Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 27.01.2021, 16:41

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

---5:

Покладання квітів:

Працівники Укртелекому:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Про неблагополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції
        Держпродспоживслужба, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства інформує про неблагополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, зокрема щодо збільшення кількості спалахів пов’язаних з харчовим  та водним факторами передачі збудника інфекції.

      За результатами проведеного аналізу стану санітарно-епідемічної ситуації в країні протягом останніх років кількість спалахів невпинно зростає, так їх кількість у порівнянні з 2014 роком зросла більше ніж у 2 рази. Кількість спалахів в організованих дитячих колективах у порівнянні з минулим роком збільшилась у 1,6 рази (з 57 у 2016 до 91 за 10 місяців 2017 року).
      Спеціалістами територіальних органів Держпродспоживслужби станом на початок листопада 2017 року взято участь у розслідуванні 152 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, в тому числі 91 спалаху в дитячих організованих колективах. За зазначений період під час спалахів постраждало 2012 осіб, у тому числі 1329 дітей (66%).
     Виникнення спалахів гострих кишкових   інфекційних захворювань, пов’язане у більшості випадків з об’єктами, що мають важливе соціальне значення, зокрема навчальними закладами, закладами оздоровлення та відпочинку для дітей, об’єктами водопостачання, закладами громадського харчування тощо.
     На сьогодні привертає до себе увагу та викликає особливе занепокоєння збільшення кількості спалахів, фактором передачі збудника інфекції яких стала недоброякісна питна вода. У поточному році уже зареєстровано 8 таких спалахів, притому, що у 2012-2013 роках спалахи, пов’язані з водним шляхом передачі  були відсутні, а з 2014 по 2016 роки їх кількість зросла відповідно з 2 до 4 спалахів на рік.
      Так, у 2016 році було зареєстровано 4 спалахи, пов’язаних з водним фактором передачі збудників інфекцій, внаслідок яких постраждало 837 осіб, у тому числі 489 дітей. Одним із них спалахів, який для країни набув резонансного значення, став спалах пов’язаний із вживанням недоброякісної питної води серед мешканців м. Ізмаїл та Ізмаїльського району Одеської області, коли на гострі кишкові інфекції захворіло 776 осіб, у т. ч. 449 дітей.
     Причиною виникнення водних спалахів стало недотримання вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання  та водовідведення, незабезпечення якісною питною водою населення та дитячих навчальних закладах. Порушення вимог санітарного законодавства встановлено майже у кожному третьому навчальному закладі (28%), що більше, ніж у 2016 році (23%).
    Порушення, встановленні під час обстежень закладів стосувались, у тому числі невідповідності питної води вимогам санітарних норм та правил за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками.
    На теперішній час спостерігається активізація епідемічного процесу із захворюваності населення на вірусний гепатит А, зокрема ускладнення ситуації уже зареєстровано в Одеській, Харківській та Миколаївській областях.
У поточному році зареєстровано 19 спалахів захворювання на вірусний гепатит А, під час яких постраждало 172 особи, в тому числі 92 дитини (54%). Тільки в Одеській області зареєстровано 13 спалахів вірусного гепатиту А (постраждало 70 осіб, з яких 11 зареєстровано за останні два місяці осені поточного року).
       За результатами досліджень питної води  під час розслідування спалахів  в Одеській області майже 31% проб не відповідали нормативним вимогам за мікробіологічними показниками, 11% - за санітарно-хімічними, а у Миколаївській та Харківській областях за результатами лабораторних досліджень водопровідної води та води з громадських колодязів було виявлено антиген вірусу гепатиту А.    
       Крім того, встановлено, що відхилення за показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показникам безпечності та якості питної води по країні складає відповідно 2 та 10%.
      З огляду на викладене та з метою недопущення подальшого погіршення санітарно-епідемічної ситуації, керуючись законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про місцеві державні адміністрації» Держпродспоживслужба пропонує:
 розглянути на засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в регіоні, з прийняттям відповідних рішень щодо усунення причин і умов виникнення та поширення інфекційних хвороб, створення сприятливих умов життєдіяльності людини;
вжити заходи щодо забезпечення населення питною водою гарантованої якості, охорони відкритих водойм, регулярної очистки  території населених пунктів від побутових відходів та нечистот;
 посилити контроль за належним утриманням систем питного водопостачання (водопровідної мережі), об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання;
визначити перелік та обсяг систем питного водопостачання (водопровідні мережі), що першочергово потребують проведення капітального ремонту та забезпечити проведення ремонтних робіт;
забезпечити виконання заходів щодо створення в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах безпечних умов перебування дітей, зокрема питною водою гарантованої якості, облаштування внутрішніх туалетів, створення умов для дотримання особистої гігієни учнями і працівниками;
забезпечити через засоби масової інформації постійне інформування населення щодо заходів з профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань.
     Держпродспоживслужба сподівається на подальшу співпрацю щодо здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних захворювань серед населення.


 
Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (23.11.2017) | Автор: Бєлєнкін Михайло
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz