніше, у визначений день власники приводять худобу на тирло, де ветеринарними спеціалістами проводяться вище зазначені заходи. Плата за надані послуги буде стягуватись згідно тарифів затверджених наказом Міністерства АПК України від 13.02.2013 р. №96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» та змінами від 26.01.2016 №18 «Про внесення змін до наказу Міністерства АПК України від 13.02.2013 р. №96».

    На превеликий жаль не всі власники, що утримують велику рогату худобу в своїх господарствах з розумінням відносяться до даного заходу і роблять все можливе для фальсифікації досліджень, а саме: приховують наявне в дворі поголів’я, не досліджують молодняк, зволікають з ідентифікацією великої рогатої худоби, особливо новонароджених телят.

    Тому звертаємось до всіх власників тварин з проханням відповідально поставитись до проведення спеціалістами ветеринарної медицини диспансеризації худоби. Адже нехтуючи дослідженнями та щепленням худоби, Ви в першу чергу наражаєте на небезпеку себе та своїх близьких.

    А всім мешканцям району даємо пораду - якщо Ви звикли купувати молоко, сметану та будь-який інший молочний продукт не в магазині, а на ринку або ярмарку, потурбуйтеся про свою безпеку самостійно – запитайте у продавця ветеринарну довідку на молочну продукцію і паспорт корови з ветеринарною карткою, в якій відмічаються дослідження та щеплення. У разі відсутності документів на тварину, подумайте, чи готові Ви поповнити ряди мільйонів хворих на туберкульоз, лейкоз та інші хвороби?

    Сподіваємось, що в цій справі нам нададуть активну допомогу сільські ради, а також спілки власників корів. Адже наша спільна мета - мати здорове громадське стадо.

    Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (30.01.2019) | Автор: Гракова Т.В.
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz