Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 25.02.2020, 22:23

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Покладання квітів:

Конкурс "А я - україночка":

Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

З 8 березня!:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління фітосанітарної безпеки

Протруювання насіння - збереження майбутнього врожаю!

          Внаслідок аномальних метеорологічних умов осінньо - зимового періоду 2019 –2020 року, відсутності чергування культур, спрощення системи обробітку грунту та захисту сільськогосподарських культур - призвело до погіршення фітосанітарного стану агроценозів, значне накопичення шкідливих організмів та патогенів хвороб. Всі ці умови мають великий вплив на розвиток сільськогосподарських культур та врожайність загалом.
           Про збереження врожаю сільськогосподарських культур необхідно турбуватися ще до сівби. Вже давно доведено, що втрати врожаю від хвороб внаслідок висіву не протруєного насіння за вартістю в десятки разів перевищують заощаджені кошти на протруєння в передпосівний період.
          Протруювання насіння - це обробка насіння хімічними та біологічними препаратами - один із найбільш важливих та обов’язкових заходів у технології вирощування культур, що дає можливість захистити молоді проростки на ранніх етапах розвитку від зовнішньої та внутрішньої інфекції (захист насіння від збудників хвороб які передаються через насіннєвий матеріал, захист паростків від пліснявіння в ґрунтових умовах, зниження ураження сходів кореневими гнилями, стимуляція росту рослин).
          При виборі фунгіцидного протруйника важливо звернути увагу на складові компоненти, що входять до його складу і спектр хвороб, які він контролює. Найпоширеніші протруйники насіння за діючою речовиною можна поділити на три групи:
         1. Протруйники на основі карбоксину. До них входить дві діючі речовини: карбоксил + тирам. Перший повністю контролює насіннєву інфекцію, а другий — грунтові патогени. Вони ефективні проти хвороб насіння і проростків зі стимулюючою дією на рослину, що проростає;
         2. Протруйники триазольної групи одно-, дво- та трикомпонентні застосовують для захисту від сажкових хвороб, кореневих гнилей, снігової плісняви, борошнистої роси, септоріозу, бурої іржи на початкових фазах росту;
         3. Протруйники на основі бензимідазолів використовують при захисті від твердої і летючої сажок.
         При використанні препаратів необхідно ретельно дотримуватися рекомендованих доз. При зменшенні дози протруйника хоча б на 10% призводить до значного зниження його ефективності, а проти окремих патогенів ефективність втрачається повністю. Але при збільшенні дози відбувається виникнення стійких до препаратів популяцій патогенів.
          У ранні фази розвитку рослин за відсутності достатньої листової поверхні застосування інсектицидів не завжди є ефективним так як, робочий розчин за таких умов не затримується на рослинній поверхні. В наслідок чого використання інсектицидних протруйників в умовах значної чисельності шкідників та здатністю окремих з них переносити вірусні хвороби, набуває більшої актуальності. До «Переліку препаратів дозволених до використання на території України» занесено широкий вибір інсектицидних протруйників, зокрема і комплексних, що поєднують в собі фунгіцидну та інсектициду захисну дію: Гаучо 70 WS, з.п., 0,25-0,5 кг/т, Нупрід Макс, т.к.с., 2,5 л/т, Рубіж, к.е., 2,0 л/т, Команч WG, в.г., 4,0 кг/т, Юнта Квадро 373,4 FS, т.к.с., 1,4-1,6 л/т, інсекто-фунгіцидні протруйники: Селест Топ 312,5FS. т. к. с., 1,0-2,0 л/т. Юнта Квадро 373,4 FS , т.к.с. в нормі 1,5-1,6 л/т, Нупрід Макс, т.к.с. – 2,5 л/т, Ін Сег, в.г. – 0,75 кг/т, Рубіж – 2,0 л/т, Фосфамід, к.е. – 2,0 л/т, та інші.

На вибір протруйника впливає ряд факторів:

1. Якість посівного матеріалу (очищення, калібровання, посівнф кондиція, вологість).
2. Фітосанітарний стан полів, біологічні особливостяі шкідників і патогенів, ступінь зараженості насіння збудниками хвороб;
         Під час проведення протруєння також необхідно дотримуватися ряд правил:
1. Завчасне протруювання (інкрустація) дозволяється при вологості насіння 1–3% меншою, від нормовано кондиційної; насіння вологістю понад 14% можна обробляти не раніше як 2–3 дні до висівання.
2. Травмування насіння у процесі проведення роботи з протруювання – не допускається;
3. Повнота та рівномірність покриття насіння захисно-стимулюючими речовинами;
4. Дотримання норми витрати препаратів для кожної партії насіння із відхиленням запрограмованої норми на ± 10%;
5. Повторне протруєння насіння - не дозволяється.
             Всі роботи з протруєння насіння виконують з суворим дотриманням вимог техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами. Слід використовувати лише ті препарати, які офіційно зареєстровані в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та придбані в офіційних дистриб’юторів засобів захисту рослин.
Слід пам’ятати, що обробка насіння перед посівом дає змогу захистити рослини на перших етапах розвитку (проростки, сходи і молоді рослини у фазу кущіння). На пізніх етапах за епіфітотійного розвитку хвороб та заселеності шкідниками уникнути втрат урож
аю без проведення заходів із захисту рослин неможливо.

Категорія: Управління фітосанітарної безпеки | Опублікував: elenakinzerskaya (07.02.2020) | Автор: Олена Кінзерська
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
| Коментарів відвідувачі лишили: 1
Всього коментарів користувачів сайту: 1
avatar
0
1
Вітаю з першою публікацією, що здійснена вами власноруч.
Успіхів та побільше читачів! wink

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz