Баштанка.НЕТ

Пт, 29.03.2024, 09:50

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Зараз переглядають сайт:
bashtanka
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Інтернет-магазин для пекарів та кондитерів
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Конкурс "А я - україночка":

    Конкурс "А я - україночка":

    -15:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Медицина

    Про реорганізацію, харчування та ставлення до хворих

    Про реорганізацію, харчування та ставлення до хворих


    Лікарі центральної районної лікарні обговорили в колективі статтю у газеті «Голос Баштанщини» «Охорона здоров’я потребує посиленої уваги» і розраховують на те, що влада і преса прислухаються і до їхнього бачення проблем, що піде тільки на користь надання медичної допомоги населенню району.

    Питання охорони здоров’я нації сьогодні на особливому контролі у державі. Особливим об’єктом уваги з боку медиків і з боку влади є сільська медицина. Тут спрямовані зусилля на вдосконалення первинної медико-санітарної допомоги населенню, на профілактику і лікування туберкульозу, раннє виявлення онколо-гічної патології та профілактики серцево-судинних захворювань, які сьогодні посідають перші місця в структурі смертності населення працездатного віку, в т.ч. серед мешканців села.

    В основу роботи з реформування системи охорони здоров’я району покладено соціальні ініціативи Президента України – розвиток первинної медичної допомоги і, особливо у сільській місцевості, профілактика, і лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, охорона здоров’я материнства і дітей, подолання епідемії туберкульозу і ВІЛ/СНІДу, боротьба з онкологічними захворюваннями. В області та в Баштанському ра-йоні триває робота з організації закладів сімейної медицини. В районі підготовлені 9 сімейних лікарів, функціонує 10 закладів загальної практики/сімейної медицини, в т.ч. 1 у віддаленому мікрорайоні м. Баштанки, які обслуговують 18848 осіб або 48% населення району. Збережено мережу медичних закладів. Первинну медичну допомогу в районі надають 3 дільничні лікарні, 6 лікарських амбулаторій, 22 ФАПи. За останні 6 років було проведено скорочення ліжкового фонду району з 215 до 199 ліжок та розширення мережі ліжок денного стаціонару з 30 до 60 ліжок.

    Актуальною та проблемною на сьогодні залишається надання первинної медико-санітарної допомоги сільським жителям. Першопричина полягає в кадровій проблемі, яка загострюється з року в рік: 2 сільські лікарські амбулаторії не мають жодного лікаря. Тому одним з напрямків по-ліпшення медичної допомоги на селі є виїзна робота консультативної поліклініки ЦРЛ. За 9 місяців 2007 року всього здійснено 114 виїздів у дільничні лікарні, сільські лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, до роботи яких залучено 312 спеціалістів ЦРЛ (за період виїздів).

    Але не всі проблеми можуть та мають вирішувати районні лікарі. Переважна більшість питань сьогодні лягає на плечі первинної ланки, тобто дільничних/сімейних лікарів. І дуже прикро, що сільські голови та члени постійної комісії не обізнані в т ому, що щоденна первинна робота лікарів на селі – це патронаж вагітних та дітей до року, робота з асоціальними сім’ями, раннє виявлення раку, арте-ріальної гіпертензії шляхом подвірних обходів, направлення мешканців на профілактичне флю-орографічне обстеження, робота з диспансерною групою та групою ризику, проведення імунопрофілактичних заходів, медоглядів, тощо.

