Державними інспекторами Баштанського районного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області, при проведенні планового інспектування одного із закладів громадського харчування, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 21.08.2018 року, номер партії відповідає даті виробництва, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром», адреса потужності вул. Пастера, 31/1, смт. Доманівка, Миколаївська область, для дослідження на вміст немолочних жирів. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів» встановлено, в маслі солодковершковому селянському виробника ПрАТ «Миколаївмолпром» 98% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.
В черговий раз, державними інспекторами Новобузького міжрайонного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області при проведенні планових інспектувань потужностей з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 21.08.2018 року, партія 21. виробник «Поліська сироварня» ТОВ «Брусилівський маслозавод», смт. Брусилів, Житомирська область та масла солодковершкового селянського 72,8% жиру, дата виробництва 10.07.02018 року, партія 21, виробник ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», смт. Чутове, Полтавська область, для дослідження на вміст немолочных жирів. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів» встановлено, в маслі солодковершковому селянському виробника ТОВ «Брусилівський маслозавод» 17,5% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, в маслі солодковершковому селянському виробника ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» 90% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.
По вищезазначеним фактам Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області направлено листи на адреси ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» щодо необхідності проведення процедур відкликання масла та вжиття заходів, для усунення встановлених, лабораторними дослідженнями, невідповідностей, згідно вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Також, направлено відповідні листи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській та Полтавській областях про вжиття заходів, щодо здійснення державного контролю на потужностях відповідно ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», а також здійснення відповідних провадженнь у справах про порушення законодавства про харчові продукти.
Крім вищезазначеного, державними інспекторами Новобузького міжрайонного управління та Миколаївського міського управління виявлено факти реалізації, відповідно в смт. Казанка та м. Миколаєві, масла вершкового «Белорусское» 82,5 % жиру, на маркуванні якого взагалі відсутня будь яка інформація про виробника та потужності на яких виготовлено масло. При дослідженні зразків масла, проведеному ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено 96% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.
Відсутність на маркуванні інформації про виробника та потужності на яких виготовлено масло, а також наявність в його складі великої кількості немолочних жирів свідчить про те, що масло є фальсифікатом.
Отже, шановні споживачі при виборі масла солодковершкового уникайте масла, виробники якого мають недоброчесний підхід до його виготовлення та нехтують Вашими правами.
Також, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, на неприпустимість реалізації вищезазначеного масла. В іншому випадку такі суб’єкти господарюваня автоматично стають співучасниками в поширенні фальсифікованого масла.
|