Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 04:19

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Відкриття офісу Партії регіонів:

    День міліції:

    Конкурс "А я - україночка":

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

    Щодо якості та безпечності харчових продуктів а також про державний контроль за дотриманням законодавства в цій сфері

    Щодо якості та безпечності харчових продуктів а також про державний контроль за дотриманням законодавства в цій сфері

     

    Безпечність харчових продуктів є важливим питанням, нерозривно пов’язаним зі здоров’ям суспільства у всіх країнах світу. В останні роки питання безпечності харчових продуктів стали одним з головних занепокоєнь громадськості. Тому, сьогодні хотів би обговорити деякі питання щодо якості та безпечності харчових продуктів а також про державний контроль за дотриманням законодавства в цій сфері і законодавство, яке регламентує ці аспекти. Насамперед, зупинюсь на законодавчих аспектах.

    Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Цей закон ще часто називають євроінтеграційним, оскільки він побудований на принципах та вимогах до безпечності харчових продуктів, які діють в Євросоюзі. Сьогодні європейська система безпечності харчових продуктів визнана однією з найкращих в світі, а європейський споживач є найбільш захищеним.

    Згідно вказаного закону оператори ринку харчових продуктів – це суб’єкти господарювання, які провадять діяльність на ринку харчових продуктів та в управлінні яких перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, зберігання, реалізація та/або обіг харчових продуктів.

    Згідно закону, контроль за безпечністю харчових продуктів наразі здійснюється лише одним державним органом - Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Тепер періодичність проведення державного контролю грунтується на ризик–орієнтованому підході.

    Закон передбачає, що будь-який оператор ринку харчових продуктів повинен бути зареєстрованим або отримати експлуатаційний дозвіл в залежності від виду діяльності яку він здійснює. Для державної реєстрації та присвоєння особистого реєстраційного номера потужності, суб’єкт господарювання- оператор ринку зобов'язаний подати до Баштанського районного управління Держпродспоживслужби заяву про державну реєстрацію потужності. Згідно підпункту 63 пункту1 статті1 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», первинне виробництво – виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин. Такий вид діяльності також підлягає реєстрації

    За роботу без державної реєстрації операторам ринку харчових продуктів, згідно ст.65 ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат (74460 грн.), на фізичних осіб-підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат (40953 грн.)

    За роботу без експлуатаційного дозволу операторам ринку харчових продуктів передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від тридцяти мінімальних заробітних плат (111690 грн.), на фізичних осіб-підприємців - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат (74460 грн.)

    З 22 лютого 2018 року Баштанським районним управлінням Держпродспоживслужби проводяться інспектування суб’єктів господарювання на дотримання ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». При інспектуванні проводитись відеофіксація. Заходи державного контролю (інспектування) здійснюються без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю. Заходи державного контролю можуть здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках. Інспектування проводяться по затвердженій (уніфікованій) формі акта стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, що передбачено розділом VII ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами». При інспектуванні проводиться відбір зразків харчових продуктів або готових страв та направляється для бактеріологічного дослідження. По результатам інспектування видаються приписи, розпорядження щодо усунення виявлених порушень.

    За невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів) посадової особи компетентного органу, його територіального органу щодо усунення порушень - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат (29784грн.), на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат (18615грн.).

    Хотів би звернути увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють обіг, зберігання та реалізацію харчових продуктів на такі важливі моменти:

    - дотримання температурного режиму та належних умови при транспортуванні, зберіганні та реалізації швидкопсувних продуктів харчування;

    - маркування продукції. Не допускати до реалізації неправильно марковані або не марковані продукти, які ввезені (переслані) на територію України контрабандно або виробляються підпільно. Якщо не буде належного маркування продукту то й не можливо буде відстежити походження цього продукту в разі отруєння споживачів, а відповідно й відповідальність за це лягає на того хто прийняв та реалізував цю продукцію;

    - не допущення до реалізації харчових продуктів власного домашнього виробництва, небезпечних та непридатних харчових продуктів;

    - обов’язкове супроводження харчових продуктів відповідними документами (товаро-транспортні накладні, сертифікати якості, декларації виробника, ветеринарні документи)

    Пропонування до реалізації або реалізація непридатних харчових продуктів або кормів - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти п'яти мінімальних заробітних плат (93075 грн.), на фізичних осіб - підприємців - у розмірі сімнадцяти мінімальних заробітних плат (63291 грн.).

    4 квітня 2018 року набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№ 2042).

    Зазначений Закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З набуттям чинності нового Закону контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону – підвищення безпечності продуктів. Тобто підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей. Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал. Під час такої категоризації братимуться до уваги вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства.

    Щодо проведення позапланових перевірок у відповідь на скаргу покупців. З 4 квітня 2018 року Держпродспоживслужба має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження органу державної влади, який здійснює формування політики у цій сфері (Державної регуляторної служби або Міністерства агарної політики та продовольства). Реалізація положень Закону у цій частині дозволяє оперативно реагувати на звернення фізичних осіб та проводити заходи щодо усунення порушень. Мається на увазі скарга споживача яка подається в письмовій формі (дата, підпис, ім’я по батькові, адреса, конкретна назва господарюючого суб’єкта та чек про купування товару). У процесі перевірки проводиться відбір зразків сумнівної продукції на лабораторні дослідження, дається висновок та проводяться відповідні заходи.

     

     

    Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (25.07.2018) | Автор: Сергій Сакара
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz