Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Ср, 26.06.2019, 11:46

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Відкриття офісу Партії регіонів:

Покладання квітів:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Відкриття офісу Партії регіонів:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Управління юстиції

Виконання рішень судів про стягнення аліментів
Виконання рішень судів про стягнення аліментів

Одним з найголовніших та найважливіших обов»язків батьків є моральне виховання та матеріальне утримання дитини. Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним ( у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина від них відібрана тимчасово без позбавлення батьківських прав.
Цей обов»язок закріплений в Конституції України ( статті 51, 52 ), а також в Сімейному кодексі України ( статті 180-201 ).
Розмір аліментів визначається виключно судом і у кожному конкретному випадку окремо та може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось із них.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим , ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до Переліку видів доходу, які враховуються при визначені розміру аліментів на дітей ( постанова Кабінету Міністрів України № 146 ), утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом бухгалтеріями за місцем роботи боржника у розмірах , встановлених рішенням суду.
Примусове виконання судових рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове рішення.
Державний виконавець стягує аліменти на підставі виконавчого листа. Звернення стягнення звертається державним виконавцем на заробітну плату чи стипендію громадян, яке проводить адміністрація підприємства, установ і організацій на підставі надісланих їм державним виконавцем виконавчих документів та розпоряджень.
Інструкцією встановлено, що відрахування аліментів із заробітної плати та інших видів доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків. Із заробітної плати боржника за виконавчим документом про стягнення аліментів може бути утримано 50 відсотків заробітної плати. Загальний розмір усіх відрахувань із заробітної плати при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей при кожній її виплаті не може перевищувати 70 відсотків.
Звернення стягнення на пенсію здійснюється відповідно до Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».За виконавчим документом про стягнення аліментів з пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру.
Порядок визначення розміру заборгованості регулює стаття 195 Сімейного кодексу України та стаття 74 Закону України « Про виконавче провадження «.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, і не працює на час визначення її розміру, заборгованість обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для даної місцевості.
У разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців підряд, якщо боржник не працює і не одержує доходів державний виконавець :

- проводить розшук майна боржника та джерел отримання прибутків боржника шляхом направлення запитів до БТІ, ОДПІ, МРЕВ та центру зайнятості ( у разі потреби до інших установ );
- перевіряє майновий стан боржника за місцем його проживання, за результатами чого складає відповідний акт.
Платник аліментів повинен НЕГАЙНО повідомляти державного виконавця про зміну місця роботи чи проживання, а також про інші доходи.
Якщо зазначені заходи не привели до погашення заборгованості за аліментами, а в діях боржника вбачаються ознаки злочину передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу України, тобто злісне ухилення від сплати аліментів, державний виконавець звертається до органів дізнання ( стаття 425 Кримінально процесуального кодексу України ) з поданням про притягнення такого боржника до кримінальної відповідальності.
Згідно п. 10 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження « за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

Поряд з тим, якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається Тимчасова державна допомога. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Категорія: Управління юстиції | Опублікував: RUY (13.05.2011) | Автор: районне управління юстиції
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1205 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz