Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Чт, 02.04.2020, 00:32

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

_-9:

-11:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Лейкоз великої рогатої худоби

ЛЕЙКОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Лейкоз великої рогатої худоби – це ракове захворювання. Його викликає збудник – вірус. Цей вірус подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей.

Відповідно до чинної інструкції, молоко від таких корів забороняється для реалізації – з метою запобігання поширенню інфекції.

Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Джерелом збудника хвороби є інфіковані вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях процесу. Фактори передачі вірусу - кров, молоко та інші матеріали, що містять лімфоїдні клітини, заражені вірусом лейкозу.

Поширенню лейкозу серед сприйнятливого поголів'я сприяють:

- Спільне утримання здорових і заражених тварин;

- Спільний випас;

- Випоювання телятам молозива і молока від хворих корів;

- Використання для осіменіння сперми заражених лейкозом биків;

- Недотримання правил асептики і антисептики при ветеринарно-зоотехнічних заходах (взяття крові, вакцинація, ректальні дослідження та ін.).

Хворі корови стають більш сприйнятливими до інфекційних і незаразних захворювань. При цьому збільшується яловість, знижується вихід телят, спостерігаються аборти. Телята від таких корів частіше страждають розладами травлення і хворобами органів дихання.
Лікування тварин, хворих на лейкоз, не проводять. Їх піддають вимушеному забою. Тому зараз ідеться не про те, щоб урятувати цих корів, а про те, щоб не розповсюдити захворювання, не допустити зараження інших. І не тільки тварин, а й людей, бо така небезпека є!

Збудник хвороби знаходиться у всіх рідинах зараженої корови, будь то молоко або ж навколоплідна рідина, тому при контакті з хворою твариною потрібно застосовувати методи захисту.

У рідкісних випадках спостерігається передача хвороби від матері до теляти, трапляється це приблизно в 8% випадків, також відомі випадки зараження при спільному утриманні хворої корови зі здоровими особинами.

Лейкоз корів, здатний завдати величезних збитків господарствам, це пов’язано з недоотриманням молока, а також зі зниженням пологового потенціалу стада, особливо якщо захворіли кращі його представники. Хвороба знижує продуктивність дійного стада, уповільнює його зростання, також порушується племінна робота, якщо така велася в господарстві.

В останні роки в Україні завдяки зусиллям ветеринарної служби оздоровлений ряд регіонів від цього захворювання. Проте, лишається ще багато областей, де лейкоз широко розповсюджений, а тому є актуальною ветеринарною проблемою.

На щастя лейкоз легко виявити на ранніх етапах захворювання. Лейкоз ділять на три стадії, першою з яких є інфекційна стадія, вона протікає без симптомів, тому хвороба в цій фазі, можливо, діагностувати тільки за допомогою досліджень (РІД та ІФА). На другій стадії патологічної, виявлення здійснюється також за допомогою досліджень (РІД та ІФА), проблем з діагностуванням, як правило, не виникає.

Профілактика і лікування лейкозу ВРХ. Багато років учені різних країн намагалися розробити ліки від лейкозу корів, але всі спроби були марні, і не дали дієвого методу. Хоча літератури по лікуванню захворювання, можна знайти в достатку, але воно як, правило, не ефективно. Тому головним і найбільш дієвим способом профілактики Лейкозу корів, є вибракування. Тому потрібно регулярно проводити дослідження корів на лейкоз, при виявленні даного захворювання, корову здають на м’ясо, не допускаючи розвитку пухлинних уражень.

 

Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (12.12.2019) | Автор: Гракова Т.В.
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz