Щодо випадку АЧС в Миколаївській області.
18.10.2017 в особистому господарстві громадянина с. Василівка Березанського району Миколаївської області (дане господарство знаходиться на відстані 1.4 км. від с. Василівка) було зареєстровано захворювання та загибель 3-х свиней різних вікових категорій.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008517 п.м./17 від 19.10.2017).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 19.10.2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Березанській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.
Встановлено епізоотичне вогнище територію особистого господарства гр. Назарчука А.В., яке знаходиться на відстані 1.4 км. від с. Василівка.
До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища включено такі населені пункти: с. Красне, с. Василівка, хутір Лиманський.
До зони нагляду радіусом 10 км від зовнішніх меж зони захисту включено такі населені пункти Березанського району: с. Матіясове, с. Михайлівка, с. Новоселівка, с. Андріївка, смт Березанка, с. Попільне, с. Малахово, с. Щасливе, с. Яблуня, с. Суходіл, с. Калабатино, с. А-Зорино, с. Шміддівка, с. Федорівка та с. Н-Федорівка.
Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року № 111 в зоні захисту здійснюються такі заходи: облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней; забій усіх клінічно здорових свиней населення та господарств зони захисту у визначеному ДНПК місці та використання туш після проведення лабораторних досліджень на АЧС від не менше 10 % забитих тварин; умертвіння та спалення у визначеному ДНПК місці свиней з ознаками захворювання; заборона ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті; торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів; проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).
В зоні нагляду здійснюються такі заходи: збори громадян у населених пунктах із проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС; облік всього свинопоголів`я в господарствах усіх форм власності; знищення бродячих котів і собак гуманними методами, а також проведення дератизації власниками господарств усіх форм власності; заборона торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.
|