Обережно: Дирофіляріоз! Дирофіляріоз — трансмісивний нематодоз, тобто захворювання, що викликається круглими червами — нематодами, та передаються від хворих тварин до людей через покуси комарів. Джерелом зараження комарів є інвазовані собаки, коти, дикі м’ясоїдні (вовки, лисиці та ін.). Ризик зараження людини і тварин існує в період активності різних видів комарів з травня по вересень. Найчастіше при проведенні сільськогосподарських робіт, під час відпочинку на природі – дача, риболовля, полювання, туризм та ін. Інкубаційний період (від зхараження до прояву клінічних ознак) зазвичай триває кілька місяців. Специфічна ознака дирофіляріозу у людей вельми виразна — характерні скарги на відчуття ворушіння під шкірою, завдяки якій захворювання набуло своєї назви (з латині дирофіляріоз перекладається як “зла нитка”). У зв’язку з цим хворі часто потрапляють на консультацію до психіатра з підозрою на психічне захворювання. Інші скарги визначено місцем міграції незрілих гельмінтів – в тканинах або внутрішніх органах людини. Клініка проявляється з утворення невеликого ущільнення в області наявності дирофілярії. Ущільнення може бути розміром від просяного зернятка. Особливістю даного паразита є здатність до міграції. За добу дірофілярія може мігрувати по організму на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється. Гіперемії, болючості при цьому зазвичай не спостерігається. Міграцію паразита у вигляді просування під шкірою чогось живого заражена людина може відчувати дуже чітко. Захворювання розвивається тривало і характеризується серцевими, печінковими і нирковими ускладненнями.
Лікування дирофіляріозу у людей хірургічне – повне видалення паразита. У котів та собак на початкових етапах ураження дирофіляріями клінічні ознаки можуть бути відсутніми. Симптоми захворювання можуть бути відсутні навіть протягом декількох років, що залежить від багатьох факторів: кількості дорослих особин гельмінтів в організмі тварини, тривалості зараження, загального стану та індивідуальної чутливості організму. Клінічні ознаки можуть варіювати в залежності від того яким видом гельмінту заражена тварина і проявлятися загальною слабкістю, кашелем, який посилюється в процесі або після фізичних навантажень, появою на шкірі здуття (здуттів), вузликів, наповнених гноєм і личинками дирофілярій. Профілактика дирофіляріозу: рекомендується використання репелентів та інших засобів боротьби з комахами при знаходженні в місцях скупчення комарів. Необхідно дотримуватися інструкції по використанню репелента. Для домашніх собак і кішок рекомендується використання спеціальних нашийників, інших засобів відлякування комах, а також проведення регулярних дегельмінтизацій.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.