Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 27.01.2021, 15:53

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Фотографія 7:

Баштанський РВ УМВС:

-19:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Холера – особливе інфекційне захворювання!!!

Холера – особливе інфекційне захворювання!!!

 

Холера – це гостра, особливо небезпечна кишкова інфекція, що спричиняється холерним вібріоном і характеризується переважно функціональним ураженням тонкої кишки, шлунка, з приєднанням проносу, блювання, зневоднення організму.

Збудник холери - холерний вібріон. Холерні вібріони добре переносять низькі температури, можуть зимувати в замерзлих водоймах, тривало зберігатися в прибережних водах морів. Холерний вібріон гине при дезінфікуванні, кип'ятінні, висушування і впливі сонячного світла.
Джерелом інфекції є людина, хвора на холеру та бацилоносії. Холера розповсюджується через безпосередній контакт з хворими, через воду та харчові продукти. В її розповсюдженні велику роль відіграють мухи. Залежно від переважаючих шляхів передачі збудника, епідемії холери можуть перебігати як водні, харчові, контактно-побутові і змішані.
Інкубаційний період при холері триває від 1 до 6 діб. При тяжких епідеміях впродовж перших 2 днів захворювання помирає близько ⅔ хворих. Сприйнятливість до холери висока, сягає 95-100%.
Симптоми холери. Початок захворювання гострий. Першим симптомом виступає інтенсивний безболісний позив до дефекації, що супроводжується дискомфортним відчуттям у животі. Досить швидко частота дефекацій збільшується, досягає 10 і більше разів за добу, при цьому стілець стає безбарвним, водянистим. У 20-40% випадків кал набуває консистенції рисового відвару. Вираженої хворобливості в животі, на відміну від більшості кишкових інфекцій, при холері не відзначається, 20-30% хворих скаржаться на помірну біль. Не характерна і лихоманка, температура тіла залишається в нормальних межах, іноді досягає субфебрильних цифр.
Профілактика холери. Основу профілактики захворюваності на холеру складають заходи з покращення соціально-економічних та санітарно-гігієнічних умов життя населення. З метою запобігання занесення збудника холери з-за кордону здійснюється санітарний огляд, проводиться бактеріологічне обстеження громадян, хворих на гострі кишкові інфекції протягом 5 днів після прибуття з неблагополучних по холері країн. Проводиться дослідження води поверхневих водойм на наявність холерних вібріонів. Після госпіталізації хворого або віброносія у квартирі проводиться дезінфекція. Особи, що тісно спілкувалися з хворим або вібріоносієм і страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, госпіталізуються. Їх виписують після 5-денного медичного спостереження та обстеження на холерні вібріони.

Як захистити себе та свою родину від холери та інших кишкових інфекцій?

1.Треба вживати та використовувати в приготуванні їжі лише безпечну воду з перевірених джерел та кип'ячену або хлоровану питну воду.
2.Під час приготування їжі треба проводити термічну обробку (особливо це стосується риби та морепродуктів).

3.Не вживати в їжу немиті овочі та фрукти.

4.Не купувати їжу в місцях де немає дозволу на продаж харчових продуктів (особливо стихійні ринки).

5.Постійно проводити дезінфекцію приміщень (кухня, туалети, душ, ванна) та не допускати проникнення мух до приміщень де готуються та зберігаються продукти харчування.

6.Купатися необхідно тільки на спеціально відведених, облаштованих туалетами водоймах.

7.Часто мити руки з милом чистою проточною водою.

Яке існує лікування? Основним лікуванням є регідратація організму, яка полягає в швидкому відновленні води і солей, втрачених під час важкої діареї і блювоти. Проведена на ранній стадії захворювання регідратація може врятувати життя багатьом пацієнтам. У більшості випадків регідратацію можна провести швидко і просто, даючи пацієнтам пити в великих кількостях розчин солей для пероральної регідратації. Пацієнтам з важким зневодненням організму може знадобитися внутрішньовенне вливання розчину. Пакети солей для пероральної регідратації є в багатьох аптеках і медичних установах. Якщо Ви плануєте подорож - рекомендовано мати солі для пероральної регідратації в своїх аптечках. Якщо у вас діарея, особливо важка, і ви перебуваєте в районі, де зареєстрована холера, негайно зверніться за медичною допомогою до лікаря або іншого медичного фахівця. В очікуванні медичної допомоги пийте воду і інші несолодкі рідини, такі як, наприклад, суп.

При появі симптомів захворювання не займайтеся самолікуванням, слід негайно звернутися до лікаря!

Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (22.06.2018) | Автор: Наталя Хомич
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz