Ідентифікація тварин: що потрібно знати власникам свійських тварин
Держпродспоживслужба інформує всіх власників свійських тварин, які займаються їх утриманням та розведенням, щодо необхідності ідентифікації тварин.
Що таке ідентифікація тварин. Ідентифікація тварин — це процес ототожнювання тварини через присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера з використанням візуальних, електронних та змішаних засобів (в залежності від виду тварини). Ідентифікації підлягають велика та дрібна рогата худоба, свині, коні.
Мета проведення ідентифікації тварин. Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок - здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.
Якими нормативними документами регламентується ідентифікація тварин. Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (зі змінами). Дія Закону розповсюджується як на юридичних осіб, так і на фізичних, включаючи власників тварин, які утримують та/або розводять їх для власного споживання. Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний Закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж. Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.
Що потрібно для ідентифікації тварин. Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Баштанської районної державної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Послуга ідентифікації платна — розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується. Постановою Кабінету Міністрів України N506 від 8 серпня 2016 року затверджено відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам–власникам тварин. Але механізм відшкодування ще не розроблений.
Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин та відповідальність за невиконання вимог Закону “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин". Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин:
- неподання для реєстрації даних про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
- переміщення тварин без ідентифікаційних документів;
- проведення забою, утилізації неідентифікованих та незареєстрованих тварин;
- неподання для реєстрації даних про господарства, що здійснюють забій та утилізацію тварин;
- неподання для реєстрації даних про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;
Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин". Дана стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85грн), а на фізичних – осіб підприємців та уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170грн).
Ідентифікуйте своїх тварин, реєструйте їх в Єдиному державному реєстрі, що допоможе Держпродспоживслужбі в плануванні проведення протиепізоотичних заходів, а державі - в прогнозування продовольчої безпеки .
За консультаціями звертайтесь до Баштанської районної державної лікарні ветеринарної медицини м. Баштанка вул. Соборна, 69, або за телефонами 2-84-34,2-84-35.
|