Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 06:11

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    З 8 березня!:

    -6:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

    СКАЗ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ.

    СКАЗ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ.

     

    Сказ (гідрофобія) – це гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання, характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, при відсутності своєчасного проведеного курсу щеплень, закінчується смертю хворого.

    В останні роки сказ продовжує залишатись постійною загрозою для людства в багатьох країнах світу та є однією з найважливіших проблем, як в галузі охорони здоров’я населення, так і в ветеринарії. В Україні сказ серед тварин реєструється у всіх регіонах. Протягом останніх років в нашій державі траплялись поодинокі смертельні випадки захворювань на гідрофобію серед людей, виникнення яких було пов'язано з несвоєчасним зверненням потерпілих від укусів тваринами за медичною допомогою (в день прояву клінічних ознак хвороби).

    Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі подряпини шкіри, слизових оболонок, поранень предметами, забрудненими мозком хворої тварини. Рідше можливе зараження при зніманні шкір з хворих на сказ тварин, особливо лисиць. Адже у багатьох із нас на шкірі рук є малопомітні або й зовсім непомітні пошкодження, мікротравми, через які і потрапляє вірус.

    Інфікування здебільшого відбувається від диких хижих (вовки, лисиці), домашніх (кішки, собаки), а також сільськогосподарських тварин. Найнебезпечніші укуси інфікованої тварини в голову, шию, кисті та пальці рук. Слина хворої тварини містить у собі вірус ще за десять днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварин, які ззовні виглядають здоровими.

    Як розпізнати хвору на сказ тварину? Головна ознака хворих тварин – зміна їх поведінки. Запам’ятайте, що поява диких тварин у населених пунктах, а особливо вдень – одна з характерних ознак захворювання їх на сказ. Дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не споживають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть.

    Щоб уникнути небезпеки, дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин:

    • охороняйте їх від укусів іншими тваринами;
    • регулярно робіть щеплення проти сказу домашнім собакам та котам, в тому числі сторожовим та мисливським;
    • виводьте собак на прогулянку в намордниках та на повідку;
    • не заводьте собак і кішок заради забави, не виганяйте їх на вулицю.

     

    Якщо все ж Вас покусала або ослинила дика чи безпритульна тварина (або тварина, якій не зроблено щеплення проти сказу):

    • не намагайтеся відразу ж після укусу зупинити кровотечу (якщо, звичайно, вона не загрожує життю). Треба дати слині тварини разом з кров'ю вийти з рани;
    • ні в якому разі не можна відсмоктувати кров із рани, бо збудник сказу може потрапити в організм через слизову рота;
    • місце укусу ретельно промийте господарським милом (воно допоможе боротися з вірусом сказу);
    • шкіру навколо рани обробіть йодом. Йод, зеленку або спирт для припікання самого ушкодження краще не використовувати, щоб не обпекти відкриті тканини рани;
    • обслинений одяг забороняється замивати після укусу. Його необхідно обережно зняти, провітрити, висушити на вулиці і випрасувати гарячою праскою або прокип’ятити;
    • підозрілу тварину слід ізолювати і спостерігати за нею протягом 10 днів;
    • обов'язково відразу ж зверніться до медичного закладу для отримання якісної допомоги (тільки фахівець здатний правильно обробити місце укусу, щоб воно не було інфіковано мікробами і, при необхідності, зашити рану) та вирішення питання щодо початку проведення щеплення від сказу
    • речі, прийом потерпілих від укусів, зважаючи на особливу небезпеку сказу, в усіх установах проводиться позачергово. За твариною, яка нанесла укуси, ветеринарними працівниками проводиться відповідний нагляд з метою виключення сказу. На жаль, в окремих випадках потерпілі, або їх близькі під впливом емоцій знищують ту чи іншу тварину, що нанесла укус і медичні працівники змушені проводити повний курс лікування проти сказу. Якщо не вдалося вберегтися від укусу або ослинення, насамперед потрібно запам’ятати тварину, що нанесла укус, встановити її власника, адже від цього значною мірою також залежатиме курс лікування.

    Антирабічне щеплення - залишається на сьогодні єдиним і незамінним засобом, щодо запобігання цьому захворюванню. Протипоказання для лікувально-профілактичної імунізації відсутні, тому що остання проводиться за життєвими показаннями. Курс щеплень складається всього з шести ін'єкцій і передбачає їх своєчасне проведення відповідно до призначення лікаря і за певною схемою. Ні в якому разі недопустимо самовільно переривати вакцинацію, припиняти або скорочувати курс, інакше щеплення будуть неефективні. .

    При призначенні антирабічного лікування до уваги приймаються наступні дані: про тварину, що нанесла укус (хвора, здорова, невідома, за якою не можливо встановити 10-тиденне спостереження), вид і ступінь контакту з твариною (ослинення, укус, контакт, подряпини шкіряних покривів чи слизових, укус одиничний чи рани множинні), вид тварини (дика м`ясоїдна, домашня, сільськогосподарська тварина) і дані про тварину (як утримувалась, чи щеплена проти сказу), епізоотична ситуація місцевості, де трапився укус, обставини укусу (спровокований чи ні), локалізація укусу. Розпочати курс щеплень необхідно як можна раніше.

    Усі потерпілі люди, які не отримали курсу антирабічних щеплень і захворіли на сказ - помирають. Тому при отриманні укусу, не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою, бо тільки це дає надійну гарантію запобігти трагічним наслідкам!

     

    Категорія: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі | Опублікував: bashtuvm (24.01.2019) | Автор: Наталя Хомич
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz