Баштанка.НЕТ

Пт, 29.03.2024, 00:19

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Інтернет-магазин для пекарів та кондитерів
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    _-1:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Виконавча влада

    ДОВІДКА (з колегії) ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАЙОНУ ЗА ПІДСУМКАМИ 9 МІСЯЦІВ 2007 РОКУ

    ДОВІДКА

    ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАЙОНУ

    ЗА ПІДСУМКАМИ 9 МІСЯЦІВ 2007 РОКУ.

    Аналіз результатів роботи галузей народного господарства за січень – вересень 2007 року підтверджує, що, в основному, забезпечується виконання програми соціально-економічного розвитку Баштанського району.

    ПРОМИСЛОВІСТЬ

    За січень-вересень 2007 року промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах на суму 120953,9 тис.грн., з них товари широкого використання – 118760,1 тис.грн.(99,4%).

    Обсяг реалізованої продукції на одну особу склав 3072,3 грн.

    В цілому, по району за 9 місяців цього року, в порівнянні з відповідним періодом 2006 року, обсяг виробленої промислової продукції за статистичними даними з врахуванням інфляції збільшився на 15,1% .

    ЗАТ “Баштанський сирзавод” За 9 місяців 2007 року виробництво продукції у порівняних цінах на цьому підприємстві зросло на 15,1% і становить 131999,6 тис.грн. У натуральному виразі відмічено спад лише по виробництву сиру плавленого на 2%. З усіх інших видів продукції виробництво зросло : масла вершкового - на 20%, молока обробленого рідкого на 32,4% , кисломолочної продукції на 73,5% та сирів сичужних на 10,7%. Сирзавод працює стабільно, для чого проводить заготівлю молока не тільки на території району, а й на території Миколаївської та інших областей.

    ДП «Хлібокомбінат» - виробництво продукції за січень-вересень 2007 року знизилося, в порівнянні з відповідним періодом минулого року 2006 роком, на 25,9%.

    Основна проблема в тому, що обладнання хлібопекарні застаріле, не відповідає сучасним вимогам. Через це якість хліба гірша, ніж у приватних хлібопекарнях, де встановлено нове хлібопекарське обладнання. Коштів на придбання і установку нового обладнання у підприємства немає. Взяти кредит на придбання обладнання також немає можливості.

    Крім цього, однією із причин зниження обсягів виробництва хліба ДП «Хлібокомбінат» у тому, що у районі працює значна кількість хлібопекарень - 11 одиниць, з них 4- в м.Баштанка, (у тому числі 2 введено в дію наприкінці 2006 року). Більшість хлібопекарень належить приватним підприємцям. Майже 50% від загальної потреби хлібобулочних виробів завозиться на територію району із хлібопекарень м. Миколаєва. Всі ці хлібопекарні витісняють з ринку ДП «Хлібокомбінат», керівництво якого працює над випуском нових сортів хліба , працює з потенційними замовниками, але ринок цієї продукції перенасичений, тому пропозиції значно перевищують попит, і як результат йде спад виробництва хліба ДП «Хлібокомбінат».

    Але для того, щоб не залишитися «за бортом» і не збанкрутувати керівництву підприємства і його засновнику Баштанській райспоживспілці необхідно працювати над покращенням асортименту хлібобулочних виробів, вишукувати кошти на реконструкцію хлібопекарського обладнання.

    ТОВ «Південна Зоря» через відсутність давальницької сировини, на якій працює підприємство, в квітні – вересні 2007 року фактично не працювало. Кредити на придбання сировини, через високі кредитні ставки та відсутність власного майна, яке можна дати під заставу, підприємство взяти не може. Станом на 01.10.07 реалізовано продукції на 48,1% менше проти аналогічного періоду минулого року. Підприємство проводить роботу по укладанню договорів на переробку давальницького соняшнику, з тим щоб розпочати роботу. Після збирання власного врожаю соняшнику, яке очікується у листопаді, підприємство планує відновити роботу до виробництва олії.

    ДП «Баштанський Агромашсервіс» за січень-вересень 2007 року, в порівнянні з минулим 2006 роком, знизило обсяги виробництва на 40,1%. Основна причина спаду –посуха, зменшилися обсяги збирання врожаю і зменшилася кількість замовлень на ремонт техніки та виготовлення запчастин.

    АТВТ «Привільненське РТП» - після спільного виїзного засідання робочої групи по безприбутковій діяльності при райдержадміністрації та комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та внесків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, зайнятості населення при Баштанській райдержадміністрації на якому були присутні керівники та акціонери підприємства, підприємством розроблено бізнес-план на 2007 рік, переглянуто штатний розпис керівників та спеціалістів, розпочато реалізацію виготовлених деталей та матеріалів, які роками лежали на складі.

    Завдяки вжитим заходам за січень - вересень 2007 року обсяги виробництва зросли на 84,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

    СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

    Рослинництво. В зв’язку з посухою, значно знизилася урожайність сільгоспкультур. Частину площ, зайнятих зерновими, було списано. Результат - знизився обсяг виробництва продукції рослинництва.

    Станом на 1 жовтня 2007року в усіх категоріях господарств:

    -обмолочено 36384 га зернових культур (без кукурудзи), намолочено 38340 тонн зерна , що на 68,6% менше минулорічного. Урожайність зернових становить 10,5 ц/га, або на 10,3 ц/га менше , ніж у 2006 році. Цей показник на 2,3 ц/га менше середньо обласного;

    - зібрано кукурудзи на площі 534 га, валовий збір -982,6 тонн, урожайність кукурудзи 18,4 ц/га – на 3,3 ц/га менше минулорічного, але на рівні середньообласної (18,3 ц/га)

    -обмолочено 8086 га соняшнику, намолочено 6450 тонн насіння, що становить 38% до рівня аналогічного періоду 2006 року, урожайність -8 ц/га, або на 4,8 ц/га менше минулорічного. Збирання соняшнику продовжується;

    -зібрано 8726,1 тонн картоплі (68,9% до минулорічного обсягу) при врожайності -68,9 ц/га. В зв’язку з посухою врожайність картоплі зменшилася проти минулого року на 42%;

    - вирощено 7223,2 тонни овочів( 67% до минулорічного обсягу), урожайність – 89 ц/га, що на 43 ц/га менше, ніж у минулому році;

    -зібрано плодоягідної продукції з площі 574 га -2358,7тонн, що до минулорічного рівня становить 87,1%. Урожайність з 1га становить 41,1 ц., що на 9,0 ц. менше минулорічної.

    Тваринництво. За січень - вересень 2007року в усіх категоріях господарств району вироблено: м'яса 1762 тонни., молока – 2067,6 тонн., яєць - 39744 тис штук. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшено обсяг реалізації худоби та птиці – на 13,1%, яєць – на 18,2%. В той же час валовий надій молока зменшився на 13,7%.

    Станом на 01.10.07 в усіх категоріях господарств нараховувалося 12422 голови великої рогатої худоби, з них 7059 корів, 6629голів свиней, 3058 – овець, 272,4 тис.голів птиці. Порівняно з відповідним періодом минулого року , чисельність ВРХ зменшилася на 7,3%, у тому числі корів – на 12,5%,свиней – на 7%, птиці – на 12,9%.

    Основна частка поголів’я різних видів худоби утримується на подвір’ях населення –11619 голів ( 93,5%) великої рогатої худоби, у тому числі 6734 голови ( 95,4%) корів,овець та кіз 2895 голів (94,7%).

    Реалізація. Загальний обсяг реалізації аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами, в зв’язку з недоотриманням урожаю через посуху, у січні-вересні 2007року порівняно з відповідним періодом 2006 року зменшився на 38,8% , в тому числі продукції рослинництва - на 56,5%, а продукції тваринництва, навпаки, зросли на 19,2%, в основному за рахунок реалізації м’яса.

    Виплачено дотацій за молоко в сумі 167,5 тис.грн(22,1% від суми реалізації переробним підприємствам), за реалізацію худоби та птиці – 51,9 тис.грн.( 12,1% від суми реалізації переробним підприємствам)

    БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ.

    Будівельними підприємствами усіх форм власності (за винятком малих) за січень-вересень 2007року виконано робіт на суму 1785тис.грн, що становить 43,6 %від минулорічних показників, із загального обсягу будівельних робіт 66,7% (1190тис. грн.) становив капітальний ремонт, 31,8% (568тис.грн.) –нове будівництво, 1,5%(27 тис.грн.) - поточний ремонт.

    Із п’яти будівельних підприємств, що звітують до управління статистики, лише одне

    –ТОВ «Каскад»- збільшило обсяги робіт проти рівня 2006 року на 30,6% і виконало робіт на 471 тис.грн.

    Всі інші значно скоротили обсяги виконаних будівельних робіт :

    - Філія «Баштанський автодор» - обсяг виконаних будівельних робіт 550 тис.грн., що на 36% менше від аналогічного періоду минулого року.

    - ТОВ «Будівельник»- обсяг виконаних будівельних робіт 487тис.грн., що на 22,3% менше від аналогічного періоду минулого року.

    - ПП «Експрес»- обсяг виконаних будівельних робіт 221 тис.грн., що становить лише 12,6% до рівня аналогічного періоду минулого року.

    - КП «Міськкомунгосп» практично працювало лише 4 місяці, з травня підприємство не функціонувало. І в результаті - обсяг виконаних будівельних робіт склав лише 56 тис.грн., або 11,4 % до рівня минулого року. Керівництво підприємства та його засновник – міська рада – неодноразово запрошувалися на засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, зайнятості населення при Баштанській райдержадміністрації. Робочою групою по аналізу безприбуткової діяльності суб’єктів господарювання було здійснено перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства та надано рекомендації щодо виходу з кризової ситуації. Але ні керівництво підприємства, ні його засновники не використали ці рекомендації і засновник – міська рада - прийняла рішення на сесії міської ради від 27.09.07 щодо ліквідації даного підприємства.

    За 1 півріччя 2007 року за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 15,1 млн.грн. капітальних інвестицій, з них 12,4 млн.грн - інвестиції в основний капітал, що на 11,2 % менше минулорічного. ( даних за 9 місяців ще немає). Очікувані інвестиції за 9 місяців – 22 млн.грн.

    ТРАНСПОРТ

    За січень-вересень 2007 року автомобільним транспортом району перевезено (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями) 277,9 тис. пасажирів, що на 35,6% більше ніж за відповідний період 2006 року. При цьому пасажирооборот збільшився на 30,4% і становив 8537,4 тис.пас.км.

    На автобусних маршрутах перевезено 249 тис.осіб, що становить 89,6% від загальної кількості перевезених пасажирів. Частка обсягів перевезень виконаних приватними підприємцями становила 52,4% від загального обсягу.

    ВАТ «Баштанське АТП-14846» виконано 1629,9 тис.паскм. на приміських маршрутах. Відновлено роботу на всіх автобусних маршрутах. Автобусним сполученням охоплено всі населені пункти району. Крім цього діє міський маршрут на якому виконано 44,5 тис.паскм. У доході, отриманому на приміських маршрутах, 43,8% складає субвенція за перевезення пільгової категорії громадян – 85,6 тис.грн. За 9 місяців перевезено 29,4 тис.пасажирів пільгової категорії. З врахуванням відшкодування доход на 1 паскм становить 0,12грн. при собівартості 0,103 грн.

    У доході, отриманому на міському маршруті , майже 75% - це дотація із міського бюджету і лише 25% доходу становить оплата за проїзд безпосередньо пасажирами. За 9 місяців отримано 16,3 тис.грн дотації. Борг по дотації на 01.10.07-2,8 тис.грн.

    По вантажних перевезеннях (з урахуванням перевезень, здійснених фізичними особами-підприємцями)також спостерігається зростання кількості перевезених вантажів на 11,8%, в порівнянні до відповідного періоду 2006 року. Всього перевезено вантажів – 47,1 тис.тонн, при цьому вантажообіг теж збільшився на 31% і склав 6961,4 тис.ткм.

    Споживчий ринок.

    Торгівля. Товарооборот за 1 півріччя 2007 року – 23,1 млн.грн. , що на 0,2% більше минулорічного, за 9 місяців очікуваний товарооборот -36,5 млн грн.., що на 4,2% більше минулорічного.

    Товарооборот підприємств Баштанської райспоживспілки за 9 місяців становить 2,4 млн.грн. ( 6,6% від загального товарообороту по району). Це на 40,2% більше минулорічного обсягу. Дві галузі зменшили свої обсяги реалізації проти аналогічного періоду минулого року – це галузь заготівель – на 4,7% в зв’язку з посухою, та ДП «Хлібокомбінат» - на 28%. В цілому по райспоживспілці отримано 19,5 тис.грн. прибутку. Платежі до бюджету всіх рівнів та в різні фонди склали 497 тис.грн.

    На території району діє торгівельна мережа, яка складається із 752 торгівельних одиниць, що належать фізичним особам (у тому числі 216 магазинів, загальною площею 14,3 тис.кв.м.) та 18 об’єктів громадського харчування (кафе, кафе-бари). Діє торгівельна мережа райспоживспілки в складі 30 магазинів та підприємств громадського харчування.

    Ринок району насичений товарами для населення, як продуктовими, так і не продуктовими в достатній кількості.

    Райдержадміністрація здійснює постійний контроль за ситуацією на ринку хліба та основних продовольчих товарів: проводиться двома групами, створеними із членів узгоджувальної комісії з питань координації міжгалузевих відносин щодо регулювання цінової політики на ринку продовольчих товарів, виробництва та реалізації хліба, моніторинг цін, здійснювалися перевірки дотримання граничних торгівельних надбавок на хліб, хлібопродукти та інші продовольчі товари у суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються торгівлею продовольчими товарами на території району, в результаті яких встановлено перевищення граничних надбавок, встановлених розпорядженнями голови облдержадміністрації на хлібобулочні вироби та основні види продовольчих товарів, про що було складено відповідні акти, які направлено у державну інспекцію з контролю за цінами облдержадміністрації та обласне управління захисту прав споживачів.

    При перевірці виконання сільськими радами делегованих повноважень, встановлено, що сільські ради не приділяють в достатній мірі, увагу торговим об’єктам: практично у всіх селах виявлено порушення Правил торгівлі суб’єктами господарювання, про що було складено акти. При видачі дозволів на розміщення торгових об’єктів не враховується, як виконуються Правила торгівлі суб’єктами господарювання.

    Більшість сільських магазинів торгують змішаними товарами. Поруч стоять продовольчі товари та миючі засоби ( порошки і таке інше). Деякі підприємці додумалися навіть до того, що продавали ядохімікати для боротьби з колорадським жуком у магазині, де реалізується продовольча група. Сертифікати якості, в кращому випадку, є тільки на ковбасні та лікеро-горілчані вироби. Вся інша продукція реалізується без сертифікатів якості.

    На магазинах відсутні вивіски з назвою магазину та господарюючого суб’єкта, нема табличок з режимом роботи. Частина сільських рад не узгоджувала режим роботи магазинів.

    Практично не працюють комісії з координації захисту прав споживачів при сільських радах, які повинні виявляти всі порушення та виносити їх на розгляд виконкому.

    Нефінансові послуги. За січень-серпень 2007 року на замовлення різних споживачів підприємствами сфери послуг вироблено послуг (у діючих цінах без ПДВ) на суму 907,4 тис.грн.

    Обсяг послуг, реалізованих всім споживачам ( включаючи ПДВ) склав 957 тис.грн., що на 59,8 % більше відповідного періоду минулого року.

    Побутове обслуговування. Об’єкти побутового обслуговування, в основному, розташовані на території міської ради. В сільській місцевості мережа побутового обслуговування малорозвинена. Із 94 об’єктів побутового обслуговування тільки 15 знаходяться у сільській місцевості. На території більшості сільських рад об’єкти побутового обслуговування відсутні зовсім. Сільські голови мотивують це тим, що у них нема кваліфікованих працівників, які могли б надавати ці послуги. Разом з тим, у сільській місцевості велика кількість незайнятого населення, яке можна було б направити через центр зайнятості населення на навчання різним професіям для надання побутових послуг.

    ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

    Номінальна заробітна плата одного штатного працівника за січень-серпень 2007 року становила 860,89 грн., що на 25,0% більше відповідного періоду 2006 року. У тому числі у серпні -940,64 грн.

    Найвищий рівень середньомісячної зарплати у серпні був на підприємствах промисловості – 1432,28 грн., що на 52,3% більше середньорайонного рівня, найнижчий – на підприємствах рибного господарства - 500,00 грн. це лише 53,2% середньорайонного рівня. У сільському господарстві та лісовому господарстві заробітна плата одного робітника склала 701,43 грн., що становить 74,6% середньо районного рівня.

    Станом на 1 жовтня 2007 року заборгованість по виплаті заробітної плати по району становила 65,4 тис.грн. У тому числі по підприємствах - банкрутах – 17,9 тис.грн.(радгосп «Явкинський»- 16,9 тис.грн. та ТОВ «Сільгоспвідродження»- 1 тис.грн.) , по економічно активних підприємствах – 47,5 тис.грн.( ТОВ «Євроресурс»-47,5 тис.грн.). В результаті проведеної райдержадміністрацією роботи з керівництвом ТОВ «Євроресурс», станом на 18.10.07 цей борг виплачено працівникам. По радгоспу «Явкинський» (підприємство-банкрут) борг зріс на 6,8 тис.грн. за рахунок нарахування зарплати ліквідатору.

    У січні-серпні 2007р. до служби до надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії звернулось 704 сім’ї. Субсидії зазначеного виду були призначені всім сім’ям повторно.

    Загальна сума призначених субсидій становила 17,2 тис.грн., з них у міській місцевості – 10,8 тис.грн., сільській місцевості – 6,4 тис.грн. Всі сім'ї, які отримали субсидію проживали у приватних та приватизованих будинках, квартирах.

    Оплата населенням за житлово-комунальні послуги.

    За січень-серпень 2007р. населенню району за житлово-комунальні послуги нараховано 5221,2 тис.грн., сплачено, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 5703 тис.грн. Рівень сплати з початку року склав 109,2%.

    Заборгованість населення з оплати за житлово-комунальні послуги станом на 10 серпня –становить 1323,2тис. грн., що на 481,1 тис.грн. менше, ніж було на початок року.

    Відпрацьовано питання погашення боргів працівниками Баштанського управління експлуатації газового господарства. Рівень проплати за спожитий природний газ за 9 місяців 2007 року, безпосередньо населенням, становить 116,2%.

    Гірше в цьому відношенні спрацював колектив КП «Міськводоканал» - рівень проплат за водопостачання та водовідведення безпосередньо населенням 90,9%.

    Станом на 10 вересня 2007р. борг за 3 і більше місяців за водопостачання мали 10,4 % власників особових рахунків, газопостачання – 5,7%, квартирну плату – 2,5%.

    РИНОК ПРАЦІ

    До державної служби зайнятості району протягом січня-вересня 2007 року звернулось 1683 особи ( у тому числі 247 осіб – у вересні), незайнятих трудовою діяльністю, що на 1,3% менше відповідного періоду 2006 року.

    На кінець вересня 2007 року на обліку перебувало 935 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 4,9% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Статус безробітних мали 900 осіб, що в порівнянні з відповідною датою минулого року менше на 6,5% (із загальної кількості безробітних 86,1% одержували допомогу по безробіттю ).

    Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 жовтня 2007року становив 3,9%, що на 0,3 % менше, ніж на цю ж дату минулого року.

    ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

    Станом на 01.09.07 в районі проживало 39,1 тис. осіб. За січень-серпень 2007 року кількість населення скоротилася на 180 осіб (на 0,5%). Природне скорочення - 130 осіб.

    Збільшення природного скорочення населення відбулося за рахунок збільшення кількості, як числа народжених так і кількості померлих. Порівняно з січнем – серпнем 2006 року число народжених збільшилось на 8 немовлят (2,6%), а кількість померлих на 14 осіб (на 3,2%). Природний рух населення району характеризувався перевищенням смертності над народжуваністю на 40,6%.

    КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ

    За січень-вересень 2007р. органами внутрішніх справ зареєстровано 195 злочинів, що на 8,9% більше порівняно з минулорічним. Із загального числа зафіксованих кримінальних проявів – 71 злочин (36,4 % ) - тяжкі та особливо тяжкі, що на 9,0 % менше, ніж торік.



    Другие материалы по теме
    Категорія: Виконавча влада | Опублікував: bashtanka (03.11.2007) | Автор: Блудова О.М.
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz