Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Нд, 17.01.2021, 16:21

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Баштанський РВ УМВС:

-11:

Працівники Укртелекому:

Конкурс "А я - україночка":

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Обережно: Дирофіляріоз!
                                           Обережно: Дирофіляріоз!
Дирофіляріоз — трансмісивний нематодоз, тобто захворювання, що викликається круглими червами — нематодами, та передаються від хворих тварин до людей через покуси комарів.
Джерелом зараження комарів є інвазовані собаки, коти, дикі м’ясоїдні (вовки, лисиці та ін.).

Ризик зараження людини і тварин існує в період активності різних видів комарів з травня по вересень. Найчастіше при проведенні сільськогосподарських робіт, під час відпочинку на природі – дача, риболовля, полювання, туризм та ін. Інкубаційний період (від зхараження до прояву клінічних ознак) зазвичай триває кілька місяців.
      Специфічна ознака дирофіляріозу у людей вельми виразна — характерні скарги на відчуття ворушіння під шкірою, завдяки якій захворювання набуло своєї назви (з латині дирофіляріоз перекладається як “зла нитка”). У зв’язку з цим хворі часто потрапляють на консультацію до психіатра з підозрою на психічне захворювання. Інші скарги визначено місцем міграції незрілих гельмінтів – в тканинах або внутрішніх органах людини.
Клініка проявляється з утворення невеликого ущільнення в області наявності дирофілярії. Ущільнення може бути розміром від просяного зернятка. Особливістю даного паразита є здатність до міграції. За добу дірофілярія може мігрувати по організму на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється. Гіперемії, болючості при цьому зазвичай не спостерігається. Міграцію паразита у вигляді просування під шкірою чогось живого заражена людина може відчувати дуже чітко. Захворювання розвивається тривало і характеризується серцевими, печінковими і нирковими ускладненнями.

Лікування дирофіляріозу у людей хірургічне – повне видалення паразита.
      У котів та собак на початкових етапах ураження дирофіляріями клінічні ознаки можуть бути відсутніми. Симптоми захворювання можуть бути відсутні навіть протягом декількох років, що залежить від багатьох факторів: кількості дорослих особин гельмінтів в організмі тварини, тривалості зараження, загального стану та індивідуальної чутливості організму. Клінічні ознаки можуть варіювати в залежності від того яким видом гельмінту заражена тварина і проявлятися загальною слабкістю, кашелем, який посилюється в процесі або після фізичних навантажень, появою на шкірі здуття (здуттів), вузликів, наповнених гноєм і личинками дирофілярій.
      Профілактика дирофіляріозу: рекомендується використання репелентів та інших засобів боротьби з комахами при знаходженні в місцях скупчення комарів. Необхідно дотримуватися інструкції по використанню репелента. Для домашніх собак і кішок рекомендується використання спеціальних нашийників, інших засобів відлякування комах, а також проведення регулярних дегельмінтизацій.

 
Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (09.07.2020) | Автор: Гракова
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz