Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 18:38

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    _-53:

    Відкриття футбольного турніру:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    Конкурс "А я - україночка":

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Виконавча влада

    Вступаємо в переджнив’я

    Комбайн, зернозбиральна техніка, комбайни, комбайнер      Сонечко все вище, а жнива все ближче – про це не треба нагадувати керівникам нашого району та сільгосптоваровиробникам. Вони вже давно розпочали підготовку до цієї відповідальної пори.
        Стратегію і тактику цьогорічної косовиці, що незабаром стартує в нашому районі, обговорили учасники семінар-наради, на порядок денний якої виносилося вкрай важливе питання – організація збирання урожаю 2008 року. Перед сільгосптоваровиробниками району ставиться завдання за 10 - 12 днів зібрати ранні зернові. Швидко, якісно, без втрат.
        Не вперше доводиться бути на такій нараді. Вона проводиться практично щорічно. Однак традиційним нинішнє зібрання назвати не можна.
        По-перше: відновлені об’їзди полів. Як це робилося раніше, т. в. о. голови райдержадміністрації Іван Рубський та голова районної ради Михайло Бенюх особисто об’їхали район, залучивши своїх заступників, спеціалістів АПК, керівників служб району.
        Об’їзд став уроком і екзаменом для господарів ланів. І, як зазначив Іван Рубський, витримали вони його з честю, протиставили минулорічним форс-мажорним обставинам свою відповідальність, наполегливість, мудрість і навіть мужність. Тож завдяки їхнім старанням  урожай на наших нивах зріє добротний, поля стоять колосисті, високостеблі, рівні, хоч яйцем по поверхні покоти.
    Пшениці, ячмінь, ріпак і справді стоять майже в ріст людини, радуючи небувало соковитою яскравою зеленню з яскравими вкрапленнями розкішних червоних маків. Слів не знайдеш, щоб описати таку красу. Навіть Івану Рубському з його поважним зростом травостій подекуди сягає до плечей.
        По-друге, жнивне поле району досить обширне. Збиранню підлягає 71,6 тис. га (проти 61 тис. га в минулому році). З них 61,1 тис. га – ранні зернові, останні гектари – озимий ріпак. Велика біомаса (високий стеблостій) особливо ріпаку внесе в збирання свої корективи.
        Навантаження на один комбайн велике – 250 га. Слід подумати про залучення зернозбиральної техніки, яка максимально зменшить термін косовиці.
        По-третє, у своєму вступному слові на семінарі т. в. о. голови райдержадміністрації наголосив на забезпеченні нормативних соціально-побутових умов для учасників жнив, підкресливши, що відроджується робота районного жнивного штабу, визначення передовиків жнив, їх нагородження, розробляються заходи трудового змагання, вшанування переможців на обжинках у трудових колективах і на районному святі врожаю.
        – Жнива зволікань не прощають. І ми собі не зможемо пробачити, якщо допустимо втрати чи простої, – наголосив керівник району. Адже це дуже відповідальний період, коли вирішується доля району. Слід підкреслити, що нарада, як і в кращі часи, була досить представницькою, сюди були запрошені сільські голови, керівники сільгосппідприємств, фермерських господарств, голови асоціацій та осередків фермерів і приватних землевласників, керівники служб, спеціалісти управління агропромислового розвитку  райдержадміністрації, представники фірм по матеріально-технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва.
        Практична частина семінару пройшла на території ВАТ «Баштанська с/г МТС». Присутні оглянули техніку, що буде задіяна на збиранні урожаю та на підготовці грунту під урожай 2009 року, послухали виступ директора Миколи Гончаренка та спеціалістів Баштанської МТС.
    На пленарній частині наради з питання підготовки до збирання урожаю нинішнього року начальник управління агропромислового розвитку Юрій Мельник зазначив, що результати об’їзду полів засвідчили високий рівень культури землеробства, сільгосптоваровиробники навчилися підбирати високоврожайні сорти культур, засоби захисту рослин та засоби боротьби із хворобами, дотримуються правил агротехніки.
        Юрій Мельник закликав не допустити зволікання з першого дня вступу в жнива, працювати в ім’я хліба, який треба зібрати, не дивлячись ні на що. Було дано ряд кваліфікованих рекомендацій щодо організації роботи збиральних комплексів під час  косовиці колосових, озимого ріпаку та гірчиці, ознайомив з розвитком фітосанітарної ситуації у зв’язку з погодними умовами, які сприяли розповсюдженню хвороб, нагадав про обробіток парів, посівів технічних культур, зокрема, соняшника, зарані подбати про насіннєвий матеріал під урожай наступного року.
        Відчувається, що районна влада, спеціалісти агропромислового комплексу району і відповідних служб повністю в курсі справ на полях по кожній сільраді, кожному сільгоспформуванню. Це було видно із виступів голови районної ради Михайла Бенюха, заступника голови райдержадміністрації Бориса Родзіна, начальника державної насіннєвої інспекції Леоніда Федорчука, державного інспектора по карантину рослин Віталія Кошиля, директора ПП «Корона» Володимира Онищука та ін.
        Про забезпечення протипожежної безпеки та вжиття заходів у випадках надзвичайних ситуацій говорили у своїх виступах начальник районного відділу ГУ МНС України в Миколаївській області Андрій Могилко та начальник відділу надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Євген Звонов.
    Голова райкому профспілки працівників АПК Микола Герасимлюк закликав не забувати про створення належних побутових умов для жниварів, розробку умов трудового змагання, передачу в район даних про представників з тим, щоб нагороджувати справді найкращих. Він також назвав табори відпочинку, де можуть оздоровитися нинішнім літом діти хліборобів.
        В своєму заключному слові т. в. о. голови райдержадміністрації Іван Рубський наголосив: «Хліб є. Тепер слід виробити стиль збиральної кампанії, продумати і спланувати все до найменших дрібниць». Не слід забувати, що сьогодні на часі дуже важлива робота –-  боротьба із шкідником посівів – клопом-черепашкою.
        В нинішньому році, після минулого вкрай неврожайного року, просто гріх перед Богом і перед людьми не зібрати такий урожай.
        Ситуація на полях обна-дійлива, тож треба зробити все для того, щоб якнайвагоміший намолот дав цьогорічний баштанський гектар. Це дасть можливість і з людьми сповна розрахуватися, і зміцнити соціальну сферу, і поповнити місцеві та районні бюджети.
        Крім відповідної роботи із трактористами, комбайнерами, водіями слід провести бе-сіди-інструктажі з бухгалтерськими службами, обліковцями, вагарями по організації обліку урожаю, забезпечити протипожежні заходи, серйозно попрацювати над дотриманням правил охорони праці і техніки безпеки.
        Керівник району наголосив, що всі роботи на жнивному лані триматимуться під суворим контролем, вживатимуться невідкладні, а можливо й суворі заходи – в ім’я ХЛІБА!
    Галина МЕЛЬНИК.
    Категорія: Виконавча влада | Опублікував: bashtanka (02.07.2008)
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz