Баштанка.НЕТ

Чт, 21.11.2024, 17:42

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    З 8 березня!:

    Працівники Укртелекому:

    Конкурс "А я - україночка":

    День міліції:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Культура

    В романсі співає душа

    В романсі співає душа

        Саме таку назву мало чергове засідання клубу любителів поезії «Роксолана», яке відбулося в районній бібліотеці напередодні 8 Березня.
        В наш час політичного протистояння, численних економіч-них негараздів дуже рідко звучить гарна жива музика, пісні, які здатні полонити людську душу й допомогти піднятися вище над сірими одноманітними  буднями. Тому це засідання стало справжнім святом романсу та чудовим подарунком для всіх присутніх.
        Насамперед, хотілося б зупинитися трохи на історії романсу, про яку розповіли ведучі вечора Наталя Іщенко та Ірина Озерова.  Романс – це твір голосу з інструментальним супроводом. Саме слово «романс» походить від іспанського «романсе», що значить романський, тобто виконується романською (іспанською) мовою. У всі часи у різних країнах існували ліричні пісні про кохання. Їх співали і прості селянські дівчата, і міські панночки, і їхні служниці. Однак ті пісні не були однаковими для бідних і багатих, особливо у «галантному» ХVІІ столітті. Аристократи того часу з презирством ставилися до простонародних пісень. Навіть саме слово «пісня» окремим здавалося «плебейським». Саме тому по всій Європі пісні любовного змісту з чутливою мелодією, на відміну від простонародних, і стали називати красивим іспанським словом «романс».
    Романс – це один з улюблених різновидів пісні, що віками зберігає мелодійність. Його не співають на площах і народних гуляннях. Він звучить у тісному домашньому колі, коли збираються близькі за духом і настроєм люди. Ось як тепло сказала про романс Ліна Костенко: «Коли поруч звучить романс, хочеться вірити, що любимо ми і люблять нас». Він повертає нас на стежки щасливого чи втраченого кохання, нагадуючи, що є такі цінності, якими не можна нехтувати.
    Всім добре відома популярна пісня:
    Коханий мій, а я твоя,
    Зійшла вже зіронька ясна,
    Проснеться матінка моя,
    Буде питать, де була я.
    Але, мабуть, не всі знають, що це теж романс, як і «Ніч яка місячна, зоряна, ясная…», автором якого є відомий талановитий драматург, поет і письменник Михайло Старицький.
    Добре відомий всім і старовинний романс «Гори, гори, моя звезда», який написав російський композитор Петро Булахов. З того часу пройшло більше ста років, але мелодії цього талановитого митця живуть і досі, допомагаючи людям подолати негаразди, знайти втіху, відчути радість.
    Відомо, що все на землі від жінки почалося: добро і краса, ніжність і ласка, любов і вірність, музика і поезія. І головна героїня романсу – жінка. Щаслива, нещаслива, кохана, зраджена, наповнена радістю чекання.

     
    Запрошуємо переглянути:
    - Пісня "Просто звуки", на слова Ірини Малярчук, учасниці клубу любителів поезії "Роксолана". Музика Віктора Коваленко.

    На вечорі горіли свічки, звучала музика і вірші:
    Свята і грішна,
            ніжна й жагуча,
    Цнотлива й пристрасна,
                 і сильна, і слабка.
    Ти – жінка, неповторна
                                  і чарівна,
    Ти – жінка, вічно мудра
                                 й молода.
    Справжню насолоду, надзвичайне піднесення відчули всі присутні від виконаних романсів народним ансамблем «Зоряний шлях» під керівництвом Віктора Коваленка у складі Лариси Шулюк та Любові Курочкіної. Радував своїм приємним тенором Анатолій Грицюк, у виконанні якого прозвучали відомі романси «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Ніч яка місячна», «Осіннє золото». Лариса Шулюк чарувала грою на скрипці і виконанням відомих романсів «Отцвели уж давно хризантемы в саду» та «Эхо» в дуеті з Анатолієм Грицюком.
    А Валентина Товстенко своїм акаде-мічним голосом виконала романс «Ночь светла». Звучали відомі романси з кінофільмів «Дни Турбиных» та «Ирония судьбы», «Жестокий романс». Затамувавши подих, слухали романси «День и ночь», «А напоследок я скажу» у виконанні Любові Курочкіної.
    Чисті, ніжні й мелодійні, дзвінкі і неповторні голоси наших талановитих земляків змушували всіх підніматися до високих неземних висот, підспівувати разом з ними, пускати сльозу і насолоджуватися живим голосом і живою музикою.
    Працівникам бібліотеки, які були організаторами цієї зустрічі, разом із співаками і музикантами вдалося створити домашню, затишну, неповторну атмосферу. Дуже приємно, що коло любителів поезії значно розширилося, відзначила директор ЦРБ Галина Борщевецька.
    Справді, вечір об’єднав людей різних поглядів і уподобань. На ньому були присутні не тільки люди творчих професій, а й інженери, трактористи й офіцери, продавці, адже велич і краса душі не залежать від віку, якоїсь приналежності чи віро-сповідання.
    У жодному романсі немає гучних закликів, поривів. Та їх і не треба, бо там тільки мир і добро. А ще – любов безмежна, нескінченна. Цей вечір романсу став оазою краси в музиці і почуттях, зціленням душі.
    – Хочеться вірити, що після цієї зустрічі ми станемо добрішими, розкриємо зір душі і відчуємо красу навколишнього світу і людей, які нас оточують, – побажали на завершення ведучі вечора.
    Та по піднесеному настрою, який панував у світлиці, по тому, як довго учасники вечора не розходилися, обговорюючи почуте, впевнена, мета – досягнута.



     


    Джерело публікації: районна газета "Голос Баштанщини"
    Категорія: Культура | Опублікував: bashtanka (07.04.2009) | Автор: Лідія АВРАМЕНКО

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): в романсі співає душа, вірші, поезія, вечір романсу, романси, Роксолана, клуб любителів поезі
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz