Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пн, 14.10.2019, 02:45

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Центральна районна лікарня:

_-8:

Конкурс "А я - україночка":

 

Головна » Статті » Баштанський район » Освіта

Освітянський рік жнивує

Освітянський рік жнивує

Всього в районі 34 навчальні заклади: гімназія, 20 середніх, 4 неповні середні, 5 початкових шкіл, в яких навчається 5402 учня, навчально-виховний комплекс – школа-сад «Віночок», 2 – позашкільні заклади, міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Педагогічний колектив району складає – 545 вчителів, з них фахівців вищої категорії – 154, І категорії – 138, ІІ категорії – 67, спе- ціалістів – 183. Педагогічне звання «Вчитель-методист» має 34 вчителя, «Старший вчитель» – 99, «Заслужений вчитель» – 1.

В районі успішно реалізуються чимало цільових програм: «Шкільний автобус», «Вчитель», «Поза-шкільна освіта».

З вересня 2007-2008 навчального року планується виплата підйомних молодим спеціалістам, які прибудуть на роботу в сільську місцевість і укладуть три-сторонню угоду про обов’язкове трирічне відпрацювання в навчальних закладах сільської місцевості. Заплановано 21 тис. грн. одноразової адресної грошової допомоги в розмірі 5 мінімальних окладів.

Внесено доповнення до розділу «Підвищення со-ціально-економічного і фінансового забезпечення підготовки педпрацівників, їх професійної діяльності та післядипломної освіти». Заплановано щорічну ра-йонну премію в сумі 7 тис. грн. педагогічним працівникам за високі результати в роботі. З 1.05.07 підвищено оплату за педагогічне звання «Старший учитель», «Учитель-методист».

За час дії програми «Шкільний автобус» за кошти районного бюджету куплено 7 одиниць автотранспорту та один шкільний автобус отримали за державною програмою. Підвезення здійснюється до 14 навчальних закладів з 24 населених пунктів. Однак автомобільний парк зношується і потребує оновлення. Плануємо його поповнення на наступні роки.

Відділ освіти зробив усе можливе для забезпечення стабільної роботи галузі, розроблено оптимальну модель надання дітям якісної освіти. При цьому основна увага надається програмно-цільовому підходу.

В районі в системі проводиться освітня діяль-ність: семінари, конференції, спільні засідання з вивчення нормативних матеріалів, розгляду методичних рекомендацій, нових освітніх технологій. Для вчителів математики і образотворчого мистецтва проведено міжрайонні се-мінари з таких проблем: «Впровадження інформа-ційно-комунікаційних технологій навчання у систему роботи вчителя математики», «Особливості викладання образотворчого мистецтва у 5-7 класах за новими навчальними програмами 12-річної школи».

Крім освітньої діяльності, в навчальних закладах велика увага надається виховній роботі, створенню умов для особистісного розвитку, здорового способу життя, здатному створювати цінності громадянського суспільства. Сьогодення потребує нових підходів до виховної роботи в закладах: учнівське самоврядування, створення моделі дитячих організацій в школах району.

Баштанський район увійшов до експерименту з тестування в Миколаївській області. У ньому взяло участь 269 учнів, більше 50% учнів подали заяви про зарахування своїх результатів до державної підсумкової атестації. На базі Баштанської ЗОШ №2 організували центр тестування, який успішно працював. Високу організованість, чіткість і послідовність у роботі продемонстрували директор школи Г. І. Гавва та її колеги. Сподіваємося, що в новому навчальному році наші випускники будуть активніше брати участь у тестуванні.

У нас розроблено районну програму комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів на 2007-2010 роки. Всі ЗОШ І-ІІІ ступенів 100-відсотково забезпечені комп’ютерними комплексами. Але разом з тим, лише 6 закладів під’єднано до мережі Інтернет. Плануємо в наступному році придбати комп’ютерні комплекси для неповних середніх шкіл.

В районі діє цільова програма «Тепло». За 2006-2007 навчальний рік побудовано 4 топкових, проведено реконструкцію опалювальної системи в Христофорівській та Кашперо-Миколаївській ЗОШ. Для проведення поточних ремонтів у школах в 2007 році з районного бюджету виділено 219 тис. грн.

Проводиться заміна вікон на пластикові в Новоолександрівській, Плющівській, Костичівській, Новоіва-нівській ЗОШ. За 3 роки проведено капітальні ремонти спортивних залів у Христофорівській, Інгульській, Привільненській ЗОШ. Наразі проводиться капітальний ремонт Новоіванівської ЗОШ І-ІІ ступенів, для чого виділено 1 млн. 150 тис. грн.

Надзвичайно велику увагу надаємо профілактиці правопорушень і злочинності в підлітковому середовищі, запобіганню дитячій без- доглядності в навчальних закладах району. Організувавши дієвий трикутник «Учитель – учень – батько» помітно зросла ефективність виховного впливу на таку категорію дітей. Основа школи – педагог. Ми цінуємо високопрофесійних педагогів, які можуть виховувати учня, намагаємося їх підтримувати, в районі це забезпечує програма «Вчитель». Нас хвилює і добробут вчителів, в рамках цієї програми планується забезпечення житлом вчителів, особливо на селі.

Протягом 2006-2007 року відновлено роботу дошкільного закладу в с. Перемога. До кінця року буде відкрито дитсадок у с. Новосергіївка.

Позитивні зрушення в освітянському просторі відбуваються і вселяють певні надії. Але більшість проблем, які ми маємо на сьогодні, дають стійку тенденцію до загострення. Основне навчальне обладнання навчальних закладів району роками не оновлюється, сучасні кабінети фізики чи хімії, комплектація і постачання яких були передбачені в минулому році державною програмою, у школи не на-дійшло.

Турбує і проблема створення шкільних округів в сільській місцевості.

Не можна не сказати про демографічну ситуацію в районі. Щороку в районі зменшується мережа на 200 учнів. Турбує нас наповнюваність в класах сільської місцевості – всього лише по 5 учнів.

Сьогодні маємо кадрові проблеми. Не вистачає фахівців з англійської мови, хімії, біології, інформатики, трудового навчання. В малокомплектних школах один учитель викладає кілька предметів.

Проблем у сільській освіті багато, але вона зберігає повагу людей, величезний потенціал, природну самобутність та чистоту. У сільській школі кожен звик вірити у життєдайну силу землі, у щасливу долю дітей, покладатися на самих себе. Як хочеться, щоб село завжди було колискою мудрості, джерелом творчості, майданчиком для талановитих та щасливих людей.Другие материалы по теме
Категорія: Освіта | Опублікував: bashtanka (05.09.2007) | Автор: Голодівська Любов
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1176 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz