Баштанка.НЕТ

Пн, 23.12.2024, 12:48

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -3:

    -15:

    Відкриття офісу Партії регіонів:

    ---27:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Історія

    Голодомор: навчати, пам’ятати, досліджувати

    Голодомор: навчати, пам’ятати, досліджувати

    Зі здобуттям України незалежності сколихнулися спогади про довго замовчуване болюче минуле. Ми маємо ще й ще раз говорити про цю страхітливу трагедію – Голодомор 1932-1933 років, щоб слова глибокої скорботи не лише дійшли до свідомості кожного, а й увійшли в його серце.

    Сьогодні ми ще раз хочемо підкреслити всю значущість нинішнього активного процесу усвідомлення причин та наслідків народної трагедії 1932-1933 років для історії України, для історії всієї світової спільноти.

    Ми не знали історію. А вона – бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Сьогодні, коли ми заходились будувати на своїй землі свою домівку – державу, без своєї кришталево чистої криниці не впоратись. Але з нашої історичної криниці, починаючи з самісінького дна, належить вичерпати багато солоної від горя і сліз води.

    Це наше громадянське завдання. Скликати живих, небезпам’ятних до тих сіл і хуторів, до тих криниць та спільних ям, куди скидали десятками й сотнями виснажені тіла наших з вами батьків і матерів, братів і сестер, дідусів і бабусь.

    Ми, живі, зобов’язані сказати гірку правду своєму народові і світові – на уроках і зборах, на поминках, на урочисто-траурних заходах, перед могилами-насипами і символами мук – хрестами.

    Тому тепер нашим обов’язком є донесення правди про Голодомор до кожного громадянина України, до народів всього світу.

    Президент України Віктор Ющенко визначив стратегічні цілі у темі вшанування пам’яті жертв Голодомору за двома напрямками: міжнародним та національним. У 2007-2008 рр. – у період 75-х роковин трагедії – Україна повинна зробити ключові кроки, щоб стало незворотною реальністю твердження «Україна пам’ятає – світ визнає!». Мета міжнародного напрямку – світове визнання Голодомору геноцидом проти українського народу через рішення Європейського парламенту та Організації Об’єднаних Націй.

    Серед першочергових завдань національного напрямку Президент виокремив створення Національної Книги Пам’яті, яка має закарбувати імена кожного невинно убієнного і назви всіх населених пунктів, що постраждали від геноциду.

    24 листопада 2007 року стане початком офіційного відзначення 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років. В цей день буде продовжена традиція проведення Всеукраїнської акції «Запали свічку!», коли по всій Україні та країнах світу за участі закордонного українства і посольств нашої держави увечері будуть запалені свічки пам’яті по жертвах голодоморів та по-літичних репресій.

    Відділом освіти Баштанської райдержадміністрації теж розроблено заходи щодо вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. В шкільних музеях буде упорядковано виставки та експозиції, присвячені Голодомору 1932-1933 рр., які відвідають учні 5-11 класів. В шкільних бібліотеках буде оформлено виставки літератури відповідної тематики, орга-нізовано випуск стіннівок, плакатів. У всіх навчальних закладах району будуть проведені виховні години, лекції, семінари, конференції, написання творчих робіт учнями, присвячені Голодомору. Учні та вчителі усіх навчальних закладів району беруть активну участь в роботі робочих груп щодо складання переліку жертв голодомору, які створені в міській та сільських радах району.

    З 1 по 20 жовтня 2007 року було проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, вчителів «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає». Кращу роботу учня 11-б класу Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Ярошенка Сергія направлено для участі в обласному етапі конкурсу.

    Шановні працівники освіти! Ми всі маємо донести до свідомості нашої молоді думку про те, що є роки в нашій історії, які повинні не роз’єднувати, а згуртовувати суспільство. Цього вимагають національні інтереси, цього вимагає наш моральний обов’язок перед пам’яттю безневинних жертв. Ваші уроки мають, безперечно, стати не лише своєрідними меморіалами, а й уроками державності, державотворення, державомислення.

    Любов ГОЛОДІВСЬКА

    Другие материалы по теме
    Категорія: Історія | Опублікував: bashtanka (07.12.2007) | Автор: Голодівська Любов
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz