Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 18.09.2020, 20:17

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Конкурс "А я - україночка":

Участь у суботнику:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

-18:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Профілактика кишкових інфекційних захворювань
  З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.
  Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.
  Порушення проявляються болями у животі, нудотою, багаторазовою блювотою, проносом. Ці симптоми з'являються вже через 2-4 години після вживання не доброякісних продуктів. Всмоктуючись з кишківника в кров, токсини впливають буквально на всі органи і системи організму в результаті чого підвищується температура тіла, з'являється озноб, тахікардія, знижується артеріальний тиск і може виникнути непритомний стан.
  У разі настання розладів шлунково-кишкового тракту треба негайно звернутися за медичною допомогою до лікаря. Лікування кишкових інфекцій має проводитись лише індивідуально, комплексно, із застосуванням найсучасніших засобів. Безконтрольне, неправильне вживання антибактеріальних препаратів може призвести до того, що в кишківнику гинуть не лише збудники хвороби, а й корисні бактерії (мікрофлора), хвороба може перейти в хронічну форму, при цьому захворілий протягом тривалого часу може виділяти збудника інфекції та становити небезпеку для оточуючих.
  Збудники інфекційних хвороб можуть потрапити в продукти і страви під час їхнього виготовлення, зберігання, транспортуванні і продажу, при цьому швидко розмножуючись, особливо в теплу пору року. Продукти, що містять токсин, по зовнішньому вигляді і запаху можуть нічим не відрізняються від доброякісних.
  Які ж міри профілактики?

  Це додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук. Руки необхідно мити перед їдою, приготуванням їжі, після кожного відвідання туалету. Як найретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих закладів, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових продуктів. Нехтування правилами може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями.
  Овочі, фрукти, ягоди, які будуть споживатися в сирому вигляді, слід ретельно мити в проточній воді. Продукти, що швидко псуються, зберігають в холодильній камері при температурі не вище +6 °С. Приділяти увагу терміну їх зберігання при купівлі продуктів, швидкопсувні продукти повинні реалізуватись лише при наявності холодильного обладнання. Розливне молоко (куплене на базарі) слід обов'язково прокип'ятити, не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі. Реалізуємі на стихійних ринках продукти харчування законодавчо визначені, як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною.
  У поширенні гострих кишкових інфекцій не остання роль належить мухам. Перелітаючи знадвору, де вони кубляться в місцях, багатих на органіку (смітники, перегній, нечистоти), до житлових приміщень, комахи сідають на харчові продукти і таким чином заражують їх збудниками хвороб, яких переносять на лапках та черевці. Щоб перекрити мухам доступ у приміщення, вікна закривають марлею або густою сіткою. Для знищення мух використовують липкі стрічки, мухобійки. Треба пам'ятати, що в чистому приміщенні мухи не затримуються.
  Одним із факторів передачі кишкових інфекцій може бути вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є вода, що подається централізовано водопроводом, бо її піддають очищенню та знезараженню хлором у нешкідливих для людини дозах. При інших випадках воду потрібно пити кип'ячену. Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена нечистотами, які змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок) намагайтеся не ковтати воду.
  Щоб уникнути виникнення випадків спалахів гострих харчових отруєнь в першу чергу необхідно, щоб організатори заходів, власники об'єктів громадського харчування забезпечували наявність достатньою кількості холодильного обладнання, посуду, інвентарю, санітарного одягу, миючих, дезінфікуючих засобів; максимально обмежили виготовлення епіднебезпечної продукції (холодці, фаршировані страви, салати з майонезом, кондитерські вироби з кремом, вироби з лівером); не допускали до приготування страв, обслуговування відвідувачів, миття посуду осіб, які не працюють в закладі громадського харчування, не пройшли гігієнічне навчання та медичний огляд; утримували території і приміщення об'єктів, де проводяться дані заходи, в належному санітарному стані.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Тільки чітке дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути
зараження кишковими інфекціями.
 
Хомич Н.В.,
провідний фахівець відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (31.05.2017) | Автор: Хомич Наталя
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz