Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Чт, 02.04.2020, 01:02

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-6:

-36:

-11:

Центральна районна лікарня:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Виконавча влада

Жнива-2007: підбито підсумки

Нинішні жнива минули в районі якось непомітно, тривожно, з гірким присмаком розчарування. У багатьох сільгосптоваровиробників буквально опускалися руки: збирати чи не збирати урожай. Бо ті жалюгідні колоски, що з останніх сил визріли під палючим сонцем, надії навіть на покриття збитків не подавали. Але, як би там не було, ранні зернові зібрано.

Тому й підведення підсумків збирання врожаю в районі відбулося скромно, без переможних реляцій минулого понеділка в райдержадміністрації після селекторної наради, яку проводив в. о. голови облдержадміністрації Олексій Гаркуша.

Підбиваючи підсумки жнив, начальник управління агропромислового розвитку Юрій Мельник нагадав, що під урожай 2007 року було посіяно 38 тис. га озимих та 22,3 тис. га ранніх ярих зернових. Із загальної площі 63 тис. га було заплановано одержати 128 тис. тонн зерна. Але через весняний суховій повністю загинуло 23,9 тис. га посівів, збитки від затрат на посівний матеріал склали 3,7 млн. грн.

У результаті з площі 32,4 тис. га намолочено 30,1 тис. тонн зерна при урожайності 9,3 цнт на круг, якої давно вже не пам’ятають у нашому районі. Озима пшениця дала по 10,5 цнт/га, озимий ячмінь – 9,2 цнт/га, ярий ячмінь і того менше – 4,6 цнт/га. Загальні збитки від посухи поточного року тільки від недобору ранніх зернових провізорно становлять близько 100 млн. грн.

Як зауважив Ю. А. Мельник, усім сільгосптоваровиробникам слід зробити відповідні висновки. З 50 основних сільгоспвиробників 23 отримали урожайність більше 10 цнт/га, а такі, як ДП «Баштанський Золотий колос» – 20,2, СТОВ «Лан» – 18, ДСП «Нібулон» – 15,4, ВАТ «Богданівський плодорозсадник» – 15,2, СГЗАТ «Родина» – 13,6, ТОВ «Еліта-В» – 14,5, ДП «Євроресурси-Миколаїв» та ПП «Землеробець» – по 14, ПП «Корона» – 13,1 цнт/га.

Нинішній посушливий рік показав, що надзвичайно важливу роль відіграє сортовий склад висіяних культур. Стратегічною помилкою стало те, що близько 4,5 тис. га ярого ячменю було посіяно сортом «Вакула», який практично не сформував урожаю. За даними ДП «Баштанський Золотий колос», кращі результати на ділянках розмноження показали сорти озимої пшениці херсонської та харківської селекції, озимі та ярі ячмені одеської селекції. Гарантією отримання стабільних врожаїв та власного насіння є також пари.

Високу адаптованість до посушливих умов та економічну спроможність продемонстрував ріпак, урожайність якого у ПП «Корона» склала від 19 до 30 цнт/га, у ВАТ «Баштанська СМТС» – 18 цнт/га. При закупівельній ціні 1900-2000 грн. ця культура дає солідну рентабельність. Дуже важливим для цієї культури є якість передпосівної підготовки грунту. Де обробіток був гіршим, урожайність різко знижена, посіви зріджені.

З огляду на наявні кліматичні умови, Ю. А. Мельник зазначив, що слід змінити психологію землеробства щодо системи обробітку грунту. Головні зусилля треба направляти не стільки на обробіток грунту, як на поповнення його органічними сполуками. Як заповідав знатний хлібороб Федір Моргун: «Основне – не оріть плугом, обробляйте поля безвідвальними плоскорізами, не спалюйте стерню, залишайте побільше рослинних решток на поверхні поля, підвищуйте внесення органіки і ви виростите небувалі врожаї».

Сьогодні перед сільгосп-товаровиробниками стоїть не менш відповідальне завдання – підготовка грунту під майбутній засів. Ми не маємо права опускати руки і впадати у відчай, тому слід докласти всіх зусиль, аби закласти надійну основу під урожай 2008 року.

Перший заступник голови райдержадміністрації Лідія Грицюк привітала керівників сільгосптовариств та всіх сільгоспвиробників із завершенням важливого етапу – збирання врожаю ранніх зернових і вручила Почесні грамоти райдерж-адміністрації та районної ради за вагомий внесок у збирання врожаю в стислі строки і без втрат та за найвищу урожайність керівникам СГЗАТ «Родина» Юрію Базалію, ВАТ «Баштанська райсільгоспхімія» Валентину Матвієнку, ДП «Баштанський Золотий колос» Петру Жигалкіну.

Категорія: Виконавча влада | Опублікував: bashtanka (03.08.2007) | Автор: Редакція районної газети
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
| Коментарів відвідувачі лишили: 2
Всього коментарів користувачів сайту: 2
avatar
0
1
Спасибо, очень полезная информация.

С ув.и наилучшими пожеланиями, Неля В.

avatar
0
2
Дякую Вам!

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz