Віднесення професій, посад до категорій зі шкідливими і важкими умовами праці та визначення права на пільги і компенсації працівникам за роботу в цих умовах залежать від результатів атестації робочих місць за умовами праці, проведення якої передбачено Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р. №442. Згідно зі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими, і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року №36 відповідно до результатів атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Тобто, підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є, насамперед, наявність професії в зазначених Списках та підтвердження умов праці працівника безпосередньо на робочому місці за результатами атестації робочих місць, що проводиться 1 раз на 5 років у таких випадках:
а) за Списком №1 виробництв, робіт, професій посад і показників: – чоловікам після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; – жінкам після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах; б) за Списком №2 виробництв, робіт, професій посад і показників: – чоловікам після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; – жінкам після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на пенсію за віком на пільгових умовах. Звертаємо увагу керівників підприємств (де є робочі місця зі шкідливими умовами праці), що ненадання пільг і компенсацій працюючим на робочих місцях зі шкідливими умовами за результатами атестації робочих місць є порушенням законів України «Про охорону праці», «Про пенсійне забезпечення», «Про відпустки». Працівникам, зайнятим на роботах з несприятливими умовами праці, необхідно відстоювати свої права пільгового пенсійного забезпечення, а профспілковим комітетам – захищати інтереси працівників, працюючих в цих умовах. Додаткову інформацію можна отримати у відділі праці управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Баштанка, вул. Полтавська, 13, тел. 2-74-68.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.