    Тому сьогодні в державі та, зокрема, в нашому районі часто порушується питання реорганізації. Сьогодні, якщо слідкувати за напрямком МОЗ України, очевидно, що настав час «піраміду» фінансування перевернути у бік первинної ланки. В основі цієї піра-міди майже 70 років були стаціонари різного рівня, а верхівка її, тобто, залишок – то були і є на сьогодні кошти для надання первинної медико-санітарної допомоги. Тому і виникло питання реорганізації стаціонарних ліжок в ліжка денного перебування і не лише тому, що це рекомендації «зверху», а й тому, що саме такі функції вони вже давно виконують. Перш за все, це дало б змогу вивільнити кошти та укомплектувати медичним персоналом дільничну службу, яка сьогодні особливо турбує, в т.ч. в плані якості проведення первинних медико-санітарних заходів у Привільненській дільничній лікарні. Окрім того, медицина не стоїть на місці і мешканці села також повинні лікуватися і обстежуватися якісно. В ЦРЛ сьогодні є всі умови для проведення лікувально-діагностичного процесу на достойному рівні. Вважаємо, що постійній комісії слід було б вивчити всебічно стан первинної медико-санітарної допомоги на даних дільницях, всі проблемні питання первинної ланки, досвід інших районів області.

    Щодо харчування хворих у лікарні, слід зазначити, що проводиться воно в межах виділених лімітів та норм дієтології, як науки медицини. За 9 місяців 2007 року на харчування використано 120300 грн. (100% від виділених коштів). На одного хворого на 1 ліжко-день використано 4.43 грн. (при обласному – 4.21 грн.). Ветерани війни з 2005 року харчуються на 14 грн. на один ліжко-день. Сьогодні в ЦРЛ триває робота по заготівлі продуктів харчування на зиму. В підвалі маємо 450 літрів компотів, 4000 кг картоплі, 1250 кг капусти, 200 кг буряку, 300 кг моркви, 100 кг цибулі, 650 кг круп та 90 літрів олії. Але, враховуючи кількість хворих в ЦРЛ та ймовірне підвищення цін, цього, звичайно, ще недостатньо. Ми цілком підтримуємо «рекомендації» депутатів щодо створення на базі ЦРЛ продовольчого фонду за рахунок благодійної допомоги та розраховуємо на їхню предметну роботу у даному напрямку.

    Щодо депутата Г. А. Ковалевської і її «обурення» з приводу перебування на лікуванні в Баштанській ЦРЛ, проведено службове розслідування в колективі та встановлено, що під час прийому в поліклініці, вона вимагала прийняти її позачергово, виставляючи з кабінета пацієнта, який вже був на прийомі. В приймальному відділенні знаходилася до 10 хвилин, після ознайомлення з текстом про збір благодійної допомоги в ЦРЛ на підставі Закону України добровільно внесла 15 грн. на рахунок лікарні, отримала квитанцію. У лікарів ставлення до хворих у всіх випадках уважне та однакове, тому що кожна людина приходить зі своїм болем і розраховує на увагу.

    І, насамкінець, слід зазначити, що і надалі в лікувальних закладах району залишатимуться пріоритетними напрямки надання медичної допомоги дітям та матерям, профілактика малюкової смертності, зниження смертності осіб працездатного віку, подолання ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. І в подальшому – робота по по-ліпшенню надання медичної допомоги жителям села. А депутатів районної ради запрошуємо до спільної роботи у виконанні вищезазначених заходів, а не лише для проведення інспекторських дій.

    Медиків району турбує питання фінансування первинної ланки закладів охорони здоров’я, тобто кошти, які сільські ради забирають з медицини на інші потреби, а це – недофінансування ФАПів медикаментами, медобладнанням, кошти, які пішли б на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району, на пільгові ліки учасникам війни, інвалідам.

    Колектив ЦРЛ вдячний ра-йонній раді, райдержадміністрації за увагу до проблем медицини. Ми сподіваємось на частіші зустрічі з колективом лікарів (тільки не в якості пацієнтів) і впевнені, що медична допомога населенню у районі буде й надалі пріоритетною в роботі влади.

    З повагою – колектив лікарів ЦРЛ, всього 25 чоловік.



    Другие материалы по теме
    Категорія: Медицина | Опублікував: bashtanka (07.12.2007) | Автор: Редакція районної газети
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz