Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 19.06.2019, 12:36

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Конкурс "А я - україночка":

-33:

Баштанський РВ УМВС:

Районний військовий комісар М.І. Капустян:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління юстиції

Порядок стягнення аліментів з боржника
                                     Порядок стягнення аліментів з боржника
          Не завжди шлюб двох людей, виявляється міцним, не всі витримують випробування труднощами, що випадають на долю кожної окремої сім'ї, що призводить, в свою чергу, до розпаду родини. Інколи, люди, шлюб яких розпався, розходяться мирно, не створюючи зайвих проблем як собі, так і іншим людям, що їх оточують, залишаючись на все життя, якщо не партнерами, то, принаймні, добрими друзями.
Але, буває і по іншому: колишні чоловік та дружина не можуть домовитись між собою щодо розлучення, поділу майна, з ким залишиться діти та хто повинен утримувати дітей. У випадку, якщо у подружжя є спільні діти, розірвання шлюбу провадиться у судовому порядку згідно вимог, встановлених ст. ст. 109, 110, 111, 112 Сімейного кодексу України.
Слід зазначити, що розлучення, не є підставою для того, щоб один або обидва з батьків, перестали піклуватись про своїх дітей, незалежно від того, які відносини склались між колишнім подружжям. Цього вимагає звичайна людська совість, тай закон каже теж саме: у ст. 180 Сімейного кодексу України чітко зазначено, що «батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття».
Отже, рішення судом про розлучення та про стягнення аліментів, винесено та вступило в законну силу. Що ж далі?
Добре, якщо той з батьків, який повинен сплачувати аліменти, виявився порядною людиною та сам добровільно сплачує аліменти або, відповідно до вимог ст. 187 Сімейного кодексу України, подав заяву за місцем роботи, виплати пенсії стипендії або інших доходів для відрахування аліментів зі свох доходів. А якщо ні? Що тоді робити далі особі, на користь якої присуджено аліменти?
На підставі рішення про стягнення аліментів, що вступило в законну силу або підлягає негайному виконанню, судом видається виконавчий лист, який надсилається (видається) особі, на користь якої поставлено судове рішення. Зазначений виконавчий лист підлягає виконанню органами державної виконавчої служби. Відповідно до ст. 19, 20 Закону України «Про виконавче провадження», особі, на користь якої постановлені аліменти, звернутись з відповідною заявою до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, знаходження або за роботи особи, яка повинна сплачувати аліменти. Статтею 22 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено, що виконавчі листи про стягнення аліментів можуть бути пред'явлені до виконання протягом всього строку, на якій вони постановлені.
Порядок стягнення аліментів органами державної виконавчої служби встановлюється ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».
Нормами зазначеної статті встановлена, що розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення виходячи з фактичного заробітку (доходів), одержаного боржником (платником аліментів) за час, протягом якого стягнення не провадились, або одержаного ним на момент визначення заборгованості у твердій грошовій формі або відсотковому відношенні. Якщо боржник в цей період не працював, заборгованість визначається із середньої заробітної плати для данної місцевості, але розмір аліментів повинен бути не меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа, повинен підрахувати розмір заборгованості по аліментах та повідомити про нього стягувача і боржника.
У разі, якщо боржник працює, стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) боржника на підприємстві, установі, організацій провадиться від фактичного заробітку (доходу) боржника за постановою державного виконавця. При цьому, розмір аліментів повинен бути не менший, ніж встановлено Сімейним кодексом України.
У разі якщо стягнути аліменти у зазначеному розмірі неможливо, адміністрація підприємства, організації, установи, що провадила стягнення, нараховує боржнику заборгованість із сплати аліментів.
При стягненні аліментів, слід враховувати ту обставину, що аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий період, але не більше ніж як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого документа до виконання. Заборгованість по аліментах стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття.
Спір щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішується судом за заявою заінтересованої особи у порядку,передбаченому законом.

Старший державний виконавець відділу ДВС
Баштанського РУЮ
Остапенко О.І.
Категорія: Управління юстиції | Опублікував: RUY (10.02.2012) | Автор: відділ ДВС Баштанського РУЮ
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 892 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz