Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 26.05.2020, 14:12

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

День Захисника Вітчизни - 2011:

-36:

-24:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

Що слід пам’ятати при отруєнні алкоголем та його сурогатами

Що слід пам’ятати при отруєнні алкоголем та його сурогатами

 

Алкогольні отруєння займають лідируючі позиції серед побутових отруєнь. На частку алкоголю доводиться більш 60% усіх смертельних отруєнь. Більша частина смертей (95%-98%) відбувається ще до початку надання медичної допомоги.

Гострі отруєння етиловим спиртом (етанолом) пов’язані з прийомом чистого спирту чи напоїв, які містять більш 12% етилового спирту. Доза алкоголю, яка призводить до отруєння, індивідуальна, оскільки залежить від віку людини, статі, маси тіла та фізичного стану. Найбільш чутливі до алкоголю діти та підлітки.

Безпосередньо викликає пошкодження в організмі етиловий спирт. Етиловий спирт, який входить до складу алкогольних напоїв, буває різного ступеня очищення, що часто і є вирішальним при ймовірності виникнення алкогольного отруєння.

Зловживання етиловим алкоголем і алкогольними напоями нерідко призводить до важких гострих отруєнь, які потребують проведення реанімаційних заходів. При концентрації алкоголю в крові близько 2%, що відповідає 100-150 мл 95% етилового спирту або 200 - 300 мл горілки, у більшості хворих відзначається виражена картина гострої інтоксикації. Наявність в крові алкоголю в концентрації 3-4 г/л проявляється важким отруєнням, а концентрація 5-6 г/л вважається смертельною. Але не можна судити про ступінь тяжкості отруєння тільки по концентрації алкоголю в крові. Ступінь тяжкості гострого алкогольного отруєння залежить від кількості прийнятих алкогольних напоїв, індивідуальної реакції, віку потерпілого, психогенних і фізичних факторів зовнішнього середовища і т.д. Етиловий спирт в організмі окислюється і розпадається на ацетальдегід і оцтову кислоту. Кінцева дію алкоголю зводиться до нейролептичного ефекту. Настають пригнічення ЦНС, дихання, серцево-судинної діяльності, відбувається втрата свідомості - аж до коми, посилюється тепловіддача, знижується температура тіла, розвивається гіподинамія.

Ступінь гострого алкогольного сп'яніння коливається в широких межах - від легкої до важкої, найбільш грізним проявом якої служить алкогольна кома з порушеннями функції дихання і розвитком колапсу. У клінічній картині алкогольної коми розрізняють три послідовно розвиваючі стадії: поверхневу, середньої важкості і глибоку.

Для поверхневої коми характерні порушення корково-підкіркової функції із збереженням сухожильних рефлексів, больової чутливості. Виражених розладів дихання і кровообігу не спостерігається.

При комі середньої тяжкості свідомість відсутня, різко пригнічені сухожильні, корнеальні, зрачкові, глоткові і кашльовий рефлекси, усунена больова чутливість. Дихання поверхневе, ослаблене. Можлива асфіксія внаслідок западання язика, аспірації слизу і блювотних мас.

При глибокій комі відзначаються різке звуження зіниць, відсутність їх реакції на світло. Корнеальні, глоткові, сухожильні рефлекси відсутні, адинамія м'язів. Шкірні покриви блідо-ціанотичного забарвлення з вираженим акроцианозом. Температура тіла знижена. Часто виникають важкі розлади функції дихання. Розвиваються гіпоксія міокарда, гостра серцево-судинна недостатність, різке ослаблення дихання, можлива зупинка серця.

Сурогати алкоголю – це різні види рідин, не створені для вживання всередину, однак вони також інколи використовуються замість алкогольних напоїв для досягнення стану сп'яніння. Потрапивши в організм людини, вони викликають інтоксикацію з тяжкими наслідками для здоров'я. У складі алкогольних сурогатів — високотоксичні технічні спирти. Технічні спирти розщеплюються набагато довше етанолу, продовжуючи циркулювати з кров'ю і отруюючи органи. Так, аміловий спирт утримується в організмі до 50 годин. За цей час він порушує функціональність серцевого м'яза, що загрожує летальним результатом. Крім того, у них може бути присутнім етанол. Хоча це і питний спирт, але в комбінації з технічними він теж стає вкрай небезпечною отрутою для людини. У групу з вмістом етанолу входять бутиловий спирт, деревні спирти, денатурат, одеколони, політура, морилка.

Сурогати значно токсичніші за алкоголь. Так, у деревних спиртах міститься метанол, в денатураті - альдегід, в політури представлена ціла комбінація з різних токсичних спиртів. У морилці присутні хімічні барвники, які, потрапляючи в організм, викликають посиніння шкіри і слизових оболонок.

Алкогольні сурогати небезпечні тим, що вже невелика кількість цих рідин при попаданні в організм провокують летальний результат.

Складність діагностики інтоксикації «помилковими» сурогатами полягає в тому, що хворий часто перебуває в коматозному стані. Лікарю доводиться проводити ретельне опитування родичів. Також проводяться реакції на метанол в крові.

У цілому симптоми отруєння сурогатами алкоголю схожі з отруєнням етанолом. Однак отруєння метиловим спиртом і етанолом має ряд особливостей і відрізняється тяжкістю симптомів отруєння. Не вчасно й неправильно надана перша допомога часто приводить до смерті.

За підозри на отруєння алкогольними сурогатами необхідно негайно викликати швидку допомогу. Хворі частіше всього знаходяться в комі, їм потрібні антидоти. Допомогу в таких випадках може надати тільки лікар, а кожна хвилина бездіяльності може коштувати людині життя.

Отруєння метиловим спиртом

Метиловий спирт міститься в рідини для очищення скла автомобіля і розчинниках. В організмі метиловий спирт окислюється до формальдегіду і мурашиної кислоти, які і здійснюють головну токсичну дію. Симптоми отруєння виникають через 12-24 год після вживання. Симптоми: головний біль, нудота, сильна блювота, болі в животі, запаморочення, нездужання, порушення зору (мушки, туман перед очима, двоїння в очах, сліпота). При отруєнні метиловим спиртом дуже часто уражається сітківка ока і зоровий нерв, що в багатьох випадках призводить до сліпоти. Стійке розширення зіниці при отруєнні вважається несприятливою прогностичною ознакою. У важких випадках смерть виникає від паралічу дихання і порушення серцево-судинної діяльності.

 

Що робити при алкогольному отруєнні

Найперше, що потрібно робити при явному алкогольному отруєнні з важкими ознаками – викликати швидку допомогу. Більшість людей, які регулярно випивають намагаються боротися з інтоксикацією самостійно, а звертаються до лікарів лише в критичних випадках: нульова реакція отруєного на зовнішній вплив або факт вживання сурогатів (підробки). Перша допомога при отруєнні алкоголем до приїзду медиків:

 • терміново промити шлунок (2–3 склянки води кімнатної температури, після чого штучно викликають блювання натискуванням пальцями на корінь язика);
 • під час блювання треба очистити порожнину рота механічним шляхом та зафіксувати язик, щоб уникнути його западання;
 • дати доступ свіжого повітря, полегшити дихання;
 • прийняти будь-який сорбент згідно інструкції (активоване вугілля, Медіхронал або схожі препарати);
 • дати сольове проносне;
 • пити багато води і приймати сечогінні препарати.

Якщо потерпілий без свідомості, то промивання шлунка робити не можна, він може захлинутися. Вивести з такого важкого стану може лише фахівець-нарколог.

Профілактика алкогольного отруєння

 • не пити алкоголь натщесерце;
 • не пити алкоголь великими дозами;
 • не вживати алкоголь при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, під час перевтоми, при недостатньому харчуванні;
 • не пити алкоголь під час приймання ліків (антидепресанти, снодійні, знеболювальні засоби та інші);
 • перед вживанням алкоголю щільно поїсти;
 • намагатися не комбінувати різні спиртні напої;
 • намагатися вживати спиртні напої по зростанню градуса;
 • не пити неякісні спиртні напої.

Якщо гостра алкогольна інтоксикація повторюється, то це може стати причиною гіпертонічної хвороби, захворювань нирок, печінки, появи або загострення цукрового діабету.

З цих та багатьох інших причин не варто приймати алкоголь. Спиртні напої – це отрута, яка вбиває наш організм, повільно, але вірно.

 

Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (27.11.2018) | Автор: Наталя Хомич
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz