Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Чт, 02.04.2020, 00:21

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

_-43:

Центральна районна лікарня:

Баштанський РВ УМВС:

_-48:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Виконавча влада

Потенціал району великий тож є над чим працювати обом гілкам влади

Потенціал району великий

тож є над чим працювати обом гілкам влади

20 листопада в Баштанському районі відбувся день обласної ради. Одинадцять робочих груп у складі заступників голови, працівників облради та представників районної влади побували у всіх 19 сільських радах району. Мета об’їзду, зазначила голова обласної ради Т. В. Демченко, не інспектування чи перевірка з метою виявлення недоліків, а, перш за все, надання практичної допомоги місцевій владі, спільний пошук варіантів вирішення проблем со-ціальної сфери. Це ще й своєрідний іспит представницьких органів влади на місцях з питань місцевої демократії.

День обласної ради складався з трьох етапів: об’їзд сільських рад, особистий прийом громадян головою обласної ради Т. В. Демченко та нарада з активом району.

В порядку контролю за виконанням раніше висловлених зауважень щодо харчування хворих заступник голови обласної ради Олена Омельченко не могла обминути районну лікарню. Враження від тих відвідин позитивні: більшість зауважень усунуті, хоча працювати ще є над чим.

11 чоловік побувало на особистому прийомі у голови облради Тетяни Демченко, які звернулися зі своїми проблемами. Зокрема, директора ЗАСТ «Зоря Інгулу» Сергія Кравцова хвилює питання виплати грошових компенсацій підприємству за рекультивацію земель. Якщо в минулому році вони хоч трохи ви-плачувались, то в нинішньому надії на це мало.

Т. В. Демченко повідомила, що нещодавно питання виплати компенсацій за рекультивацію земель було розглянуто профільною комісією облради й депутати підтримали пропозицію про виділення коштів ЗАСТ «Зоря Інгулу».

До голови обласної ради звернулась вчитель Баштанської ЗОШ №1, депутат районної ради Валентина Каратєєва за юридичною допомогою з питання надання житла вчителю цієї школи С. О. Островній, яка 17 років працює в школі. В черзі на житло в міській раді вона стояла перша, та це питання протягом багатьох років не вирішується, хоча неодноразово розглядалося на сесіях районної ради, засіданнях міськвиконкому, дійшло й до судових інстанцій.

Т. В. Демченко пообіцяла допомогу в цьому плані юридичної служби облради.

Багаторічний конфлікт між групою баштанських фермерів і керівництвом ЗАТ «Росток» давно вийшов за межі району. Намагалися розібратися з ним обласні інстанції, але крапки над «і» тут так і не поставлено. І знову до голови обласної ради звернувся фермер Віктор Федоров зі скаргою на те, що ЗАТ «Росток» зловживає своїми повноваженнями, перекриваючи фермерам під’їзд до їхніх викуплених складських приміщень. Як кажуть, найшла коса на камінь. Обом сторонам би спокійно, без емоцій знайти порозуміння. Але протягом 5 років конфлікт так і не вирішений. Не допомогли цьому й чисельні комісії, які намагалися розібратися з проблемою й залагодити ситуацію.

– Жоден суд не допоможе, якщо обидві сторони не підуть на компроміс, – сказала Т. В. Демченко. – Ми можемо прислати вам ще одну комісію, якщо ви хочете. Але найкращий вихід, якщо ви самі знайдете між собою порозуміння. Тому доручаю місцевій владі посприяти цьому.

Від імені інгульчан на прийом до голови облради прибув Сергій Колосов з юристом. В селі склалася напружена ситуація по заключенню договорів оренди землі між власниками паїв ТОВ «Інгульське» й інвестором – агрофірмою «Робуста». 152 чоловіка не хочуть співпрацювати з новим інвестором, а залишились в своєму товаристві. Однак їхні договори оренди землі знаходяться на державній реєстрації. Тому Т. В. Демченко доручила районній владі втрутитися в цю ситуацію й призупинити процес реєстрації договорів. А поки зустрітися з людьми й пояснити їм їх права.

– Проблеми, з якими до мене сьогодні зверталися люди, стосуються цілих груп людей, – відзначила, підводячи підсумки особистого прийому Т. В. Демченко. – Всі ці питання – у компетенції районної влади. Тому я дала доручення відповідним підрозділам райдержадміністрації, районним службам, голові районної ради Михайлу Бенюху допомогти людям вирішити всі порушені питання. А ми, за необхідності, допоможемо.

* * *

У нараді по підведенню підсумків дня обласної ради взяли участь голова районної ради М. П. Бенюх, перший заступник голови РДА Л. І. Грицюк та всі його заступники, спеціалісти райдержадміністрації, районної ради, міський та сільські голови, керівники ра-йонних служб.

Учасники наради вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих шахтарів у Донецьку. Михайло Бенюх повідомив про ініціативу районної ради перерахувати одноденний заробіток сім’ям загиблих і закликав усіх підтримати цю благодійну ініціативу.

Про ситуацію в територіальних громадах Кашперо-Миколаївської, Плющівської, Інгульської, Костичівської, Новоіванівської, Новопавлівської сільських рад та результати своєї роботи проінформували присутніх керівники робочих груп – заступники голови обласної ради В. І. Травянко, В. О. Кравченко, О. О. Омельченко. Спектр окреслених проблем – актуальний, різноплановий.

Найбільш істотні з них стосувалися харчування дітей у школах. Зокрема, в Костичівській ЗОШ зі 147 учнів харчується 96. Хліб у шкільній їдальні по 2.20 грн., тоді як у сільських торгових точках він коштує до 2 грн. Сільський дитячий садок не може забезпечити всіх бажаючих, 15 дош-кільнят не мають можливості відвідувати його.

Болючою проблемою залишається й розбитий відрізок дороги від Костичів до Інгулки. А відтак люди не можуть добратися до райцентру, бо маршрутки ходити в село не хочуть через поганий стан дороги. В селі Лоб-ріївка після стихії майже 10 днів не було електроенергії.

У фермерському господарстві І. Дерменжі люди працюють без належного оформлення. А відтак податки до Пенсійного фонду й до бюджету не платяться.

Неприємно вразила Інгулка антисанітарією на вулицях. На території сільської ради є два ставки, які б можна було здавати в оренду й мати надходження до бюджету.

І взагалі питання оренди ставків і землі були порушені на нараді досить гостро. Тому керівник області рекомендувала сільським головам глибше вивчити це питання й винести його на розгляд сесії.

Перелік проблем доповнили в своїх виступах і сільські голови. Зокрема, Старогороженський (В. С. Печерський) – про підтоплення села, Добренський (О. М. Галагуз) – про газифікацію Доброго, Новопавлівський (С. В. Березовська) – про будівництво дороги від села до Баштанки, Плющівський (М. О. Луценко) – про підвезення новобирзулівських дітей до школи.

З деяких питань відповіді надавали перший заступник голови РДА Л. В. Грицюк та заступник В. В. Кот.

Підбиваючи підсумки дня обласної ради, Тетяна Демченко відзначила, що проблеми Баштанського району характерні й для інших регіонів. Головна з них – слаба мате-ріально-технічна база сільської соціальної інфраструктури. Тому наповнення доходної частини бюджетів усіх рівнів залишається першочерговим завданням усіх гілок влади.

– Тож якщо ми разом з податковою інспекцією не відпрацюємо систему наповнення бюджету, то наші плани по розвитку соціальної сфери залишаться на рівні розмов, – сказала Т. В. Демченко.

Керівник області піддала критиці районну владу за зниження обсягів виробництва сільгосппродукції. Якщо в 2001-2004 роках валовий збір зерна складав 170 тис. тонн, то в 2005-2006 він знизився до 116-120 тис. тонн. А потенціал Баштанського району великий і його слід використовувати сповна.

Чимало проблем і в со-ціальній сфері. У 51 населеному пункті функціонує лише 27 дитсадків. З 5043 учнів шкіл лише 2200 забезпечені харчуванням. Найнижчий відсоток забезпеченості в Явкинській, Добренській, Привільнен-ській, Баштанській ЗОШ №2.

– Яка ж ми влада, якщо не здатні нагодувати дітей? – сказала голова обласної ради. – Сподіваємося, що районна влада зверне на це увагу.

В порядку контролю за виконанням висловлених зауважень і пропозицій через два місяці планується повторний приїзд робочих груп.Другие материалы по теме
Категорія: Виконавча влада | Опублікував: bashtanka (07.12.2007) | Автор: Свирса Валентина
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz