Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 18:44

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    Багата історія районної газети - історія "Голосу Баштанщини"

      Гортаємо сторінки нестаріючої районної газети і занурюємося у життя, працю, прагнення попередніх поколінь. Ось найперший номер нашої районки, що мала назву «Під прапором Леніна». Перший її редактор – В. Кон, а перший друкар (хто пам’ятає, у Баштанці була ще й друкарня) – Степан Бурковський. Газета виходила двічі на тиждень тиражем 4100 екземплярів.
    Пізніше редакційний колектив очолив І. Гройсман. Звісно, чільне місце на сторінках газети займали матеріали про роботу партії, про хід соцзмагань тощо.
    Під час окупації району в період Другої світової війни газета не друкувалася, адже усі сили – на захист рідної країни.

    Перший післявоєнний номер районки побачив світ 24 серпня 1944 року тиражем 1500 екземплярів. Газету редагувала Ганна Олексієнко (Тріско). Вона наново створила колектив, відновила поліграфічну базу.  
    У 1947 році на цьому посту її змінив Михайло Лященко, який редагував газету до 1950 року. Потім редакторами були Олександр Манюта, Григорій Голуб, Андрій Гриценко. А у вересні 1955 року районку знову очолила жінка – Віра Пашинова, яка працювала до 1962 року. Потім газету редагували Григорій Рижков (з 1962 року), Борис Тупиця, Борис Цвєтов.

    1 травня 1962 року районну газету перейменували на «Шляхом Леніна». Висвітлювала вона життя не тільки Баштанського, а й сусіднього Березнегуватського району. Міжрайонною газета була до 1965 року. 


     Опубліковано у "Голосі Баштанщини" №40 від 9 жовтня 2021 року
    Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!  



    У 1973 році редакційний колектив очолив Валентин Петренко. Валентин Миколайович виховав цілу когорту молодих творчих працівників газети. Серед них – Галина Мельник, Галина Радецька, Зінаїда Рогачова, Микола Смола, Любов Рогова, Олександр Басенко.

    У 1983 році редакційний колектив очолив талановитий журналіст Олександр Басенко. 
    З 1991 року районна газета стала називатись «Голос Баштанщини». 
    У 1992 році редактором районного засобу масової інформації  стала Валентина Свирса, яка розпочала працювати в редакції у 1975 році на посаді коректора. До речі, багато історичних відомостей, що у цій статті  – інформація пані Валентини, яку вона збирала, узагальнювала для висвітлення у районці. Щиро дякую, колего!

    З 2012 року маючи за плечима лише педагогічну освіту та пів року стажу редактора районної радіостудії «Баштанка» я очолив колектив «Голосу Баштанщини». Щоправда, долучатися до журналістської справи розпочав ще з 2005 року, коли створив власний Інтернет-проєкт «Моя Баштанщина – мій рідний край», а потім «Баштанка.НЕТ» та висвітлював усі події, що відбувалися у районі, у тому числі публікував  статті журналістів «Голосу Баштанщини». Але хіба ж робота в Інтернеті може зрівнятися із виданням друкованого ЗМІ?! Користуючись нагодою, щиро дякую усім за співпрацю, а особливо колегам, які повірили у мене, навчали та завжди підтримували, бо журналістика – нелегка і відповідальна справа, а редакторство-керівництво й поготів.

    У нашої газети – багата історія. Саме в баштанській районці з’явилися перші проби пера відомого українського письменника Олександра Сизоненка – лауреата Шевченківської премії, літературних премій Нечуя Левицького й Юрія 
    Яновського, премії «Прохорово поле». Історію  «Голосу Баштанщини» творили майстри пера і слова Валентина Свирса, Галина Мельник, Лідія Авраменко, Олена Виноградова. Продовжують журналістську справу талановиті Любов Курочкіна та Юлія Дубогрій.
    Нині фінансами редакції завідує бухгалтер Олександр Олійник, а допомагає йому сумлінний та відповідальний касир Тетяна Тхорик. Завжди на ходу редакційна машина, дякуючи водію Сергію Балдуку. 

    У творення газети вкладали працю, здоров’я, роки життя поліграфісти колишньої районної друкарні: лінотипісти Наталя Шевченко, Ярослав Шумлянський, Тетяна Чернова, метранпажі Галина Дерило, Світлана Рачковська, Майя Задорожня, Людмила Пацула, друкарі Віктор Ракітін, Юрій Палій. Не злічити, скільки ними та іншими поліграфістами не доспано ночей, щоб районка вийшла вчасно. Нині виходить у світ наша газета завдяки поліграфістам Миколаївської обласної друкарні – дякуємо за розуміння, підтримку усьому колективу та її очільниці Христині Малиш.
    Доставляють газету передплатникам невтомні листоноші Баштанського та сільських поштових відділень. Віднедавна до справи доставки пошти долучилися працівники пересувних відділень поштового зв’язку – та ще історія, але маємо те, що маємо.

    У лютому 2016 року колектив районної газети «Голос Баштанщини» на загальних зборах вирішив взяти участь у першому етапі реформування преси, згідно якого було виведено зі складу співзасновників – Баштанську районну державну адміністрацію та Баштанську районну раду. Чи був цей процес легким? Ні, але час минув, навіщо ятрити минуле... Редакції комунальних газет, і наша також, відтепер не отримують бюджетні дотації (фінансування баштанського ЗМІ і так було незначним), але ми почали співпрацювати з владою на договірних засадах – замовлення послуг на висвітлення діяльності влади. Випуск «Вісника Баштанської міської територіальної громади» друкується саме на цих умовах. Після перетворення редакції з комунального у приватне підприємство збереглися не лише назва газети, а й її цільове призначення, мова та тематична спрямованість. 

    Щиро бажаю усім жителям Баштанщини здоров’я, достатку та Божого благословення на благі справи, а колегам – натхнення, креативних ідей та здійснення задумів. Нехай «Голос Баштанщини» і надалі розвивається, вдосконалюється і з кожним днем стає все більш затребуваним та цікавим.


     30 квітня 1962 року (наказ №1) видано наказ про те, що "у зв'язку з організацією міжрайонної газети "Шляхом Леніна" по Баштанському району виробничому управлінню згідно рішення бюро КП України від 26 квітня ц. р. цього числа приступив до виконання обов'язків редактора газети" Григорій Рижков. поновлення 10.01.2018:


    Джерело публікації: https://gazeta-bashtanka.blogspot.com/2015/04/blog-post_6.html
    Категорія: Суспільство | Опублікував: vagonta (24.10.2021) | Автор: Василь Гонта

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): ювілей газети, Голос Баштанщини, гб, ювілей ЗМІ, Василь Гонта, історія газети
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz