Баштанка.НЕТ

Сб, 23.11.2024, 04:32

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День міліції:

    Центру електрозв’язку № 1:

    Пенсійний фонд:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    Ситуація на ринку праці під контролем

    Ситуація на ринку праці під контролем

        Економічна криза, як іржа, з кожним днем все більше в’їдається в наше суспільство. Про це свідчать невтішні теленовини з різних регіонів нашої держави про закриття підприємств, зростання рівня безробіття, загострення соціальних проблем. За офі-ційними прогнозами, в цьому році в Україні очікується більше 3 млн. безробітних.
        Про ситуацію на ринку праці в Баштанському ра-йоні ми попросили розповісти заступника директора районного центру зайнятості населення,  начальника відділу надання соціальних послуг Лілію КАЛУГІНУ.
    – Ліліє Іванівно, в нашому районі відчувається зростання безробіття?
    – Ні. Ажіотажу на сьогодні немає. Протягом останніх років у районі спостерігається тенденція зростання безробіття у грудні-січні. Це пов’язано, в основному, з сезонним характером сільськогосподарських робіт. Наприклад, у грудні 2007 року зареєстровано 189 чол., а в грудні 2008 року – 356 чол.
    Крім сільгосптоваровиробників, ринок поповнюють громадяни, які звільнилися із підприємств інших областей і стають на облік за місцем прописки. У грудні позаминулого року таких до нас звернулося 23 чол., а вже в грудні 2008 року – 114 чол.
    – Роботодавці району пропонують вакансії? Попит співпадає з пропозиціями?
    – Останні два роки кількість вакансій була майже однаковою: у 2007 році – 1417, у 2008 році – 1401. Попит з пропозицією робочої сили не може співпадати, адже збільшується питома вага спеціалістів державної служби,
    висококваліфікованих робітників і зменшується потреба в некваліфікованій робочій силі. У 60 відсотках вакансій роботодавці пропонують заробітну плату від мінімальної (605 грн.) до прожиткового мінімуму (669 грн.).
    Черг на прийом до спеціалістів РЦЗ у нас немає. Постійно діє «гаряча лінія». Прийом громадян ведеться спеціалістами з працевлаштування В. Л. Жидкіх, Л. В. Заворочай, Т. В. Поживілко, Н. Б. Семеліт, Л. П. Хміль.
    – Наприкінці минулого року в райцентрі поширювалися чутки про те, що ЗАТ «Баштанський сирзавод» скоротив близько півсотні своїх працівників. Це приписувалося наслідкам економічної кризи. Чи справді мав місце такий факт?
    – На Баштанському сирзаводі своя специфіка роботи. Скорочення штатів тут не було. Принаймні, нам документи не надходили. А кількість осіб, останнім місцем роботи яких був сирзавод, у порівнянні з позаминулим роком зросла: у 2007 році їх було 3, у 2008 році – 13.
    – За яких умов безробітні можуть скористатися послугами РЦЗН?
    – Бажаючим зареєструватися як такі, що шукають роботу, слід пред’явити паспорт, трудову книжку, документ про освіту. Особи, визнані в установленому порядку безробітними, мають право на соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
    – Який розмір допомоги по безробіттю?
    – Це залежить від страхового стажу, тривалості перебування у стані безробіття, розміру заробітної плати за останнім місцем роботи. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб – 500 грн., для незастрахованих та окремих категорій застрахованих осіб – 360 грн. У подальшому передбачається збереження розмірів матеріальних виплат безробітнім та забезпечення їх фінансування за рахунок коштів страхового фонду.
    – Однак, як стало відомо із засобів масової інформації, вже через півтора місяці Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття загрожує значний дефіцит коштів. Підтвердіть або спростуйте це.
    – Ми одержали відповідні документи щодо діяльності державної служби зайнятості в умовах кризи. Державна служба зайнятості працює в режимі оперативного реагування на будь-які зміни. Робота в центрі зайнятості організована в понадурочний час, у вихідні дні та без перерв, проводяться виїзні консультації, працюють «гарячі лінії». На рівні законодавчої ініціативи внесено пропозицію: для покриття дефіциту коштів необхідно підвищити розмір внесків до Фонду щонайменше на 0,4%. Це дасть змогу забезпечити не лише соціальний захист безробітних, але й зупинити зростання безробіття завдяки запровадженню виплати допомоги по частковому безробіттю, компенсації витрат роботодавців на заробітну плату працівників, тимчасово переведених на іншу роботу, проведенню професійної підготовки працівників, які опинилися під загрозою вивільнення. Саме ці норми закладені в проекті антикризового Закону у сфері зайнятості, розробленому Державним центром зайнятості і Мінпраці та переданому на розгляд Верховної Ради України.
    – Отже, на сьогодні підстав для паніки у нашому районі немає. Районний центр зайнятості населення завжди прийде на допомогу всім, хто сюди звернеться.

    Розмову вела Галина МЕЛЬНИК.


    Джерело публікації: Районна газета "Голос Баштанщини"
    Категорія: Інформування населення | Опублікував: bashtanka (06.02.2009) | Автор: Галина МЕЛЬНИК
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz