Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 17.06.2019, 04:37

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Відкриття офісу Партії регіонів:

---14:

Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

День Захисника Вітчизни - 2011:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Історія

Забуттю не підлягає

Віра Іллівна СОРОКОЛАТ, 1928 р.н., с. Новогеоргіївка

Забуттю не підлягає

У 1933 році жила я з батьками у Новобирзулівці. Мій дід Іван Іванович Ситник мав дві корови, два коня, двох телиць, двоє лошат і вулики. В сім! було 8 дітей. Його розкоркули-ли, все забрали, вигнали зі своєї хати, давши напівзруйновану і залиту волою землянку. Ходили в ній по камінцях .а спали на різному лахмітті, бо все, що було в хаті, винесли на вулицю і продали , навіть білизну. Нам, дітям і онукам «куркуля» , не давали ходити по вулицях села: дражнили й ображали. Ми намагались обходити вулиці чи то горою, чи то попід річкою.

Під час голодомору батько й мати ходили на роботу, а нас з братом Василем запирали в хаті й наказували нікому не відчиняти. Одного дня прийшли до нас активісти, почали стукати, наказували відчинити двері, погрожуючи, що почнуть стріляти. Ми з братом дуже злякалися (мені було трохи більше 5 років,а брат на 1,5 роки молодший) і відчинили двері. Активісти забрали в нас один-єдиний гарбуз, що був основним харчем і батькову гармошку. Коли ввечері прийшли батьки, мама довго плакала, батько мовчки сидів, безпорадно опустивши голову.

З горем пополам дожили до весни. Тоді з нами ще жив дідусь. Одного дня, який я не забуду до кінця свого життя, ми сиділи на призьбі під хатою й грілись на сонечку. Дідусь Іван посередині, а ми з братом по боках. Ноги в дідуся були такі пухлі, що шкіра на них потріска­лась і з тих ранок сочилась рідина. Але він сприймав все це спокійно, не було сил, щоб хоча б якось їх обробляти.

Неподалік від нас жив голова колгоспу (пам’ятаю лише, що звали його Микола), саме тоді він йшов мимо нас і запитав у дідуся: «Як справи, Іване Івановичу?».

Та нічого, синку, - відповів дідусь, - мені оце якби хоча б маленький шматочок хліба, то я ще б тоді й на поле пішов працювати. Голова мовчки повернувся і пішов додому. Коли бачимо - несе півхлібини і глечик молока. Мине зводили з нього очей, затамувавши подих. Залишалось ще метрів десять до нас, а наш бідний дідусь тихенько посунувся з призьби і помер, так і не скуштувавши й шматочка хліба.

Поїхав голова колгоспу за батьками в поле, обгорнули дідуся Івана в рядно і відвезли на кладовище. І хоча я була ще мала, та цей страшний день закарбувався в моїй пам'яті на все життя.

Категорія: Історія | Опублікував: bashtanka (25.03.2008) | Автор: Віра Іллівна СОРОКОЛАТ
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 935 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz