Укус кліща сам собою не є такою небезпекою для людини. Має значення, чи кліщ інфікований збудниками, що розвивають захворювання у людини, коли потрапляють в її організм. Кліщі є переносником та резервуаром для збудників таких захворювань, як кліщовий вірусний енцефаліт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) та ін. Для нашого регіону актуальні саме два перших захворювання. Ризик потрапляння збудників в організм людини від інфікованого кліща збільшується з часом присмоктування. Тобто, чим триваліше він прикріплений, тим більший ризик інфікуватися. Кліщовий бореліоз має локальні симптоми, найчастіше це шкірні прояви. Наприклад, мігруюча еритема. Також може спостерігатися підвищена температура, артрит. Проте симптоми проявляються лише після інкубаційного періоду, що в середньому становить від 10 днів до місяця.
Як захиститися від можливого укусу?
- Якщо подорожуєте в ендемічні зони, то краще провести щеплення проти вірусного енцефаліту. - Що стосується запобігання кліщовому бореліозу, то при відпочинку та прогулянках лісом, парком треба носити одяг, що добре прикриває тіло. А ще варто надягати капюшон. - Вибирайте світлий одяг – на ньому найкраще видно комах. - Можна використовувати хімічні засоби проти комах для обробки одягу та тіла. Зверніть увагу, що не всі засоби підходять для дітей. - Після прогулянки обов’язково ретельно оглядати себе на виявлення кліща. - Також після прогулянки важливо випрати весь одяг у гарячій воді.
Що робити, якщо вас вкусив кліщ? Якщо при огляді тіла виявили кліща, треба терміново його видалити. Для цього не обов’язково їздити та шукати лікаря: -Не панікуйте, швидко видаліть комаху.
Ви можете використати пінцет або ж пальцями, попередньо їх продезинфікувавши.
Рухайтеся колоподібними рухами без ривків.
У жодному разі не розчавлюйте комаху. Це підвищує шанси інфікування.
Не використовуйте олію та креми – це лише підвищить ризик інфікування.
Коли звертатися до лікаря? Після видалення спостерігайте за місцем укусу кліща до місяця. Будь-які зміни, що з’являються, є приводом для обов’язкового звернення до свого лікаря по медичну допомогу. Він призначить лікування та дообстеження або скерує на консультацію до інфекціоніста. Якщо ж є інформація, що у вашому регіоні (районі) є випадки підтвердженого захворювання на бореліоз, то найкраще зразу після видалення кліща звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Це необхідно тому, що може постати питання екстреної профілактики (прийом антибактеріальних препаратів). Проведення такої профілактики найефективніше проводити до 3 діб з моменту виявлення кліща. Якщо ж ви проживаєте в ендемічній зоні, де зафіксовані випадки інфекційного енцефаліту, варто звернутися до лікаря для введення імуноглобуліну.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.