Добрива – джерело різних поживних елементів для рослин і властивостей грунту. Застосування добрив – один з основних прийомів інтенсивного землеробства. При високому рівні агротехніки і застосування добрив можна керувати врожайністю, підвищити її у кілька разів, з тим, щоб в достатку забезпечити потреби країни в продуктах харчування і промисловості у сировині.
Доброму врожаю, отриманому в минулому році, крім сприятливих погодних умов, слугувало також і внесення мінеральних добрив.
Як повідомляє управління статистики у Баштанському районі, під урожай 2014р. сільськогосподарськими підприємствами (що мають у користуванні понад 100 га сільськогосподарських угідь) внесено 27,5 тис.ц мінеральних добрив (у перерахунку на 100% поживних речовин), що на 4% більше ніж під урожай попереднього року.
В розрахунку на один гектар посівної площі під урожай 2014р. було внесено в середньому по 44 кг мінеральних добрив, що на 5% більше ніж в 2013р.
В загальному обсязі внесених мінеральних добрив питома вага азотних добрив складає 91%, фосфорних – 6%, калійних – 3%.
Із загальної кількості використаних добрив під посіви аграрних культур 77% внесено під зернові та зернобобові культури (включаючи кукурудзу). Під посіви технічних культур застосовано 23% всіх мінеральних добрив.
Внесення сільськогосподарськими підприємствами органічних добрив під урожай 2014р. (як і під урожай 2013р.) не здійснювалося.
Крім того, під посів озимих культур на зерно та зелений корм під урожай 2015р. внесено 5,2 тис.ц мінеральних добрив, що на 2% менше ніж під урожай озимих 2014р. У середньому на 1 га посівної площі внесено 14 кг мінеральних добрив (на рівні попереднього року).
© Управління статистики у Баштанському районі
Головне управління статистики у Миколаївській області, 2015
|